Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

icka

ooo,chcem sa ťa opýtať, keď si prechádzala z Parolexu na Cipralex,či si mala medzi nimi nejakú pauzu alebo si hneď pokračovala.A ako si reagovala na nové lieky,tak ako na začiatku pri Parolexe alebo to bolo normálne?

hruštička

Ahojte, som prvý krát na tejto stránke. . Trpela som 12 rokov až mi konečne jeden odborník pomenoval moje trápenie ako TETANIU. Nemávam kŕče, ale pocit neustále stiahnutého hrdla a čo je najhoršie viditeľne sa chvejúcu hlavu hlavne pri strese. Takisto sa nedokážem len tak hocikde v spoločnosti napiť, pokiaľ viem že sa niekto na mňa pozerá. Uberá mi to veľmi na kvalite života, som strašne organizačný typ a nemôžem sa kôli tomu uberať cestou čo by ma bavilo. Najhoršie som sa mala cez pubertu. Som vydatá mám zlatého muža, dve detičky. Chcela by som vedieť či aj niekomu inému okrem mňa sa chveje vlastne celé telo.

icka

000,včera som bola u neurológa dal mi na krčnú chrb.obstrek a mám ísť znova o týždeň.Povedal že lieky zostávajú.Tak neviem čo mám robiť.Ráno ešte pociťujem že to na mňa ide ale nie až vtakej miere ako dakedy.

ooo

icka lieky by mali zabrať za 3 až 6 týždňov, ale na začiatku nepocítiš nejaké výrazné zlepšenie, to aj tri mesiace treba čakať. Ale ak ti nie je lepšie po 6 týždňoch užívania, tak treba lieky vymeniť, aj ja som brala ten parolex a nebol mi dobrý, vymenili sme za cipralex a to už bolo ok.

ooo

ahojky babule, tak hlásim, že žijem... toto počasie ma niekedy trochu rozhádže, ale snažím sa fungovať a nevšímať si to, už som takmer vysadila AD, tak verím, že to bude ok. Užívam si dni so našim novým bytom, v práci normálka, také celkom pekné dni, až teda na ten dážď, ktorý vidím za oknom :(

icka

Ahojte.Ja sa liečim už 6 týždňov a stále sa mi krúti hlava,alebo mám pocit hladu a je mi z toho na odpadnutie.Beriem Parolex 1/2tab.Nevie mi niekto poradiť ,kedy zaučinkuje liečba?

mima265

ahoj sisa5,možno ti neporadím ako sa zbaviť tvojích problémov,ale chcem ti povedať že aj ja mám tie isté problémy a aj so štítnou,tú už mám dva roky vyoperovanú,ale čím dalej tým mi je horšie,potvrdená tetánia mi uberá so síl ,ale prišla som na to že sa nesmie ponáhľať,teraz robím všetko v kľude a dotujem sa bylinkovými čajmi,chce to len aby si si nepripúšťala a hlavne nemyslela na chorobu,a pokial ti to možnosti dovoľujú oddychuj.

iveta

velmi dobre posobi b vit, magnezium + calcium, vceli pel a vyssie davky omega 3,9. mne to pomaha, obcas mam nejake mensie vykyvy sposobene pocasim a i., ale inac sa mam fajn. pomahaju viac ako lieky, tie maju kopec vedl. ucinkov, niekedy ovela viac ako pozitiv. ja som velmi spokojna s danymi doplnkami, konecne mozem normalne fungovat.