Chudnutie spolu

Katuska454

JOJ ľudia už nám tu nepíšte ze sa to nedá alebo to bude zle atd. 1 kg týždenne je úplne v pohode a dá sa aj viac bez pribratia váhy naspäť. Nerobíme tu ani hladovku ani nic podobne tomu. Ďakujem!

odpovedam

ano, o tom to je, schudnut sa da aj 100 kg rocne. Lenze dobabranim si metabolizmu sa rychlo vratia. Akonahle prinutite telo vystacit len s niekolko sto kaloriami denne, telo si sice privykne, no americki dietologovia testovanim takychto ludi prisli na to, ze vsetko je krasne len na zaciatku. Chudnutie trva tak rok, dva a potom sa spomali, telo viac nie je schopne chudnut.

Navyse, akonahle dotycny chudnuci zacne jest "normalne", telo sa nevie vratit spat k normalnemu energetickemu prijmu a vydaju a kazdu prijatu energiu z "normalneho" rezimu ulozi. Budete musiet jest malinko do konca zivota, aby ste nepriberali, no schudnut uz schopne nebudete.

Takze ak jete malo, nicite sa, palite si zbytocne svalovu hmotu a teda nechudnete z tukov. Privodite si len zdravotne a metabolicke problemy. Majte na pamati jedno otrepane, ale pravdive heslo: ak chcete nieco dosiahnut, MUSITE vystupit z komfortnej zony. Bez poriadnej namahy a potu nic nedocielite.

mirka_2395

Ahojte ;-) tak podla mna schudnut za5 mesiacov 19 kg nie je nic nemozne,da sa to zvladnut,lenze tie stratene kilogramy potom rychlo naberies spat...radsej zacni chudnut pomalsie (2-3kg/mesiac).Tam mas aspon vacsiu sancz,ze sa ti kilogramy nevratia...teda nemali by ;-)

odpovedam

Najcastejsou chybou pri chudnuti nie je ani tak strava (predsa vsetci vieme, ze je zakaz konzumovat muku a cukor), ale nerealne ciele, ktore si stanovujete. Zdrave chudnutie je 1kg mesacne. Ak cvicite, je mozny aj vacsi ubytok hmotnosti. Avsak bavime sa tu o chudnuti tuku. Najprv idu kilogrami rychlo dolu, rpetoze sa odplavuje nadbytocna voda - avsak voda nie je tuk. Takze opat - nedavajte si nerealne ciele, ze do jula schudnut 19 kg.

Demonika11

Nasla som vas. tak pridavam sa k vam. Moja vaha je sice vyssia,ale neva. Zacinam s vami. 79kg a ciel do konca jula 60 :)dufam.....moje ranajky ovsene vlocky s hrozienkami, olovrant baban a obed penne so syrom a kecupom.zatial sa majte pekny den

slanina

Tak ja nie som ziadna odbornicka na vyzivu, ale mozem vam povedat akych "zasad" sa drzim ja, resp. ako to vidim z mojho pohladu.
Baby, jete strasne malo a hoci jete zdrave veci, svojmu zdraviu nimi neprospievate. Chcete zdravo schudnut, ci nie? Tak v tom pripade musite do jedalnicka zahrnut cele skaly tych zdravych veci a pozor, nie je jedno kedy ich zjete.
Ovocie sa odporuca jest doobeda, pretoze vtedy najviac spalite tie cukry, ktore sa v nom nachadzaju. A ano, v ovoci je dost vela cukrov, avsak narozdiel od cukrov, ktore sa nachadzaju v sladkostiach, tie ovocne vase telo lahsie spracuje/vyuzije/spali. Z ovocia by sa dokonca nemali jest banany a hrozno, aspon nie casto.
Co sa tyka chlebikov/peciva, tie si mozete dopriat (spaldova muka, grahamova, celozrnna), tak parkrat do tyzdna si nemyslim, ze to uskodi.
Na obed by ste mohli vynechat prilohy, nahradit ich zeleninov, tj. kuracie maso + zelenina, popripade ryza + zelenina a pod.
Caj si dajte, nesladeny :) Je super. Ja pijem zeleny caj a oolong tea.
Nezabudnite zahrnut dobre tuky, ktore sa nachadzaju v rybach (tuniak), lanovych semienkach, orechoch. Dobry tuk nahradi vo vasom tele ten zly a vy sa tak lahsie zbavite tych "faldikov" :)
A cvicit! Zacnite zlahka, 15-20 minut denne, cvicte aj na svalstvo. Nebojte sa, nebudete namakane :) Svaly pomahaju spalovat tuk, takze pekne cvicit! :)
Zabudla som na jogurty a tvarohy. Z jogurtov biele, mozete si ich potom dochutit, ale tie ovocne maju prilis vela cukru. A tvaroh asi najlepsie nizkotucny, pozor dost zasyti, takze vam staci aj pomenej :) Ked mate chut na maskrty, staci kuknut na nete par receptov, ktore su zdrave, neobsahuju cukry (namiesto nich je pridana napriklad stevia - dobra vec) a mozete si jeden kusok dat napr. na ranajky :)
Tak dufam, ze som pomohla a ako hovorim, nie som odbornicka, takze ak toto bude citat nejaka odbornicka, nech ma opravi, rada sa priucim :)
Vela stastia! :)

babika4848

Baby nerobte hlúposti takto sa stravovať nebudete schopné do konca života akonáhle zjete niečo viac všetko sa uloží a budete vyzerať omnoho horšie . Ja viem o čom hovorím sama som si pokazila celý metabolizmus :) Prosím nerobte to aj vy :) S Dukanovou sa schudnuť dá to nieje nezdravé , ale jablká a dve chlebíčky na deň to určite nerobte ja som týmto spôsobom dopadla dosť zle.

mirka_2395

Ahojte :) no po včerajšom dni to dnes už bolo trošku náročnejšie..na desiatu som mala jablko,potom asi o tretej som jedla banán,asi o pol hodku zase jablko+celozrnné chlebíky :)...a večer som bola už brutálne hladná,uvarila som si čaj a padám spať...lebo by som asi celú chladničku vyjedla :D cez víkend plánujem do toho zapojiť aj prechádzky,tak uvidím :) dám vám vedieť v nedelu :)