Chudnutie spolu

odpovedam

brutalne chute na sladke mavam aj ja, ale proste som sa naucila odolat. niekedy to moze byt aj signalom bakterii a plesni v tele - zivia sa sacharidmi a preto vyvolavaju chut na sladke. Pripadne mpze ist aj o nedostatok vitaminu C. Ale ano, skus bobulovite ovocie alebo citrusy - maju malo cukru. Pripadne mne pomaha dat si zakysanku, do nej kakao (ziadne s cukrom, obycajne ciste kakao) a dosypem kusok skorice. Je to vyborne a vobec mi neprekaza, ze to nie je sladke. Pre mna to sladkost je :-). zakysanka je strasne zdrava ;-)

Demonika11

Inac ja nehladam vyhovorky a priznam sa, že tie kila mam zasluzene. vela som jedla....ved z lasky 33 kg nepriberies :) a sladkosti na kg. Nemala som problem zjest velku milku na posedenie. Ja som na sladke strasna. A inac daj mi este radu, ak by som dostala brutalne chute na sladkeee. Co vtedy?hmmm ovocko?

odpovedam

demonika, omeg sa tazko predavkujes, nie je to chemia ani liek ;-) ja si davam aj 6 denne. to su dobre tuky, teda nerobia zlobu. neboj sa toho. kup si vsak nejake komplexne, idealne take, kde su zastupene 3,5,6,7,9... su velmi drahe, tak pripadne aspon 3,6,9. 3-4 denne ti budu stacit

odpovedam

demonika, pristupy mas rozne. preposlala som ti mail, co si si pytala v inej teme. Hadam si ta s nikym nepletiem :-).

Ako som nizsie pisala, s chudnutim sa telo zbavuje aj nadbytocnej vody - ide o anabolicky efekt vacsinou sposobovany rozkolisanou hormonalnou sustavou, ktora je typicka pre vyssie percento telesneho tuku. Teda telo s cca 18% tuku = zdrave telo. Mat nad alebo pod uz je na zvazenie. Takze zadrziavanie vody v tele a podiel tuku spolu suvisia, okrem ineho teda.

Co sa tyka stravy, je klucova. da sa chudnut aj bez cvicenia, ale necakajte s polovicnou namahou 100%-ny vysledok. Vseobecne by ste sa mali obilninam vyhybat, ja si len vynimocne dam ovsene vlocky alebo placky z celozrnnej muky. Obilniny zabranuju vstrebavaniu zivin.

Co sa tyka vitaminov, tak niektore su rozpustne vo vode, ine len v tuku. Preto sa odporuca mat stravu komplexnu - na tanieri mat vsetko, aby sa vitamini zo stravy vdaka tuku aj vstrebali. Ja zapijam ovocie (ktore nekombinujte s inym jedlom) zapijam tobolkou omega (=dobry tuk), aby sa mi vitaminy vpohode vstrebali).

Takze na vecer k tej dusenej zeleniny si pridaj trebars kusok tradicneho masielka alebo to polej olejom. Vecer uz ovocie nejedzte, prave kvoli tomu, ze energia z neho sa vam uz nestihne spotrebovat, ulozi sa. Co sa tyka priloh, to je diskutabilne. Ja ich tiez obmedzujem a namiesto toho pridavam vela zeleniny. Ale ja chudnut nechcem, moja strava je postavena hlavne na dobrych tukoch a bielkovinach. Z tuku je viac energie nz zo sacharidu, tuk teda lepsie zasyti a nedrazdi zbytocne inzulin.

Demonika, mozno si davas velke porcie. To ja uz neviem. Ani mne velmi nechuti len maso so zeleninou. no ak chces vysledok, tak si to nezlahcuj a nehladaj skratky, tie spravidla nefunguju. Ja si tiez vela odopieram a stalo ma to namahu zmenit svoj zivot, ale zvladam to s optimizmom a uz nikdy by som sa nevratila o krok spat. maj motivaciu, bez nej to nejde.

Demonika11

Dakujem za email. Teraz som si ho precitala. Uz to v celku chapem. Len maly dotaz k tym tobolkam Omega....beriem Femibion...su tam vitaminy od A po Z a rybí olej. Cize tie omega tobolky nebude asi dobry napad,ak beriem tie spominane plus dojcim? No ja som doteraz pouzivala olivový olej a kokosový len na pokozku :)))inac mama teraz drzi 28dnový detox podľa Macigovej a tam sa pise, že moze pouzivat oliv. oleja kolko chce, že spaľuje podkozný tuk....co ma zaujalo a zda sa mi, že je to hlupost...???

Demonika11

Inac pisem si na nete s jednou kockou, ktora od marca 2013 schudla 35 kg. Jedla ranajky, desiatu a obed. Poobede uz len ovocie. Lenze vecer sa uz nedoporucuje jest ovocie, kedze obsahuje cukry???hmm?

Demonika11

Ja som za kazdu radu...ja som zila v tom, že 1kg tyzdenne je v pohode....2 roky dozadu som schudla 15 kg, ale to bola riadna makacka v posilke a strasne obmedzovanie sa v jedle, ale teraz to tak nechcem. Ja som 7 mesiace po porode a dala som dole 9kg....straaasne pomaly a dalsi moj problem je,že kojim....cize ja sa nechcem obmedzovat v jedle, že vynechat prilohy atd. a zase ja sa zo zeleniny s masom nenajem a ak ano, tak len na hodinu ma to zasiti.nemozem si to dovolit a nejake extremne cvicenia tiez nie. cize neviem ci robim spravne,ak nie opravte ma....ranajky vacsinou jem vlocky s mliekom a hrozienkami,al.krupicna kasa so skoricou.Desiata ovocie. Obed normal s prilohami. Olovrant tveroh al.biely jogurt. Vecera zelenina nad parou. Jedna otazocka niekde som citala, ze naraz musim zjest aj tuky,aj bielkoviny a aj sacharidy, aby som nepocitovala hlad. Je to pravda? ak ano, znamena to, ze k tej udusenej zelenine na vecer musim napr.RYBU?