Priatel a peniaze

Príspevok v téme: Priatel a peniaze
matildaaa123

Neviem ani ako zacat... mam 18 rokov som s priatelom rok a chodim na strednu. Priatel ma zacal v priebehu poslednych mesiacov vyuzivat pretoze nema pracu ale nejak sa ju ani nepokusa hladat. Dovtedy to bolo ok ale toto uz presahuje vsetko. Ja som ta ktora vsetko plati a zoberie mi aj to posledne uz sa ma ani nepyta proste zoberie a hotovo a pritom mu bolo jedno ze ja nebudem mat ani na bus kedze skolu mam dost daleko od domu. Nehovoriac o tom ze kazdy vikend je u nas mna k nemu ani nezavola a ked je tu ani si ma prilis nevsima nerozpravame sa on pozera do tv a ja do mobilu ked som uz z toho zufala a zacnem plakat a snazim sa mu vysvetlit ze by mal brat ohlad aj na mna tak na mna krici. Dokonca som sa uz dostala aj do takeho stadia ze som zacala brat peniaze rodicom len aby on mal na cigarety vsetko co som mala som mu dala a on mi to nijak nevraca ked ideme na vylet tiez vzdy len to co chce on. Ja nemam ziadne prava no nie je to az take jednochu pretoze asi som tehotna s uz planuje ze sa chce k nam nastahovat pretoze doma nema harmonicke vztahy. No moji rodicia nesuhlasia nemozu predsa zivit tolkych nemame peniaze na zvys ale neriesi nijak tuto situaciu. Dieta si vziat urcite nenecham pretoze by som si to vycitala do konca zivota. Co mam spravit ?

Euva

matildaaa123, ze ty si sem pisala o tomto probleme este bez zmienky o gravidite? Skoda, ze si sa s ním nerozisla uz vtedy.
Ak nie si gravidna, je to lahke: rozchod. Rychlo !
Ak si gravidna, je to tazsie. Ja by som sa rozisla a pana by som do zivota prijala az vtedy, ked by riadne pracoval, zarabal, platil na dieta. Najprv musi prestat
parazitovat, ak to vobec dokaze.
V ziadnom pripade (ani gravidna) by som nedovolila, aby sa nastahoval.
Nemoze na teba a tvojich rodicov prenasat svoje povinnosti. On sa musi vediet postarat o seba + o zenu a dieta. Inak nema na dieta narok.
Radsej by som vychovavala dieta sama nez s parazitom. nebude ti pomahat, bude ti to len stazovat.
Napis, co gynekolog.

Hupky dupky

Matilda na tvoju otazku ti nikto odpoved neda. Sama si musis uvedomit, ze priatela nezaujimas. Zaujimaju ho iba profity, ktore z vasho vztahu ma. Dietatko si urcite nechaj, rodicia ti pomozu a casom si najdes muza, ktory ti bude oporou a nie zatazou. Naco ti je chlap, ktory si ta nevazi, iba ta vyuziva? Ktory nie je schopny sa postarat o teba a o dietatko? Zvaz vsetky pre a proti a uvedom si, co je pre teba, pre tvoju buducnost, a dietatko spravne.

zlodejMeciar

vyser sa na toho blbca, aj s dietatom si vies najst rozumneho chalana. alebo to nechaj tak ako je a neplac. sak sama vidis aky je.

ak to nie je fakt vymyslene lebo sa len cudujem kolko priblblych ludi existuje co si nevedia zratat 2 +2 a zasa na druhu stranu ked sa pary rozchadzaju tak sa rozchadzaju za uplne banality.

toto je sialeny svet, asi nie je premna :D

nadej123

rozist sa. To mas spravit. PRedsa sa nenechas vyciciavat.

Existuju nezamestnani ludia ktori si pracu aktivne hladaju ale on zjavne nie je ten pripad. Na co cakas este? Az bdues hladna lebo nebudes mat ani cent na seba?

laska nema byt amterialne zalozena a jeden druheho nesmie financne vyciciavat.