Sebaposkodzovanie

Príspevok v téme: Sebaposkodzovanie
LadyOpium

ahojte chcela by som sa spytat ako prestat so sebaposkodzovanim..robim to uz 4 roky a neviem uz ako dalej...stratila som koli tomu aj velmi dobreho kamarata kroy sa mi snazil pomoct a ked videl ze je to marne vykaslal s na mna...

zacalo to vlastne tym, ze som si skrz depresiu chcela podrezat zily nepodarilo sa mi to , no ten pocit, ked isla zo mna ta krv ma uspokojoval, sposoboval mi psyhicku ulavu tak som to robila cim dalej castejsie... najhorsie na toom som bola ked som sa pohadala s kamoskou-nie vsak koli rezaniu a ja som sa zacala rezat az tak ze som mala po rukach hnisave rany, ktore sa nechceli zahojit...

cez leto som musela chodit vzdy v dlhych rukavoch aby si to nikto z okolia nevsimol... stale musim mat u seba nieco ostre, najviac ziletku ale niekedy mi postacia na to aj nechty pripadne palicka od lizatka pokial uz fakt nic ostre nie je na dosah... skusila som mnoho psychiatrov, psychologov, hospitalizacie, rozne kombinacie antidepresiv, no nepomaha...

preto sa pytam-je nieco co ma dokaze psychicky uspokojit v takej forme ako rezanie?

PORADTE PROSIM, LEBO JA UZ SOM ZUFALA

sponka

čo su to choroby emocii?su ľudia čo prežiju tragedie a vyhrabu sa z bolesti.Veď nejaky pud sebazachovy ma každy ,či nie?jajaa

sponka

je to paradox,že človek/RNG/ ktory pomaha ľuďom sa vyliečiť a su aj vysledky a vyzna sa, si da tu namahu a napiše svoj nazor ľuďom čo prave naopak ničia si vedome zdravie, jeho radu odmietnu.Tak potom ake rady chcete?

jajaa

Ja sa momentálne liečim z depresívnej epizódy, mávam ťažké chvíle, ale pomaly sa to vďaka liekom a terapii zlepšuje. V depresii človeka napadne všeličo...Ja nemám HPO ako niektoré baby tu, ale nikoho nebudem odsudzovať za jeho správanie, je to jeho život, mne tým neškodí a väčšina ľudí nikdy nepochopí, že existuje aj niečo také ako ,,choroby emócií" a mnohokrát sú tak isto vážne (ak nie vážnejšie) ako fyzické choroby.

sponka

Keď su lieky take dobre,prečo už z toho nie ste von.Prečo opakovane stresujete svojim konanim ľudi čo k sebapoškodzovaniu maju odpor a nechapu prečo sa narodi človek a tak kona ako vy.Pripada mi to ako keby ste ani nechceli radu,len sa chcete zviditelniť....

jajaa

Tiež sa pripájam k Mer s tým, že pána RNG nemáš počúvať. Lieky a terapia sú jediná cesta ako z toho všetkého von, síce pomalá a s riadnym sebazaprením, ale význam určite má.

Meretseger

jajaa: Že sú to strie, ti neuveria, na bokoch sa ti spravia ozaj slušné jjazvy, veľké a najmä hlboké, to ako strie nezamaskuješ. A hlavne to bolí jak sviňa, hoci o to nám ide, že?
LadyOpium: Motivácia a ešte raz motivácia. Ťahám to teraz na šiesty týždeň v Pezinku po závažnom pokuse o samovraždu a okej, raz som sa tam porezala, ale ináč som vydržala, lebo som skrátka musela, ak som nechcela ísť späť na uzavreté. Aká bude doma motivácia, neviem, asi od priateľa, ale je to to hlavné, či ti môže pomôcť.
(Nepočúvaj pána RNG, nebyť tých liekov, tak sa síce ani neotrávim, lebo nemám s výnimkou inzulínu čím, ale ani sa nedostanem z tej depresie, resp. z toho stavu, ktorý ma k tomu pokusu dohnal.)

rozkos

Ja len tolko, ze ja to robim tak, ze sa najprv popriadne doskriabem a potom si na to pustam horucu vodu ... je to super pocit, nieco ako orgazmus, a ulava po nom, isto sa uvolnuju pri tom i tie iste hormony a tak.
Mozno je do dosledok neuspokiveho sexualneho zivota. Mozno be to chcelo skusit, tak vzajomne, ci to nepomoze ...

pompiKolacik

Bozinku babenky neblaznite, vsak sa skuste pozerat na zivot z tej lepsej stranky. Aj mna to tu obcas serie, aj ja mam kopec "mindrakov" a problemov no takto si ublizovat ..... fuuuu nechapem. Kebyze mam tu moc, prekrutim to vase uvazovanie o konci v tych vasich hlavickach.
Drzte sa a nerobte blbosti, vsetko prebolí, verte tomu, urcite budete ten vas zivot vnimat z tej lepsej stranky, len to chce cas.
Vela stastie v zivote prajem.

jajaa

ešte som tak rozmýšľala, že by som sa možno začala rezať na bokoch a na jazvy by som tvrdila, že sú to strie.