Neviem si nájsť robotu s VŠ, už to bude rok - je tu niekto na tom podobne?

Príspevok v téme: Neviem si nájsť robotu s VŠ, už to bude rok - je tu niekto na tom podobne?
zúfalkaa

Ahojte, neviem už čo mám robiť, stále niekam posielam životopisy, niekde som bola aj osobne, a stále nič. keď sa mi aj ozvú, väčšinou je to niečo ako poisťovníctvo a pod. Už som z toho fakt zúfala... Potrebujem už peniaze, hlavne sa chcem už osamostatniť spolu s priateľom, on robotu má, ale čakáme na mňa :/ je tu niekto tiež kto márne hľadá a hľadá ?

nataly123123

tak aj som robila aj cez agentúry ako brigádnik..ale len také čo usú všeobecne známe..nemala som problém s vyplácaním penazí ale vždy išlo len o podradné práce vo výrobe..raz aj v administratívne ale toho bolo málo za mesiac tak 3, 4 razy čo ma z biedy nevytrhlo..
ale už odmietam pracovať cez agentúry, zarábajú akurát tak na tebe a ty dostaneš mizivú hodinovú mzdu

Iveta Michael

A čo sa týka tých samotných pohovorov tak poviem ti pravdu že aj keď som tiež teraz nezamestnaná ja niektoré aj hneď odmietnem ..zahorúca!

A po 2.) neposielaj svoj životopis hocikomu a kdekoľvek,svoje osobné údaje si dosť chránim a ani ti neodporúčam registrovať sa v personál.agentúrach ktoré na tebe iba profitujú a zarábajú ale práce sa od nich nedočkáš,ak náhodou predsa čosi tak sa z toho vykľuje poväčšine podvod ako hrom,sú to špiny - mňa by teda nedostali,riadim sa zásadou: nikdy ani 1 cent vopred!

môjho kamaráta ktorého poslali na prácu do Holandska a realita bola ako z hororu(!) a to doslova, tak odrbali a ešte sa aj vyhrážali - na takých len inšpekciu! vrátil sa po týždni odľahčený o takmer 350 EUR ..

Iveta Michael

zúfalkaa ... ani netušíš koľko je takých tebe podobných dneska :(

včera som išla cez Vazovovu (BA) a tam pred 13.hod. už stála taká fronta ľudí .. a veľmi veľa aj mladých žiaľ ...

nataly123123

Externe študujem teraz 4. ročník len preto lebo som si chcela zohnať robotu alebo brigádu...no žiaľ nedarí sa mi. Mám dokonca aj technický smer, strednú školu ekonomickú čo si myslím že je výhoda. Viem po anglicky ovládam prácu s počítačom a čo z toho?
najhoršie na tom je to že ani za predavačku ma nezoberú či už brigádne alebo na plný úväzok, už som to skúšala. Pretože aj tam potrebujú prax a tú bohužiaľ nemám.
A za pás ma nikto nedostane neni som predsa otrok
Takže som na tom tiež podobne..priatel prácu má a tiež sa čaká na mna kedy si ju nájdem aby sme spolu mohli bývať..takýmto tempom začínam o tom ozaj pochybovať

florra

ja ani neviem, co ma byt akoze absolvent verejnej spravy.
podla mna na predavacku akurat, ved nic ta tam asi tak poriadne nenaucili, tak to mas v podstate ako keby si mala len maturitu...ked si pekna a stihla, v pohode ta vezmu do butiku...

zúfalkaa

javor 24: ja som tiez zvazovala zahranicie ale tak sama by som urcite nesla a priatel ma robotu tu takze tak no ...
mojpohlad: ako myslis mam zacat podnikat?
dawia: viem ze moja skola je o nicom, pred 6 rokmi som to este tak nevidela, dnes by som uz na nu urcite nesla a som z vychodu, hladam pracu vacsinou v Kosiciach a okoli
multilevel: ved asi skusim sa poobzerat aj po praci v tych obchodoch, nic ine mi neostava ..
ja tiez: presne ako pises ... ja som dnes bola tiez na pohovore , ale zase len ta ista hlupost obchodny zastupca , uz som na to alergicka

nelllla

a najlepsie je, ze vsade chcu hotovych ludi s niekolkorocnou praxou..ale kde ju maju ti absolventi zobrat??? a suhlasim s ondrejom..poznam xy ludi s vystudovanou VS ekonomickeho zamerania a nikto sa o nich teda netrha..zato priatel je kvalitar, technicka skola a firmy oslovuju jeho :DDD ja takisto nepracujem v obore, ktory som vystudovala..ale som spokojna a pracu si vazim..za slusnych pracovnych podmienok, ale ide o zahranicnu firmu..

mozno by si sa mala specializovat na velke nadnarodne firmy Dell,IBM,Amazon,Accenture,ATandT..teda ak vies jazyk a hladas niekde blizko Blavy..tam dostavaju sancu aj mladi perspektivni ludia a rodinkarstvo a kamaratsafty tam nebudu take rozsirene ako v nasich firmach