Do leta prec s celulitidou

Príspevok v téme: Do leta prec s celulitidou
dana85

ahojte, chcela by som od vas rady ako ste sa zbavili celulitidy. Cviky, kolko krat denne, za aky cas ste sa jej zbavili, nepotrebujem tu ziadne reklamy na kremy, tie mam odskusane a teda nepomohli. Chcela by som hlavne tie ktore ju mali a uz nemaju a dali mi plan na zbavenie celulitidy. dakujem :) popripade jedalnicek, atd....

0vecka

2 MultiLevel ano ale v kontrolovanych podmienkach...

lebo takto ti vide ze vitamin C lieci rakovinu alebo ze homeopatia lieci... proste najem co sa vizualnych veci tyka alebo bolesti a tak tu je brutalne miesto na placebo...

MultiLevel

Nikdy som ju nemala, objavila sa mi, az ked som zacala chvilu uzivat ANT. Humus, svinstvo, prec prec...Ja, co cely zivot sportujem, som zrazu mala otrasnu celulitidu. Vysadila som antiku a takmer mi to zmizlo same. To co ostalo som "dala dole" zdravou stravou a sportom.
Pondelok, streda, piatok som cvicila s vlastnou vahou, alebo s cinkami (ak nechces nabrat svaly, cinky vynechaj). Vynikajuci je pilates.
Utorok, stvrtok a v sobotu som striedala bud bike alebo korcule. Na biku som davala ine "masakre", nejazdime s manzelom po cestach, ale po kopcoch, po lesoch a dost narocnych cyklotrasach (nezabudat potom na kvalitny bike, prilbu, bla bla).
V nedelu chodime najcastejsie na dlhe prechadzky. Casto chodim na tury, kde sa teda telo tiez pekne namaka :)
Do toho vsetkeho je potrebna zmena stravy. Prestan uz od dnes konzumovat keksiky, cipsy, rozne sladkosti, zakusky, kysnute kolace cokoladu. Ked cokoladu, tak jedine horku :) Vyhod z jedalnicka cukor, nic neslad, vyhod muku, sladene vody. Pi len cistu vodu/mineralku/caje bylinkove bez sladenia. Jedz vela vela ovocia (nebudes mat taku velku chut na sladke, aspon u mna to funguje), vela zeleniny. Prosto surova strava! :) Z masa vyluc bravcove, papaj kuracie, morcacie. Pokial budes tolko sportovat cez tyzden, ako napriklad ja, nech ta ani nenapadne davat si pidi porcie jedla. Zbavenie sa tuku/celulitidy a podobne nie je o tom, ze clovek prestane jest. Naopak, konecne zacne jest, ale jedlo, ktore mu prospieva a neskodi :)
V sprche si kruzivymi pohybmi masiruj stehna, najlespie bude, ak pouzijes k tomu take tie masazne pristoje (ja mam napriklad take obycajne drevene), alebo si urob piling (dostat kupit v obchode, no mozes pouzit aj krystalovy cukor).
Dufam, ze sa ti nieco z mojich typov zapaci :) Ak nemas rada tolko sportu, alebo nemas na to cas, tak si vyber len nieco. Dolezita je zmena stravy a pobyh, pohyb, pohyb! :)

SamS

Buď hlavne trpezlivá. Miesto sladkej malinovky si vytlač, alebo odšťav si do vody pomaranč, citrón...pošpekuluj
z ovocím...
A ano hlavne pohyb, a skus aj studenu a teplu sprchu na striedacku, a dodrzuj vsetko ako doteraz...
uvidis casom...
Behavala som 4x po 3 km ale teraz len 2x po 4 -5 km. Koli kolenu viacej nie.

dana85

tak uz asi mesiac drzim dietu , kde jem vela bielkovin a zeleninu, pijem len zeleny caj a vodu ( aj ked raz do tyzdna zhresim a dam si sladke) ale cvicim na zadok a stehna asi len dva tyzdne. chudnut uz ani nepotrebujem ,len sa zbavit celulitidy. a ako dlho si behavala a kolko krat do tyzdna?

SamS

Obmedziť cukor na minimum, veľa piť neskadené..., mne pomohla veľmi častá chôdza, a behanie, na posilovňu nemám čas. Cviki na Fitlopte - Pilates doma z DVD. Viac zeleniny, a ovocia menej, ak sa dá. Možno to závisí aj ako ti spaľuje, aký máš celkovo denný režim. Neviem, Asi som ani moc nepomohla. :)