Pľúcne chlamídie

Príspevok v téme: Pľúcne chlamídie
Goldenko

Prosím o radu. Mojej 17 ročnej dcére zistili ešte v roku 2003 zvýšené pľúcne chlamídie, ale lekárka to nejako prešla bez povšimnutia a neliečila to. V tomto roku mala opäť zvášené vo februári a teraz opäť. Lekárka to opakovane preliečuje rovnakými antibiotikami. Dcéra je ale veľmi malátna, bolí ju stále hlava, nemá o nič záujem a zdá sa mi, že má z toho trochu aj depresiu. Zlepšenie stavu sa vraj dá urýchliť aj diétou, ale tá je pre ňu dosť problematická, lebo v lete prekonala k tomu ešte mononukleózu a tieto dve obmedzenia v stravovaní ( dieta pri mononukleóze a chlamídiach ) spolu akosi nejdú. Už som z toho aj ja trochu zúfalá, viete niekto poradiť, čo zaberie, alebo na koho sa obrátiť?

RNG

Na zaludok proti drazdenie je dumbier ale hlavne DGL(deglycyrhyzed glycirhyza glabra=vytazok zo sladkeho drievka), 2 tabletky pozut pred jedlom. Prispieva k regeneracii zaludocnych stien a ciastocne potlaca H.p
Podobny, ale ovela ucinnejsi v potlacani H.p. a hojeni zaludovnych stien je PepZin(zinc carnosine, 37.5 mg)

RNG

Co sa tyka drazdenia zaludka, nedrazdive zo spomenutych su samento, caj z gravioly a Vilcacory, beta glukany, aloe vera(obsahuje galaktozu ucinu proti roznym bakteriam) a collostrum s bohatym obsahom imunoglobulinov(pozor na testy IG a bielych krviniek, ich vysoke hladiny pri pouzivani collostra resp betaglukanov su vysledok vonkajsieho dodania resp umelej stimulacie.)

RNG

Ako som pisal v teme Autoimunne choroby aj v inych autoimunnych problem s chlamidiami a borelioznymi bakteriami je ich schopnost sa maskovat a "zakuklit"
V zamaskovanom stave ich nevidi nasa prirodaena telesna obrana a z zakuklenom vytvoria nejake bariery, poravdepodobne hlienoveho typu, cez ktore nasa obrana ani Atb nevedia preniknut v ucinnych kvantitach,
Preto uz Vanderbilt/Wheldon protokol na liecenie chlamidii obsahoval odhlienujucu zlozku NAC.
Dnes mame k dispozicii aj silnejsi prostriedok ktoreho cast ucinnosti je odmaskovanie v andskej byline uncaria tomentosa, tiez zvana Cats Claw=Una de gato= Vilcacora.
Novsi ucinny vytazok z nej, osvecene na B.b a viacerych autoimunnych je Samento, kde davkovanie 2x10 kvapiek denne bolo klinicky ucinne, tak ako pred tym caj z 15 gramov Vilcacory.
Zatial odporucam stale kombinovat, lebo Samento je iba jeden druh antimikrobialnych a rozne ine, ako GSE, extrakt z olivoveho listu, graviola poskytnu dalsie ucinne latky v boji s chlamidiami.
Popritom sa da este telo odmorit enzymami, ktore nielenze zlepsia funkciu a obranyschopnost tela ale mozu prispiet k odmaskovaniu, tak ako to robia pri rakovinach.
Tiez mozno posilnit telo roznymi mineralmi, vitaminmi, probiotikami a tiez zvysit podstatne pocet a aktivitu naseho obranneho systemu-armady bielych krviniek, co sa da urobit intenzivnym branim roznych betaglukanov, Napr 3x400 mg betaglukanov 1,3 rozvetvenych na 1,6, ktore su izolovane z kvasnic alebo roznych hub.

olmoš

Vnomembrí 2007 mi zistili zvýšené pľucné chlamídie s hodnotou 92,715 RU/ml. Po preliečení ANTB 2x kontrolné testy ukázali hod.100,536 RU/ml,nastala ďalšia liečba ANTB.
Vie niekto poradiť inú liečbu ako ANTB. (Mám zdrav.problem gastroenterológického razu)

ryba60

Vidím,ze nasi lekari moc toho o pl.chlamidiach moc nevedia.Stazujeme sa lekarom na bolesti klbov, sliach, svalov a pod. Ortoped mi dal porobit vysetrenia na Boreliu, ASLO,latex CRP,RF, patrat po fokusoch.Chlamydie, Yersenie obidvoje pozitivne a pneumologom to nepohlo.Nic mi na to nedal. Ortoped mi povedal, za sa divi pnem. ,ale nemoze ma s chlamidii liecit.Poslal ma reumatologovi, hoci vysledky na zapaly v krvi su OK.Pocita, ze mi da ATB on.Je to zacarovany kruh. Jeden dost vyskoko kvalifikovany DR.RNG biochemik mi povedal, ze skoda brat ine ATB ako ROVAMYCIN, tieto si vraj s pl.chlamýdiami jedine najlepsie poradia.Skusal som uz GSE aj Oregano /nie naraz obidvoje/ako je tu na ZDRAVI radene,mam velke problemi so zaludkom,tak som musel prerusit po 3-4 dnoch.

kekino

ahojte,
nestudujem tu nejako moc tieto zalezitosti ale predsa som sa sem nejako dostal, ked mi lekar spravil pri castych ochoreniach testy na chlamidie a mycoplazmu...
Naraz bum... vysoke hodnoty oboch. Krcne madle nemam, zapal priedusiek po 3 mesiacoch uz druhy krat.
O bolestiach klbov a svalov ani nehovorim a o ociach a neustavnom odkaslavani a unave vonkoncom.
Idem na infekcne vysetrenie a som sam velmi zvedavy ako to dopadne. Obvodny lekar mi hovoril o nejakej ATB trojkombinacii. Aka je sanca ze sa z toho dostanem? Co moja pecen??? Prekonal som v detstve infekcnu mononukleozu. Pracujem v open space (kancelaria s vacsim poctom ludi) kde je klimatizacia, suchy vzduch a ludia nechcu vetrat!!! Myslim, ze aj to moze byt problem... Co vy na to???