Aké je to byť pekný a obľúbený?

Príspevok v téme: Aké je to byť pekný a obľúbený?
anet217

Nehovorím, že nie som úplne pekná, ale nie som zasa ani žiadna hviezda..a odvíjajú sa od toho iné veci, teda, že ma v škole šikanovali 10 rokov za výzor, za moje vyspelejšie správanie a viete, ked malé deti spoznajú niekoho kto sa správa vyspelejšie a má iné intelektuálnejšie záujmy ako oni, tak samozrejme, že ste hned stredobod pozornosti a robia vám zle....no podstata je , že aj ked poviem, že už je to za mnou, a už som rok na gympli,v hlave stále kolujú tie nepekné veci, ktoré ma utvdzujú v tom, že nie som dostatočná...a nikomu sa neoplatí so mnou baviť...aj môj výzor...poviem to, nemám sa rada....možno len trochu, ale keby mi niekto ponúkol, že budem môcť byť modelka, síce úplne sprostá, tak by som asi menila všetku svoju múdrosť a jednotky.....kto niečo také nezažil, nepochopí to, to viem....a vlastne somsa len potrebovala vyrozprávať, pretože niekedy je tých vecí na človeka dosť.....

EliskaElka

whiteBean dobodky si opísal pseudokrásky s umelými mihalnicami a vlasmi,vyžarujú z tvojho komentáru :)
O mne sa hovorí že pôsobím namyslene,ale nikoho nikdy nenapadlo že možem mať socialnu fóbiu,a správam sa odmerane len preto,aby sa ku mne radšej nikto neozval,lebo mam z toho paniku:)

whiteBean

tu je zopar pricin preco sa ludia k vam spravaju tak ako sa spravaju vy krasavice:
- ste casto namyslene
- koketujete s kazdym muzom s ktorym sa date do reci
- pohrdate a povysujete sa nad ostatnymi
- ste zahladene len do svojho vzhladu
- mate vysoke naroky na okolie a svoj zivot
- vzdy chcete vyzerat tip-top

jarny kvet

byt pekna je prijemne, a ktora tvrdi, ze jej to sposobuje neprijemne pocity, tak klame alebo sa neviem na co hra. a zavist? s otvorenou zavistou som sa nestretla, so sprostymi recami ano, typu ze som vyfajcila profesorovi a podobne :D aj s obtazovanim aj horsim. aj tak som rada aka som.

oblubena neviem, lebo to som neni, teda ked myslis tak celoplosne v akomkolvek kolektive, na to som prilis svojska a vyhranena a ja si idem svoje vacsinou a ostatni svoje a to uz od puberty, tak mi to pride normalne. a otvorene ma nikto nikdy nesikanoval, ked niekto povedal nieco sproste za mojim chrbtom, tak to mi bolo jedno kedze som to nevedela, ked do oci, tak som nieco rovnako stavnate povedala ja dotycnemu a bolo. musis si len verit a poznat svoju cenu, ten kto sa posmieva alebo nieco, tak ten chudak je on nie ty, tak mu to len staci povedat, s kludom anglicana a potom ignorovat
naozaj sa skus venovat tomu v com si dobra, ci to je nejaky predmet alebo hudobny nastroj, sport a tak ziskas sebavedomie, cim budes mat lepsie vysledky, lebo len to ti podla mna chyba (sebavedomie), az si budes verit, nikto do teba rypat nebude, budes mat uplne ine vyzarovanie. a urcite mas priatelov (aspon 1 ci 2) aj mimo skoly, tak preco ta ma trapit, co si o tebe myslia nejaki luzeri v tvojej triede? venuj sa svojim pestrym zaujmom, mas svoj iny svet, uprimne by ta spolocnost tych zatial menej vyspelych jedincov aj tak velmi nudila, keby si s nimi mala travit cas na ich sposob (chlastanie, absolutne neproduktivne zabijanie casu, sproste reci o nicom...) ja som v 15tich bola tak so spoluziakmi v piatok v bare a to nebolo nic pre mna, proste nuda, vravela som si, to co na tom vidia? to co ich zaujima a tie reci :D odvtedy sa stretavam len s ludmi ako ja a pokojne zajdeme aj na to pivo-dve, kruzkovice a teambuildingy isli mimo mna, teda pokial sa dalo, ked som sa uz musela dacoho zucastnit, tak sa to dalo, uz ti starsi maju trochu aj viac rozumu ako pubertaci a aj viac tem na rozhovor, povedala by som ze stredna je z tohto pohladu najdivokejsia, lebo tam si kazdy mysli ze je majster sveta, ked si zapali, ochlasta sa alebo mu dakto konecne da :D dospeli to uz beru ako samozrejmost, dopraju si co kedy chcu

