Partner bez vkusu

Príspevok v téme: Partner bez vkusu
pytamsa

Lubim muza ktory da sa povedat ozaj ten vkus nema, na zaciatku som si hovorila ze takto cloveka posudzovat nebudem, ale aby som bola konkretna je to clovek v zrelom veku, ma rad pestre farby, proste vsetko co krici doslova, ja som zas minimalsitka, oblubujem ciste linie, hoc s jemnym ozivenim, ale stale elegantne.
Nerada by som ho menila svoj obraz, ale na druhej strane by mu to pomohlo,obcas vyzera az komicky,
Prosim Vas o nazor, nechat to tak, alebo mu nejako naznacit ze k jeho veku, pleti, ci podla trendov by mal siahat, ci rovno vymenit satnik. Nechcem sa ho nejako dotknut. Dakujem

kafe

pytam sa, ja mam také deti, alebo teda mladšia, školáčka, sa niekedy dokáže dohabať (ružová s červenou, športové s elegantným..). A ak nemám čas ju usmerniť, nechám ju kľudne ísť do školy tak, ako sa ona obliekla (aj keď mám niekedy z toho hrozný pocit). Sú to IBA šaty, plnia svoju funkciu (či sa mi to páči alebo nie), a to ako sa oblieka vôbec nehovorí o tom, aká som ja matka a či mám zlý vkus. Takže ja by som ti radila nebrať to tak osobne, že to vrhá nejaký zlý tieň na teba, že nevieš partnera "vhodne" obliecť. On nie je tvoja vizitka (aj keď obyčajne sa to tak v spoločnosti vníma, že chlapa oblieka žena, lebo je úplne neschopný si vôbec niečo na seba kúpiť). Ak sa ti páči ako sa obliekol, pochváľ ho, ak ti to kole oči, nechaj ho raz tak a raz ho usmerni. Nechcem preháňať, ale tvoj priateľ je (možno) výnimočný človek, veľmi originálny a svojský. A ako taký proste nevie splynúť s davom, nebola by to jeho koža. Tak mu ju sem-tam dovoľ nosiť, aj keď sa ti to nepáči. Neviem ako dlho ste spolu, ale vidíš, že dá na tvoje rady, záleží mu na tom, aby bol fešák aj pre teba. Časom sa zladíte, neboj. A je jedno, či on zmení šatník, alebo ty svoj pohľad na jeho vkus.

lilyiankaa

ja som ten typ, že ak sa mi nepáči nejaká kombinácia na partnerovi (čo je fakt málokedy)lebo ma dobrý vkus aj pekné oblečenie, tak mu to proste poviem, ale tak on to usúdi už z môjho výrazu tváre :) a aj u mojej sestry je to tak, keďže nejak často nechodí niekam, tak tiež ten nejaký vkus stratila, rep. nevie čo sa k čomu hodí a to ju tiež potom napomínam, že či tú kombináciu čo má na sebe myslí vážne (raz si dala nejaké teplákoidné gate a volánikový vrch, no strach :D)
ako ti aj iní radili, skús priateľovi kupovať univerzálne veci, ktoré sa mu budú hodiť k hocičomu, aj farby také klasické, čierne, béžové, sivé, hnedé .... ale ak je naučený na takéto veci, možno ho ťažko odnaučíš...inak z tvojho popisu som si hneď spomenula na Dana Nekonečného :D

pompiKolacik

Ahaa takze.... to co ty povazujes za nevkus, on mozno charakterizuje ako svoj styl. Nesnazila by som sa mu vycitat, ci kritizovat jeho vkus, skor by som si nasla nejaku tu strategiu, ako mu jemne naznacit to, co mi prekaza. Skus darcekmi - Vianoce, meniny, narodky, Valentin a podobne........ Kupuj nieco univerzalne, co sa da super kombinovat, pohodlne a nie moc trendy, aby sa necitil ako "teplos" . Vzdy ho pochval, ako mu to sadne a aky je chrumkavucky a tak ...
Postupne by mu malo dojst oč kraca :))

ebi777

aha, takže doslova, to si oblečie, čo mu príde prvé pod ruku :D
nevadila by mu ani kombinácia: tesiláky + botasky?

pytamsa

dakujem za nazory. kkaffik super vystihnute, ano je velmi zabavny a spolocensky a vlastne ma naplna ta jeho radost, len tu nejde iba o farby, je fesak svedcia mu vsetky...ale napr,ked vezme sportovu bundu k ciernym elegantym topankam...uz som povedala laska to nejde spolu, ale ja vidim ze jemu sa to tak paci, citim sa previnilo mu diktovat.rozist sa s nim nechcem, pre vkus ci nevkus isto nie.

joro

Ahojte, ja tiež nemám vkus pači sa mi všetko a nič a mám po 40-ke a čo mm robiť to sa nedá naučiť buď to máš alebo nie ale ako tu bolo povedané že treba mu to kúpiť alebo isť s ním do obchodu a povedať že mu to pristane alebo sa rozidte

kafe

V zrelom veku je 40-50 nik? Ak má rád pestré farby, potom je to človek, čo ASI miluje život a chce si ho vychutnať so všetkým, čo k tomu patrí. Proste neni priemerná šedé myška, čo nenápadne sedí v kúte, lebo má na to VEK. Mne sa to naopak na ľuďoch páči, ak je aj na ich oblečení vidno, že sa tešia zo života.

AlisonWolf

Možno by bolo fajn mu občas niečo kúpiť, ale spraviť to rafinovane, aby si nemyslel, že ho chceš uraziť... a kvôli tebe by to mohol potom občas začať nosiť.
Na mužov treba ísť tak, aby si sami mysleli, že to oni vyberajú, čo budú mať, nie že to robí žena za nich.
Mne sa tiež kedysi nepáčil štýl, akým sa priateľ oblieká, išli sme raz spoločne do obchodu a povedala som mu, že toto by sa mu veľmi hodilo, on si to kvôli mne skúsil a nakoniec som ho presvedčila tak, že si myslel, že si to vybral sám :D Odvtedy sa oblieka sám a mňa už k tomu nepotrebuje ;)

pytamsa

Viem, je to uhol pohladu, ale ako to popisat, mne pride ako napr.volakedy Mojsejovci..vela vela vsetkeho.
no je to tak, nemala by som ho menit, ale neviem si pomoct.On je inak zlaty, odkedy sme spolu vsetko nove co si kupi pyta sa, co na to poviem a da na mna, ale ked vytiahne tie kusky z davna...
Asi som mala zadat temu ako respektovat vkus partnera. Je mi to hlupe.