Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Interrupcie

0vecka

nj zase ale pozor na to podla mna by taky potrat nemal byt samozrejmostou... ked sa matka rozhodne tak ok ale ja by som ju poslal potom na nejaky seminar a poucil o antikoncepcii a podobne veci...

philips

Ja som rozhodne ZA. Nemožno vzhluk buniek počas prvého trimestra považovať za život... Ale je to len a len rozhodnutie matky.

PoeticElen

rozhodne som proti potratom, zivot ma byt chraneny, lebo je t pravo nieko dar..nemameomu zivot vziat-preto aby sme sa my mali lepsie..je to oddporne a sebecke..chceme azda vrazdit? ake by to bolo, keby niekto prisie a rozhdol o nasom zivote-dnes ta zabij, aby som ja mal menej starosti a mal som sa lepsie ??..deti si zivot zasluzia, ved nikomu neublizili a mozu priniest tolko radosti a tolko ohobahtit zivot, tak ich prijmime prosim

Aja02

Som za slobodu voľby. Žena by mala mať možnosť výberu. Koniec koncov, bude to ona, kto bude nosiť pod srdcom to dieťa deväť mesiacov a ona ho porodí.

escap

luci, ty si naozaj myslíš, že kresťanskí manželia spolu spia, len keď chcú dieťa? Tento názor je neúnosný a ak ho náhodou niekto hlásal ako pohľad cirkvi na ľudskú sexualitu, tak sa hlboko mýlil. Veď sexuálny život má okrem úlohy plodenia aj nie menej významnú úlohu, ktorou je budovanie lásky a jednoty manželov. Nemôžu však pri vyhýbaní sa otehotneniu používať prostriedky, ktoré môžu spôsobiť potrat - od HAK, tabletky po či vnútromaternicového telieska až po úmyselný potrat. Pretože človek je človekom od momentu počatia a všetko, čo ničí jeho život v tele ženy po tomto momente je abortívum.

Ak sa manželia naozaj milujú a láska je ich spoločným stredom, nemôžu počaté dieťa ako plod lásky len tak zahodiť do koša. Láska predsa rozdávaním rastie. Láska sa obetuje pre dobro druhého a kladie jeho dobro pred svoje vlastné dobro. Láska sa uskromní, len aby ten druhý mal. Láska dáva život a nie smrť. Je to naozaj láska, ktorá odsudzuje dieťa, ktoré sa ani nepýtalo na svet, na interupciu? Láska sa nebojí prekážok, neuteká z boja, nehľadá cesty a výhovorky, ako sa zbaviť zodpovednosti.

Skutočná láska dáva nádej, radosť žiť, dáva samotný život, život neberie. Naozaj ma miluješ? Dokáž mi to - zaviaž sa mi bezpodmienečne, neodvolateľne, aj pred svedkami mi povedz, že ma miluješ tak, že zostaneš so mnou za každej okolnosti, až do smrti. Bojíš sa to urobiť? Tak ma ozaj nemiluješ. Ja ťa milujem a zaviažem sa ti rovnako. Budeme navždy svoji a budeme robiť jeden druhého šťastným. Milujem ťa a kvôli tebe budem milovať aj tvoje dieťa - naše spoločné dieťa. Ak pre neho nebude po istý čas vhodná doba pre objektívne príčiny, použijeme len také metódy plánovania rodičovstva, ktoré nezabijú prípadne počaté naše dieťatko. Antikoncepcia a smrť nebude mať miesto v našom intímnom spoločenstve lásky. Nebudeme sa sexuálne stýkať, keď bude pravdepodobnosť počatia dieťatka najvyššia (plodné dni) a vtedy si budeme lásku preukazovať nesexuálnymi prejavmi náklonnosti - bozky, úsmevy, pohladenie. Ak ma miluješ, budeš rešpektovať prirodzený poriadok môjho ženského tela a počkáš. Veď ma miluješ pre mňa samotnú, nielen pre moje telo. Alebo?

Či by sa nemalo každé dieťa na svete počať v takomto ovzduší lásky? Ak sa aj počne v atmosfére neprijatia zo strany rodičov, nie je to dôvod odsúdiť ho na smrť. Dieťa má byť darom, ktorý život rodičov obohacuje, a nie bremenom, ktorého sa treba čo najskôr zbaviť. Ak muž a žena chápu dieťa ako neželaný vedľajší "produkt" ich sexuálnej aktivity, nemali by spolu vôbec spať. Lebo tu ide o život.

Láska je dobrotivá, trpezlivá, nie je sebecká a nehanebná, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale teší sa z pravdy. Všetko znáša a všetko vydrží.

Financie nesmú byť dôvodom pre UPT. Existuje možnosť finančnej pomoci tehotným mamičkám a rodinám v núdzi:
www.zachranmezivoty.sk

Luci15

Sex je potesenie, co su to za katolicke nazory , ze sexovat sa ma iba ked zeny chcu decko ? Potrat je normalny za kazdych okolnosti, nikto nie je vrah, je to kazdej zeny osobna vec.

samma

Odporúčam pozrieť si tento dokument, kde rozpráva o potrate bývalý riaditel najväčšej potratovej kliniky na svete dr. Bernard Nathanson :
www.youtube.com

kejra

Som "za" v niektorých prípadoch. Napríklad, ak ženu niekto znásilní alebo dieťa by sa narodilo naozaj úplne postihnuté (neodsudzujte ma) alebo v iných podobných situáciách...vtedy by som sa nad tým ani nezamýšlala, lebo je rozhodnutie matky a nikto nemá právo ju súdiť, kedže nikto na jej mieste nebol.
Ale v prípadoch typu: bola som na diskotéke a nezodpovedne som sa nechala ...oplodniť, alebo zlyhala antikoncepcia typu prerušovaná súlož, alebo som karieristka...pochopím, keď dieťa niekto nechce, sama nechcem deti, ale toto považujem za hrubú nezodpovednosť. Žijeme v 21. storočí, máme už také vymoženosti, že by sa potratom, okrem prvých prípadov, mohlo dať úplne predísť.

Sama by som na potrat nikdy nešla, keby sa už také niečo pritrafí.

0vecka

hlavne odporcovia interupcii nedali ziaden argument zatial som sa len dozvedel ze som debil :) ale aj debil moze volit a vykonavat pravne ukony takze moj nazor tymto nieje menejcenny...

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.