Sebaposkodzovanie

Príspevok v téme: Sebaposkodzovanie
LadyOpium

ahojte chcela by som sa spytat ako prestat so sebaposkodzovanim..robim to uz 4 roky a neviem uz ako dalej...stratila som koli tomu aj velmi dobreho kamarata kroy sa mi snazil pomoct a ked videl ze je to marne vykaslal s na mna...

zacalo to vlastne tym, ze som si skrz depresiu chcela podrezat zily nepodarilo sa mi to , no ten pocit, ked isla zo mna ta krv ma uspokojoval, sposoboval mi psyhicku ulavu tak som to robila cim dalej castejsie... najhorsie na toom som bola ked som sa pohadala s kamoskou-nie vsak koli rezaniu a ja som sa zacala rezat az tak ze som mala po rukach hnisave rany, ktore sa nechceli zahojit...

cez leto som musela chodit vzdy v dlhych rukavoch aby si to nikto z okolia nevsimol... stale musim mat u seba nieco ostre, najviac ziletku ale niekedy mi postacia na to aj nechty pripadne palicka od lizatka pokial uz fakt nic ostre nie je na dosah... skusila som mnoho psychiatrov, psychologov, hospitalizacie, rozne kombinacie antidepresiv, no nepomaha...

preto sa pytam-je nieco co ma dokaze psychicky uspokojit v takej forme ako rezanie?

PORADTE PROSIM, LEBO JA UZ SOM ZUFALA

jajaa

Ale súhlasím s tebou v tom, že verím, že sa s veľakrát na prvý pohľad neriešiteľnou situáciou dá niečo robiť, aby sa pohla k lepšiemu...len k tomu treba veľa odhodlania a času. Pasívny postoj nie je správny, hoci niektoré veci bude človek musieť vnútorne prijať jednoducho také aké sú.

sponka

jajaa nedavajme ľudi s depres. a sebapoškodz. na druhy breh rieky,čo ty robiš svojim prispevkom.Je veľa ľudi ktori si depres atď.prešli a su z toho von,dokonca aj bez liekov.Jednoducho ti čo si ubližuju sa nevedia odosobniť,pozrieť sa na seba z každeho uhla pohľadu.Ja sa vzdavam,posledne čo napišem.Priala by som im mať pri sebe tak dobrych stražnych anjelov ako su ,nech mi prepačia pan RNG a septem.

jajaa

sponka...každý človek je iný a reaguje v rôznych situáciách inak, nedá sa zovšeobecňovať, preto som zvolila termín ,,choroby emócií" - myslela som tým stav kedy človek nie je emočne vyrovnaný z akýchkoľvek dôvodov. Veľakrát platí staré známe kto nezažije, nepochopí...keby som sama nezažila depresívne epizódy, poviem ti pravdu, asi by som neverila ľuďom, že je to naozaj až také utrpenie, že by si radšej priali smrť, len aby to skončilo...Možno by som si myslela, že sú len takí slabí, nevážia si život a pod. Ale keďže som toto zažila a zažívam, viem možno lepšie pochopiť ľudí s psychickými problémami. Sú to ochorenia v bio-psycho-sociálnej rovine. To čo ponúka RNG platí pre niektoré mierne depresie, pre stredne ťažké a ťažké je to slabé...A ano, každý má pud sebazáchovy, ale aspoň ja to chápem takto - keby sa niekto cítil dobre, určite by sa nepoškodzoval len tak z nudy, že si neváži život, že od dobroty nevie čo robiť. Ja to momentálne vidím tak, že práve ten pud sebazáchovy Mer. a iných zachráni, pretože sa ,,len" predávkujú. Chcú aby tá prázdnota, bolesť a pod. skončila, ale nie je také jednoduché to urobiť, skoncovať so životom nadobro. Pretože každý stojí vtedy pred otázkou čo bude po smrti? A bude vôbec niečo? Čiže ten pud sebazáchovy im nedovolí to urobiť. A tiež, priznajme si, chcú týmto spôsobom (nie príliš vhodným) upútať pozornosť na seba, namiesto slov takto demonštrovať, že sa cítia veľmi zle a nevedia v tej chvíli ako ďalej...Ja vôbec netvrdím, že je to správne. Len hovorím, že ak to aj spravia ubližujú v prvom rade sebe. A to im ešte máme nadávať? Ale na druhej strane ani ich ľutovať. Jednoducho ich brať takých akí sú.

bella21

lady, rezanie poskytuje len krátkodobú úľavu, inak nič nerieši. Potrebuješ niečo viac, niečo silné, niečo, čo Ťa naozaj a definitívne vylieči: potrebuješ zažiť strašne veľa lásky, úcty, obdivu voči Tvojej osobe. Pomôže ti len vedomie, že si veľmi cenná, veľmi milovaná, že si nenahraditeľná. To, čomu neveríš odvtedy, čo sa to stalo. Viem, že je to hrozný blok. Kiež by sa to dalo zabezpečiť, aby si mojím slovám o Tebe uverila. Všetky iné pokusy, ako zaplniť to Tvoje srdce vyprahnuté po láske ako púšť po vode, sú márne. Keby som mohla, objala by som Ťa a povedala Ti, že nech Ti spravili hocičo, nič to nemení na Tvojej hodnote. Skús si tieto slová pravdy o Tebe samej pripomínať tak často, ako sa len dá.

To by som chcela povedať aj Meretseger, Annemary a každému dievčaťu/žene, ktorú v detstve alebo počas dospievania zranili tak veľmi, ako Teba.

september

Pokial viem, rezanim sa, alebo sposobenie inych zraneni, telo vyluci latku, ktora tuto bolest zmierni, asi morfium. Je velmi navikova. Vy co to robite uz dlhsie a zistili ste, ze neviete prestat, tak ste inymi slovami drogovo zavysli. Tam by som povedal ze netreba roesit minulost, zmierit sa s niecim tazkym... Ti ktori chcu prestat, oni si to nerobia preto ze sa nenavidia, nectia... Ale uz su len proste drogujuci. Domnievam sa, ze rezanie sa da vymenit za silnu drogu.... Myslite, keby tymto ludom boli poskitnute silne drogy, tak by sa z toho nedostali? Tym by si uvedomili, ze fakt su drogovo zavysli, a riesili by to uz tuto konkretnu vec, a nie veci okolo toho...