Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ivanan

ono to s tými chlapmi nie je celkom tak, Mi ženy sme skôr také povahy, že si myslíme , že všetko zvládneme a vyriešime, aspoň ja som taká, že neriešim hneď danú vec. Potom to narastá až z toho vznikne veĺký balón, ktorý potom vo mne praskne. a to je chyba. Máš pravdu ooo, treba si hneď všetko vydiskutovať, aj ja sa to musí učiť, je to moja slabosť. Inak dnes mi je celkom OK( asi tým, že sme nikde neboli. :))
Pekný večer vám
a Leni skús to všetko brať s rezervou

zufala

Nenapisem ti to radsej ooo,dost ma to sokovalo.Poviem to aj otcovi ked pride.My sa niekady aj skaredo vyjadrime ked sa hadame ale aby na mna pindal niekomu do telefonu,to je sila.Nech to robi ked nie je doma.Ja tiez nie sombez chyb ale naozaj to je hrone ked to od niekoho pocujes.Ved si to s nim este vyjasnim.On si mysli,ze ja budem vtedy ked on chce vsetko robit.Nemam asi pravo byt unavena.Neviem co mu preletelo cez nos.Ked sa to dozviem,dam vediet.Nemam chut ho ani vidiet a to chceme ist zajtra nakupovat darceky.

ooo

Lenka no ja dúfam, že si si to s ním hneď vydiskutovala... To čo má znamenať, nie je drzý náhodou? Ja by som takúúú scénu urobila... Ak sa smiem spýtať, tak v čom sa vyjadril nepekne o tebe? Aj ja pečiem ako divá a za chvíľu ideme s Peťkom bonsaje robiť ako darčeky, uf...

zufala

Ahoj Soravia,najlepsie bude ak si to vyhladas cez google,tam sa dozvies vsetko.Ale v podstate je to nervove ochorenie/spada to pod psych.ochorenia/a prejavuje sa to vsetkymi stavmi,ktore mam ja.Tocenie hlavy,busenie srdca,zle videnie niekedy,navaly tepla,zimnica a plno inych psychosomatickych prejavov.Doteraz mi tvrdili mi,ze mam panicke ataky ale u tychto ochoreniach je to asi jedno s druhym.Vsetko sa mi pocas nemocnice skludnilo,aj uz spavam,len este vela cikam a som unavena a malatna.Ale vraj to prejde pri spravnej liecbe.Vidim,ze robis mlsoty,tak vela zdaru.S tymi chlapmi je to naozaj niekedy tazke mas pravdu.

soravia123

vaceste, lenka -zufalka, neboj chlapa to prejde....
ma asi PMS- predmenstr. syndrom..alebo mu zasibkava..
ja som dnes robila studen. pecat:)))
cera, kakao, vajcia- plus hrozienka atd- tuhne v chladnicke..
tocká sa mi halva..
zufalka- co je to ta somatoformna porucha? v com spociva?

zufala

Ahojte moje,tiez vam prajem prijemne straveny den.Bola som rano u toho profesora a povedal,ze to nic nie je,ze sa nemam nicoho bat.Takze cisty vypustam z hlavy,bude to vsetko tou somatoformnou poruchou.Aj vasim chlapom zasibava niekedy?Mna caly tyzden ten moj stve a teraz tomu nasadil korunu.Najlepsie je,ze podla neho ta hnusna som ja.Pocula som ako vola s jednou kamoskou a nie moc milo sa o mne vyjadroval.Dostala som ranu do srdca.Nastastie ide o chvilu do roboty,nechcem ho ani vydiet.To je najlepsie teraz sa hadat pred sviatkami.Mam chut sa zobrat a odist.Ako mam byt v psychickej pohode takto?

ivanan

:))))))))))))))))))))), dobré ránko aj Tebe.
Ja som skôr taký domased, čo sa týka vianoc, vychutnávam si tú rodinnú pohodu, pre mňa nič nie je nad to.Počas roka neni možnosť si to všetko vychutnať naplno.
No dnes máme zas trochu časový sklz, tak máme čo dobiehať.
V noci mi inak bolo dosť divne, prišla na mňa akási ťažoba, a srdce mi búšilo ako sa mu chcelo(uffffffffffffff), ale ako vravíš ooo dnes zas všetko ignorujem.
Takže dievčatá, nasadíme dnes široký úsmev a smelo sa pustíme do robotky, nieže vám však ten úsmev zamrzne.
Pááááááááááááápa :-)))))

ooo

Pekné ránko babule... niekto má doma aj krb, chm... to je luxus... tak ono bude dobré Ivanka, keď potraviny budeš obchádzať a sústredíš sa na tie darčeky :)
No ten tvoj vianočný plán, nič pre mňa asi... :) Ja skôr na návštevy, tešiť sa s otatnými,žiadna telka a tak :) Pekné ráno a úúúúúsmev - trénujeme, trénujeme

ivanan

ooo bola som na tých nákupoch, a vieš čo som pokúpila ?? SAmé potraviny a predstav si, že ani jeden jediný darček v taške. :))((Som z toho úple zúfalá, takže zajtrá ma čakaká absolvovanie toho istého a potraviny už nechcem ani vidieť. No teším sa už na ten pocit, keď sa bude pomaličky všetko vyjedať. Najmä sa teším na pohodku pred telkou,praskanie v krbe, hrubé ponožky,môj muž pri mne, ovládač v ruke a misa predo mnou(ako to mám vymyslné?)
No ešte ma čaká dlhá cesta kým sa k tomu dopracujem, no nejdem sa stresovať.No nie?..a to ostatné(negatívne) ignorovať. Dobrú nôcku kočky