Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

matilda

skor ma trapi ta nemotornost - som nejaka taka malo obratna - neistota pri chodzi, poslednu dobu mam nejku stuhnutu jednu nohu, vecer v klude mi myka svalmi...a obcas mi nieco trpne...a citim take chvenie v celom tele

jaja

monika- zožeň si nejaké potravinové doplnky na ukludnenie napr. od RNG, a je to hlavne o psychike, ked si vravíš a bojíš sa , že ti príde zle, ver tomu, že to aj tak dopadne. je to ťažké, ale treba s tým bojovať...

monika2008

ahoj matilka..jasnacka ze mam taky problem aj ja..ale ja mam stale pocit ze odpadavam. a ako tu citam tak stym sa neda nic robit iba to prezit ale nechcem takto zit.stale vnimam ako mi je a myslim na to ako mi moze byt a booom uz mi je zle.

matilda

baby ktore mate tetaniu - nemate niekedy pocit ze ste nemotorne, stracate rovnovahu? Ze obcas do niecoho buchnete akokeby ste neodhadli priestor, alebo vzdialenost? ALebo ked pisete, na klavesnici, ze netrafite pismenka a blbo sa vam vyjadruje niekedy?

monika2008

AHojte, viete mi prosim vas niekto poradit. Pred par rokmi mi uricili diagnozu tetania..brala som chvilku lieky a bolo fajn ale zase sa to vratilo a aj napriek tomu ze beriem lieky mi je zle. Trpnu mi nohy ruky, šija a nehovorim o tom ze mam stale pocit na odpadnutie a neviem dychat. Ked pridem do miestnosti kde je vela ludi musim hned odist prec lebo nam pocity z sa zosypem pomozte mi prosim niekto lebo moj zivot sa zruti, stymto sa neda žiť.ppa

[zruseny12]

Tina odpisala som ti na inu temu...ked si sa tiez na to pitala...ja som to mala podobne zever z EMG...SUVISI TO NIECO ZO SVALMI-MUSKULARNA...

tina

Dnes som bola na EMG vysetreni. Zaver: zvysenie neuromuskularnej excitability stredneho stupna. Viete mi niekto poradit co to znamena?