Spoluziacky ma ohovaraju

Príspevok v téme: Spoluziacky ma ohovaraju
Dada2

Odkedy som zistila,ze ma spoluziacky ohovaraju a vysmievaju sa mi , prezivam hrozne dni. Vždy som vedela, ze su falosne ale nevedela som ze az tak..Problem je v tom ,ze raz si jedna spoluziacka vymyslela že,,smrdím,,a odvtedy ma ohovaraju nonstop... V jednom kuse majú nejaké ,,nenapadne,,narazky ..napriklad som v ich blizkosti s inou kamoskou a oni zacnu sa zacnu rozpravat -takeže: Si musím kupiť dezodorant,taký voňavý,radšej kupim dve..Alebo aj napr. videm z wc-ka a stoja tam dve spoluziacky a ani jedna tam nechce isť.. a to pritom nesmrdím ani nič..a teraz neviem čo mam robiť, strašne ma to trápi ked vidim jak na mna narazaju,ako to mam vyriesit ??? :(

notačototo

Je to dosť nepríjemná vec takéto ohováračky, je to však záležitosť základných škôl a stredných málokedy...úprimne ja som bola svedkom takýchto ohováračiek a neviem či sa to dá nejakým spôsobom zvrátiť...to ťa asi nepoteší...pravdepodobne si typ čo sa nevie postaviť druhým...je to nepríjemné ale nesmieš pred nimi chodiť so sklopenými ušami...
a to či "smrdíš" alebo nie...úprimne neobracaj sa tomu úplne chrbtom mala som zopár spolužiačok aj kamarátok čo trocha nepríjemne páchli a pritom to boli dobré dievčatá, ten človek to zvyčajne zo seba necíti takže ak sa napr. potíš nepodceňuj deodorand a vždy čisté oblečenie... nevravím, že smrdíš, len môže sa stať...len sa snažím byť úprimná lebo blbé povzbuzovačky ti nepomôžu !
Takže ak si myslíš, že máš čistý štít jednoducho keď ťa ohovárajú ono ich to prejde a časom si nájdu iného...
Ak ta niekto ohovára musíš však hľadať chybu v sebe, lebo ohováranie musí niečo vyprovokovať a ak to nie je to, že smrdíš tak to bude asi pravdepodobne tvoja osobnosť, malé sebavedomie a to nesmieš nechať len tak... keď som bola na základke bola som občas aj obeťou ohováračiek..ale teraz s odstupom času môžem povedať že by som všetkým vytrela zrak tým ako vyzerám, tým kde študujem, kde som sa dostala... a to je podstatné postaviť sa tomu čelom a nenechať sa tým vyviesť z miery...ak si človek ústupčivý, a cítiť z teba, že si slabá osobnosť tak vtedy sa dejú také veci...takže musís začať od seba...bojovať, pracovať na sebe a hlúpe reči nechať za sebou...aby si sa im mohla v budúcnosti pozrieť do očí s tým ako vysoko nad nimi stojíš...hlavné je aby si zo seba vyžarovala viac sily aby pochopili, že ťa nemôžu brať za obeť