Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

barbie

moja sestricka ma tuto chorobu neviem o tej chorobe vela ale viem e:
tato choroba je sposobena psychikou a slabsou povahou cloveka takze ti pomoze psycholog alebo tabletky na nervy namr. magne b 6 alebo xanax moja ststricka brala magne b 6 a teras sa citi lepsie zakladom je zlepsit svoju psychiku musis sa odreagovat ist von do kina bavit sa a smutok dat do krabicky napis ci ti nieco z toho pomohlo dufam ze ano maj sa a drz sa

sisa5

Nemám žiadnu 100% radu. Ja tiež iba skúšam všetko možné. Trochu sa mi polepšilo po akupunktúre. Zvyknem si kontrolovať dýchanie. Bolesti sa trochu zmenia po masáži. Začala som pomaly cvičiť 5 tibeťanov a na noc si dávam na boľavé miesto termoform. Ten mi niekedy zvyšuje buď tlak alebo tep. Nemerám si, ale cítim sa nejako tak. Vtedy ho dám nabok. No nie vždy. Neviem od čoho to záleží. Naozaj by som chcela mať 100% recept ako na to. Som presvedčená, že jedno z najdôležitejších je zníženie napätia. Nie sme nervné ale dianie okolo seba by sme nemuseli tak prežívať. Pravidelne užívam magnezium a sem tam Q10. Stravu sa snažím obohatiť na minerály - hlavne kalcium (mliečne výrobky, strukoviny) a draslík (je to možno smiešne ale denne zjem 1 banán). Budem rada, ak mi niekto poradí.

olga

Príspevok síce nemám, ale po prečítaní tohoto článku som sa Vám rozhodla napísať, nakoľko 99% zo všetkých príznakov čo píšete mám aj ja, tak by som bola strašidelne rada, keby sme sa telefonicky skontaktovali a ak už viete nejaké rady na liečenie vemi rada by som si ich od Vás vypočula. Môj telefón je 0903/399589 alebo mail olga.kovacsova@otpgarancia.sk. Pekný deň.