Ako sa zbavit zavislosti na sladkostiach?

Príspevok v téme: Ako sa zbavit zavislosti na sladkostiach?
Alverde70

Ahojte vsetci chcela by som vediet ako bojujete proti nadmernej chuti na sladke?? :-) Stravujem sa celkom zdravo ale ked ma chyti zachvat na sladke tak to neviem ovladat a zachvilu mam v sebe tablicku cokolady a je mi jedno kolko je hodin :-D
Jem vela ovocia, namiesto cukru vsade pouzivam agavovy sirup ale aj tak ma aspon raz za tyzden chyti neovladatelna chut na sladke. Ako sa s tym da bojovat??? Dakujem za kazdu cennu radu ;-)

Miriama11

Ja som pocula, ze ak jes jedlo, ktore obsahuje muku mas chut na sladke, u mna to funguje. Cize ziadne cestoviny a chlieb. No samozrejme, ze mam chut na sladke aj napr. po zjedeni zemiakov :D , ale ta muka je dolezita.

A mam overene ak tri dni nezjes sladke, na 4. den ti uz nechyba. ja uz 3 tyzdne som nezjedla nic sladke a to predtym som musela mat stale :)

Sejla

Nenahrádzaj sladkosti ovocím, aj tie obsahujú pomerne veľké množstvo cukru, takže závislosť sa len udržuje. Tak isto nenahrádzaj nezdravší cukor zdravším, ako sladidlo nepoužívaj nič, úplne v pohode sa na to dá zvyknúť. A keď ťa chytí "záchvat", vtedy si daj ovocie. Pokušeniu vyjedať tabličky čokolády odoláš tak, že ju nebudeš kupovať a teda ju nebudeš mať k dispozícii :D

Amily

Ak sa stravuješ zdravo ako píšeš a niekedy sa chceš až objesť sladkosti a trapi ťa to tak radšej daj si 3kocky každý treti deň ..:)Alebo každý deň kocku z čokolady .A tak sa aj odnaučiš od sladkosti :-)