Zacarovany kruh

Príspevok v téme: Zacarovany kruh
kato

To,ze takto dopadnem som si nepredstavoval ani v najhosrom sne,hoci som tomu vyrazne prispel ja sam.Som slobodny mladenec,za sebou minulost narkomana,zostal som sam a bez priatelov.Nakoniec je to jedina moznost,ako sa vyslobodit s kolotoca zavislosti,nakolko zavisly ma len \"priatelov\".Tych,ktori drogy neberu sa mi oblukom vyhnu,v meste v ktorom zijem mam nalepku,ktoru mi nik neodpara,hoci drogy neuzivam uz par rokov.V tejto spolocnosti totiz spadnut mozete,aj sa postavit,ale v zivote sa viac nenarovnate.Na prestahovanie nemam peniaze,zamestnanie je len zboznym prianim,zacinam sa citit ako zbytocna ecxistencia.Doteraz som fungoval ako tak bezproblemovo a dufal,ze sa to utrasie,ale v posledny cas ma totalne nici depresia a obavy z buducnosti,uplne ma pohltil negativizmus.Navstivil som psychologov,psychiatrov,bral antidepresiva,no vobec mi to nepomohlo.Totiz ziadne \"barlicky\" v podobe antidepresiv,ci milych slov nedokazu namalovat na ruzovo to,co je realne sede.Som znechuteny z tejto spolocnosti,kde bez penazi a znamosti neznamena clovek nic,toboz ak ma minulost taku,aku ma.Uplne som spadol na dno,neviem si najst miesto v spolocnosti a mam hrozu z toho,ze to tak bude aj nadalej.

kato

Nie,uz nemam.Zvladnut zavislost nie je tazke,tazke je opat najst miesto v spolocnosti to je prave ten najvacsi problem,s ktorym sa potyka kazdy,kto s tym pretal.Takze hrdy na to nie som.

sponka

Nepolemizuj.Nie si sam čo takto rozmyšľa o spoločnosti.Oberaju ťa spomienky o energiu.Daj za nimi bodku.Začni sa mať rad a nemyslieť si o sebe, že len ty si bez problemov.Neseď doma,hľadaj,hľadaj...kto hľada ten najde

malaanka

keď si už pár rokov čistý,tak už to samoosebe je pozitívne a mal by si byť na to hrdý.
A spoločnosť?No je taká aká je,veď teraz je veľká nezamestnanosť.
A naozaj nemáš nikoho?Veď si doteraz nežil vo vzduchoprázdne.Neverím,že by sa v tvojom okolí nenašiel nikto,kto by ťa vypočul,pochopil a podržal.