(M)ucenie?

Príspevok v téme: (M)ucenie?
padawan

Ahojte,
podobnych tem tu uz urcite boli mraky, sam som ich dost preluskal, ale aj tak zalozim dalsiu. Studujem na VS (1.rocnik), ktora ma bavi. Samozrejme, nie vsetky predmety su zaujimave, ale to je jedno. Moj problem je ucenie, a to jeho ohromna neefektivnost. Nemam problem s priebeznym ucenim, kedze skolu beriem svojim sposobom ako dar, ktory ini ludia nemozu vyuzivat aj ked by napr. chceli + ma to bavi. Lenze moja (ne)schopnost naucit sa dane materialy je strasna. Vsimol som si to uz na sebe aj ku koncu strednej, neviem ako to bolo predtym, na to si nepamatam. Priznavam, velky (a mozno najvacsi) problem je ten, ze som zvyknuty ucit sa naspamat, zial, neviem to akosi zmenit, kedze potom mam pocit, ze to neviem. Dost ma to frustruje, kedze som ochotny sa ucit kazdy den, pretoze verim, ze mi to nieco da a chcem sa v zivote dalej posunut, ale nestudujem tak tazku skolu, aby som bol nuteny sa ucit tak ako napr. na medine (som ekonom). No a typickym prikladom tohto mojho ucenia je dnesok. Sedim nad tym dokopy so vcerajskom snad zo 8 hodin, a pozor, teraz ide to najlepsie, na naucenie sa 4 STRAN z anglictiny, sranda je, ze to proste aj tak neviem dobre. A samozrejme, to nie je ani skuskove. Deprimuje ma, ze takto stravim denno denne nad knihami kvanta casu, ktore su stravene neefektivne. Velakrat mam stres ist aj von s kamaratmi alebo niekam, lebo si hovorim, ze takto stratim cas na ucenie. Dalsi problem, ktory som si vsimol u seba, je nesustredenost pri citani. Mam precitat napr. 30 stran z knihy (format a5), kde text ma relativne normalnu narocnost a ja to kolkokrat citam aj 3 hodiny (s tym, ze si robim vypisky do zosita). Mam pocit, ze kedysi som sa na to vedel normalne sustredit a neviem co teraz robim. Kazdopadne, neviem ako vam to mam lepsie popisat, celkom tazko sa to nejak rozumne formuluje, ale som z toho fakt sklamany. Tak ak nahodou niekto bude mat nejake rady, tipy, za vsetko budem vdacny. Dakujem.