Nechcem obmedzovat priatela

Príspevok v téme: Nechcem obmedzovat priatela
netolerantna

Mam problem, a potrebujem radu. Moj priatel chce kazdy rok ist na 2 tyzdne do Anglicka na vylet. Zil tam dva roky, ma tam kamosov, brata atd. Bol aj minuly rok. Ja ist kvoli praci nemozem. Nemam v praci tolko dovolenky ako on, on ma vela nahradneho volna. A volno minam na letnu dovolenku, obdobie medzi sviatkami a pod. No, ked je tam pije, uziva si, a pod. Proste ja si nepredstavujem vztah, ze partner odide na dovolenku bez partnerky..
Za dalsie, obcas ide s kamosmi na pivo, a asi raz za mesiac je do rana s nimi a opijaju sa. To este tolerujem. Ale teraz v piatol isiel s lamosmi pit.. Zijeme spolu, takze viem ze vratil sa o siestej rano..Som sa ho spytala zo srandy, ci bol na discoteke..A on ze, hej, ale ze to nebol jeho napad, ze on sa len prisposobil..Velmi ma tym sklamal, ze zadany bol na discoteke do rana...
Je vela chciet, aby moj partner nechodil na disco a uzivat si do Anglicka dovolenku bezo mna? Nechcem, aby pri mne trpel obmedzovanim, ale teraz sa trapim ja..Ma 30 rokov, a sme spolu cez dva roky..

netolerantna

Pisala som, ze s kamosmi na pivo chodieva casto a raz za mesiac sa opija do rana..Ked to uz musim po lopate napisat..Ale to mne nevadi, mna irituje to disco...Tam chodi vela stetiek, co sa lepia po chlapoch. V tom Anglicku ma byvalu, a ano nedoverujem mu..Ked mu poviem, aby si nasiel taku, co mu bude tolerovat Anglicko, a pod., tak mi povie, ze on je so mnou stastny...Urcite nie som stihacka, ani mu nevyvolavam, ani nic podobne, a to casto aj na 2 dnove sluzobky chodi.

Sejla

DontWorry jasné, šak ja som napísala, že to som ja a moje predsudky. A aj to, že je to málo informácií na posúdenie.. Beriem to viacmenej štatisticky a len z mojich skúseností.

Sejla

Aha, teraz už vidím, no ak len chodí raz za mesiac na pivo a ani sa tam nestrieska pod obraz boží, tak na tom nie je nič nezvyčajné.

DontWorry

Sejla, pri tvojom prispevku som sa pozastavila pri tej vete o disko. Na 30 rocneho mi to tiez pride divne, ze ide na diskoteku, tipujem, ze ma rovnako starych kamaratov a nebavi sa s nejakymi 20 rocnymi. Ale sudit cloveka podla toho, ze pocuva nejaku komercnu hudbu z radii popripade si na nu rad zatancuje - to je trochu hlupe. Kazdy ma rad daco ine. Urcite by som podla hudobneho vkusu neposudzovala aky ten clovek je ;)

Sejla

A pripadá mi to, že na dovolenku s ním chceš ísť len preto, aby si ho mohla kontrolovať a preto isté si s ním chcela aj na diskotéku, možno vycítil, že ho podozrievaš a s takou mrzutou stíhačkou kto chce ísť von?

DontWorry

Ja osobne nevidim problem v nicom. Ak chce ist na 2 tyzdne do Anglicka za kamaratmi v case, ked ty nemas volno v praci a on ano - tak to nechaj tak a nech ide. Môj tiez mal ist na tyzdennu lyzovacku mimo Slovenska a ja som rovno povedala, ze nech ide s kamosmi, ja na to peniaze nemam a to aby mi nieco platil som tiez nechcela. Navyse tam mali byt sami chlapi, zeny zakazane neboli, ale nesla ani jedna priatelka ani jedna kamaratka - tak som si povedala nech si vychutna tyzden s kamosmi a potom budeme mat zas cas na seba. Nakoniec z toho vzislo, ale z inych dôvodov.

A co sa tyka diskoteky - tiez nevidim problem. Ja chodim na diskoteku par krat do roka a ani na jednej so mnou nebol. Lebo nema rad prostredie. Tak ja ho nebudem nutit ak nechce, ale zase nebudem obmedzovat seba ak mam chut sa vytancovat a ani on nebude zakazovat mne. A ak je to len raz za rok take poriadne povyrazenie si s kamosmi, tak to pre pana jana toleruj - kazdy potrebuje taku vztahovu ocistu.

2 tyzdne zbehnu jak voda a potom si to vynahradite na letnej dovolenke vy dvaja. Zatial si zavolaj kamaratky von a uzi si cas ktory budes mat pre seba, mozno postihas to, co si nestihla doteraz.

Sejla

Nevidím dôvod, prečo by mali partneri zakaždým chodiť na dovolenku spolu, ja kebyže žijem s chlapom, bola by som ešte rada, že nachvíľu vypadne, aj ja by som chcela ísť bez neho sem tam preč, predsa len to vzťahu len prospeje... Ale nie ak v ňom nie je dôvera, čo je presne váš prípad a to je ten problém. Či mu môžeš/ nemôžeš veriť zhodnotiť neviem, ale TY s ním chodíš, takže by si ho mala poznať lepšie, než ja. Ja by som zase nechodila s 30 ročným mužom, ktorého bavia diskotéky a komerčná hudba, lebo mám predsudky a hneď by som si vyprofilovala podpriemerne inteligentného, nevyzretého, falošného, sexistického týpka, ktorý nemá poriadne záľuby a asi ani nejaké vyššie ambície. Ale zase tá info je málo na posúdenie a niekomu taký chlap nevadí.