Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

silvinciatko,prepac,ze az teraz reagujem,ale nemala som cas na PC,chapem ta...tak skus zmenit lekarov...a pytaj sa na test tetanicky....pekny den...

[zruseny12]

jaro...tazko povedat ci je to tetania...pytaj sa od neurologicky aby ta poslala na testy tetanicke... vsade sa o tetanii pise nieco ine...ja mam tiez tetaniu/nedodtatok vapnika/a uz som mala bola na tom velmi zle..trpli mi konce prstov,cela tvar,usta,nos...bola som cela dolamana,nemohla som sa postavit ani na nohy rano z postele,bolelo ma cele telo,svaly,klby,kosti,potom ma bolievala strasne hlava,je toho velmi vela,co mi vsetko bolo....teraz ani sama neviem co ku comu patri,lebo pred tyzdnom som bola na gastre pre vysledky a v zaludku mi nasli HELIKOBAKTERA...niekedy som mala stavy,na odpadnutie-myslela som ,ze uz normalne umieram...musela som si lahnut,a ked som si pospala bolo mi lepsie...pozri sa na toto... www.novycasprezeny.sk do vyhladavaca si daj TETANIA....inak dostavala som aj krce do noch-lytka a prsty u nohach...bolievaju ma niekedy nenormalne nohy,az niekedy padam...a hrozna unava...no je toho vela...najlepsie ked pojdes k neurol.a budes sa pytat na test tetanicky....vela stastia...

jaro23

ahojte..mam tetaniu a chem sa spytat, ci je jej priznakom aj to,ked rano vstanem, boli am hlava, trpne mi, je mi na zvracanie, pisti mi v usiach a pod.bral som lieky biston,ale potom som ich vysadil..su to priznaky tetanie, alebo niecoho ineho? dakujem

broskynka

ahojte, som tiez "tetanicka",moje priznaky su vysoky tlak,zavrate,pocit na zvracanie,hrozna unava,slabost v rukach a nohachm,nesustredenost,a pri atakoch je to zle videnie,strasny psychicky stav,ktory ani neviem opisat a je mi strasne zle.Musim si okamzite lahnut. Brala som rok a pol MagneB6 a tabletky na zavrate a zvracanie a bolo mi super.Potom som MagneB6 vynechala a vratilo sa to...takze idem pokracovat v uzivani magneB6...

silvinciatko

mariaa uz som bola raz u lekara ze sa necitim dobre a uzaverli to, ze mi nic neni, nechcem byt hypochonder, tak sa snazim pomoct si sama....

RNG

oprava, pouzivam 100 az 200 mg DMAE(prave som pozrel na flasku) a dal som si dve kapsule, lebo mi mozog zrejme uz nesluzi.

RNG

DMAE(dimetylaminoethanol)je bezna chemikalia pouzvana v priemysle ako tuzidlo plastickych hmot.
V mozgu sa meni na acetylcholin, dolezity neurotransmiter, Tak sa mozu ovplyvnit rozne stavy, od depresii po rychlost mozgovej cinnosti.
Preto sa zaraduje medzi nootropika.
V peceni sa tiez meni na cholin, ale ten nemoze prejst cez mozgovu krvnu barieru
Zatial sa ale odporuca dost malo,lebo na jeho ucinky v tele su rozne casto kontraverzne vyskumy.
Ja som ho osobne pouzival a obcas aj teraz pouzivam ako mierne nootropikum(500 mg denne)

silvinciatko

ooo ano presne tak to pocitujem, dobre si to napisala...
nie nemam to potvrdene, len su to moje dohady, lebo niekedy mije uplne na umretie a niekedy zasa dobre.....beriem s prestavkymi magne b6 a sumive magnezium a vapnik...a chystam sa teraz brat dmae...poznate?