Tvár, na ktorú nezaberá ani svätená voda

Príspevok v téme: Tvár, na ktorú nezaberá ani svätená voda
zúfala222

Už asi pol roka a viac bojujem s vyrážkami na tvári. Teda najprv to boli vyrážky - uzavrené komedóny, obrovské podkožné boláky a klasické vyrážky. Objavila sa mi aj alergia na kakao, ktoré som teda vylúčila (mesiac čistá). Každý deň jem veľa surovej zeleniny a ovocia - 5x denne + oriešky, čistá voda, začala som aj cvičiť, veľa slniečka. Problém je, že vyrážky stále nič. Pod krkom sa mi začali robiť obrie hnisáky, mám vyrážky ala alergia (veľmi drobunké, červené a pri sebe) okolo celých st a očí (aj na viečkach) a pod nosom smerom na mimické vrásky červené husté a veľmi suché popraskané vyrážky. Mastím pravidelne - nivea, olivový olej, v kúpeľoch mi naordinovali jaroschove obklady. acat a ich krem. Ale naozaj nič nezabralo, žiadna, ani maličká zmena. Prosím, viete mi poradiť? Už nikam radšej nechcem chodiť...

Emeric

Mikalove rady su myslim celkom rozumne. Pridam este tieto odkazy:

-odkaz odstránený-
- na tomto je pripad jedneho Michala 22 asi v strede stranky, ked si ho precitas, tak asi pochopis, ze akne je vnutorny problem, a nie povrchovy, tam by Ti mohli pomoct ;)

badatel.sk
na tomto odkaze je obsiahly a vycerpavajuci clanok o pricinach a mnoznych liecbach akne, asi najvycerpavajuci clanok o akne na aky som za roky narazil :D

Mikal

Vyluč aj oriešky tie uplne.Pi zihlavovy caj.A ked chce aby su ju mala peknu tak : Pit zihlavovy caj kazdy den pol litra viac nej(uzivat ho len tyzden potom tyzden pauza) odstavovat stavy zo zeleniny a ovocia hlavne ich nekombinovat spolu.Napr. Cviklu+mrkva+kalerab+zemiak.Tohoto by si mala kazdy den vypit tiez pol litra + mala by si si kupit vlakninu v lekarni.Ale toto je na tom hlavne , celý tyzden dotoho nic nejest ale vobec nic.Rano nalacno vypit 2 deci zihlavove,o 2 hodinky zeleninovu stavu tiez 2dc,potom o 3 hodiny 2dc zihl,o3 hodiny 3dc zeleninovu stavu, a po 3hod uz len deci zihl a hned nato deci zelelninovu stavu.Plet si umyvat vecer vrelou vodou aku vydrzis a utriet do cisteho uteraku,pravidelne kazdy den si vetrat vankus.Ak si odhodlana k peknej pleti drzim ti palce.

zúfalá222

No na liečení v Smrdákoch som bola u dvoch kožiarov - jeden povedal, že nechať tak, časom uvidíme, druhá mi dala Jarischove obklady, acat + ichkrém - troška zlepšenie, resp. potlačenie červenosti, no nevyliečilo. Našla som teraz termín perorálna dermatitída, nemôže to byť ono?