pompiKolacik

O-mega ... respektovat zavist sa da no nie donekonecna. Jasne, byt pohladna je fajn, nikto by nemenil no byt tercom utoku typu "ma to ... preto, ze si ho vytrtkala" je tiez nie vzdy prijemne
Uz v dectve sa ucime, ze je dolezite byt stale lepsim, stupat vyssie, mat vzdy pred ocami urcity ciel. Deti nutime, aby dosahovali najlepsie vysledky, casto na ukor ich zdravia. Musis sa dobre ucit a ak budes mat dobre znamy dostanes sa na vysku, dosiahnes titul, dobru pracu, auto, dom a spolocensky status. Ja som sa skol vzdala, pretoze sa mi ucit nikdy nechcelo, proste neposedim, neviem pocuvat, nemam rada, ak mi je autorita nanutena. Chcem zit pre pritomnost, pre radost a nie mat pred sebou vzdy len urcity ciel. Neznasam uniformitu, porovnavanie, naopak respektujem roznorodost. Cudujete sa, ze obcas reagujem na B.Z? a ze si mailujem s ja ... ... ? Kludne sa cudujte dalej :))
Proste to porovnavanie a utocenie, odsudzovanie sa za to, ze mam to co mam je chore. vobec sa nerespektujeme, nedoprajeme si uspech.
sorry, trosku mimo temu no dobre mi to padlo :D

O-mega

Tak este raz ..ziadna pekna by nemenila so skaredou, lebo uz len ten pocit keď sa pozries do zrkadla je iny, keď si ta hned všade vsimnu, aj keď to nie je vždy prijemne, a vždy sa mozes hrat na nenapadnu,ak ozaj chces. Je prijemne vediet, ze ta muži chcu, aj vacsinou nestoja za nic. A závist, ta sa dá vydrzat, vždy lepšie akoby ta mali lutovat.

pompiKolacik

Ale aspon ma to nuti mat naskok, byt stale o krok v pred, lebo ak zaostanes, okolie si na tebe zgustne, vysmeje ta a tvoj neuspech si vychutna tak, ze ti to neda spavat
Ludia su obcas zakerne svine, preto musis stat vzdy hrdo a nepodat sa posmeskom.
Treba sa skor sustredit na ludi, co si vazia druhych, bez ohladu na ich materialny/nematerialny status, vyzor ... zamerat sa na pomoc tam, kde je to potrebne a davat si pozor, aby clovek nezmutoval do tej chamtivej podoby v ktorej sa casto ocitaju mlady ludia z "dobrych rodin"

wtf

Kazda pekna zena je na slovensku automaticky oznacovana za namyslenu,povrchnu,zlatokopku, k.rvu. stretava so so zavistou,intrigami,osocovanim a vsetko dostava v zivote len tak,pre nic za nic. Takze casto sa stava,ze je to na skodu.

pompiKolacik

Otravne, unavne, casto skodlive, otupne, okolie je na nas casto jedovate .... na velku prdel taky pricentrovany zivot. Nedaj boze mat majetok, si hned kurva, slapka, hyena .. obcas mi neostava nic ine, len ludi provokovat a nasierat, aby sa citili nad vecou....