Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

rozmaria83

ja mam tetaniu uz viac rokov, vyskusala som toho viac, najviac vidim vysledky ked beriem horcik plus tryptofan, horcik mam od Sunday Natural, je tam 6 druhov horcika

radusko00

dobry den,som tu nový a ešte neviem,či mám tetániu.preto sa vás chcem spýtat ako sa prejavuje???mne sa pred 3my mesiacmy začala točit hlava,nevolnost až na odpadnutie,zášklby svalov,pichanie nad hrudníkom,celý sa trasiem,bolesti medzi lopatkamy,zlá koncentrácia,nespavost,lakavost,a striédanie nálady až na plač,všetko sa to opakuje raz jedno raz druhé.trvá to celý den.Bol som na CThlavy,RTGchrbtice,krv v poriadku,štít.žlaza tiéž.tié stavy sú naozaj hroznéé.prosím vás ak by my niékto k tomu mohol niéčo poradit bol by som mu velmi velmi vdačnýýý.(radovanhlavac@pobox.sk).dakujem vám.

chod-

MARIEN
si dat vysetrit STITNU ZLAZU A PRISTITNE TELIESKA-HORMONLALNY PROFIL SI DAJ UROBIT
a ked budes toto mat ok-tak skus si dat rozbor krvi na mineraly a vitaminy vit.D,VAPNIK,DRASLIK...
...mozes skusit ist aj si dat urobit hustotu kosti kde ti zistia vsetky ziviny ci su ok-ktore tetaniu sposobuju...
ciste AD sa z toho nedostanes-musis hladat pricinu...
zelam vela stastia

Marien

Dakujem za reakcie,na moj prispevok,ano mam tetaniu, potvrdena EMG vysetrenim:(((,neurolog ma poslal k psychiatricke a ta mi dala antidepresiva,zevraj symptomy sa zmiernia,ale uplne vymyznutie nehrozi:((.......da sa povedat,ze doslo k zlepseniu,ale stale pretrvava unava,slabost tela,zle sustredenie...tiez som si povedala naco antidepresiva,ved nemam depku ani psych.problemy.......je to porucha nerv.systemu......nooo nakolko som si nevedela pomoct,navstivila som psychiatricku a ta mi poskytla vysvetlenie,ze v psychiatrii neexistuje pricina:),ale zevraj je to nedostatok serotoninu,co mi komplikuje zivot,ze mam uzivat AD po dobu 9 mesiacoiv a potom sa uvidi...nastupujem v septembri na VS v Manchestri a takto neviem, ako ju zvladnem, som unavena:/((a slaba:((skomplikovalo mi to zivot,neviem,kde nastal problem.....a ci vobec bolo spravne uzivat AD:((......

RNG

Ja nie som lekar, ale miesna tekutina nie je priamo spojena s mnozstvom mineralov v krvi, a lumbalne punkcie by boli prilis nebezpecna metoda ako zistovat mnozstvo mineralov , co sa krvi urcuje celkom rutinne.
Tetania nie je vec miechy ale mineralov v nervoch v celom tele. Kde je ich malo, tam je zla vodivost nervovych signalov a svalstvo strpne=tetania.

susan1108

Rng ani na jednu moju otazku si neodpovedal, len na tie mineraly... ja som sa nepýtala ako sa robí lumbalka, to viem, ale prečo???... na diagnostikovanie coho???...aj aj na to brnenie by som potrebovala odpoved ci to ma suvis s tetaniou ak je to na polovici tela a každé ráno

RNG

Lumbalka sa robi na umrtvenie alebo na odber tekutiny z miechy.
Ani jedno ani druhe netreba na zistenie tetanie.
Odporucam dobry doplnok mineralov zo Swansonvitamins.com pod menom Bone Essentials.
Zialbohu ta postovne vijde viac ako ten doplnok.

susan1108

dakujem pekne, takže lumbalka sa robí na čo???...kvoli comu???...
može tetania sposobovat brnenie polovice tela???...a na hrudniku???... nejd o trpnutie ale o brnenie aj v hlave a na hrudniku???...ak mam zapal v mieche možem mat taketo príznaky???... prosim odpovedz mi na vsetky otazky, som už zufala, a este naco sa potom robi ta lumbalka, prečo mi ju chcu robit???...:(...ja nechcem, hypervent. tetaniu mam vylucenu, skor si myslim, že chcu diagnostikovat nieco ine... a ake doplnky na kosti by si mi teda odporučil???.... veľká vdaka za rýclu reakciu... RNG....

RNG

Na zistenie infekcii v tele netreba ziadna lumbalna punkcia, ani na tetaniu. Stacia obycajne krvne skusky.
Inac tetania ustupi rychlo po zobrati dobreho mineraloveho doplnku na kosti, takze sa mozes velmi lahko sama diagnozovat. To iste plati na hyperventilacnu tetaniu, dychaj do vrecka a nadychuj sa z neho, za par minut ten zachvat musi zmiznut, teda ak to bola hyperventilacna tetania.