Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

PRETTY
...mozno mas pravdu,ale ak zistis pricinu tak TETANIU mozes zmiernit...ale ja osobne by som nikdy nebrala AD na DG.TETANIA...
/pisem z vlastnej skusenosti a to som mala TETANIU MIERNEHO STUPNA/

pretty

Aby som popravde úprimne povedala. Je to choroba, ktorá sprevádza človeka celý život. Ak ju raz niekomu diagnostikijú, už nie je šanca, zbaviť sa jej navždy. A bez ohľadu na to, aké lieky beriete. Môžete vyskúšať všetko možné, no v konečnom dôsledku, nič nie je to pravé.
Ako do seba pchať sústavne lieky, čo je vlastne samá chémia, je lepšie naučiť sa s tým žiť. Hoci viem, niekedy je to ťažké a prichádzajú obdobia dosť zlé. No za tých rokov, čo sa s touto diagnózou trápim, mi ešte nič nepomohlo tak, aby som mala pokoj. Veˇuž aj skutočnosť, že mi za rokov nepomohli, o niečom hovorí. Takže každému držím palčeky.

kačura

ja som mala cievnu mozgovu prihodu mam 32 rokov lekari mi popri tom diuagnostikovali tetaniu ja žiadne lieky neberiem teraz dali mi xanax s ktoreho som bola ešte unavenejšia ako hocikedy predtym ruky mi trpli aj s perami stale tak mi ich vymenili za rudotel ale ani to nebola pomoc chcem sa len opytat niekoho z vas či vam važne tie lieky pomahaju alebo sa stym radšej už naučim konečne žiť-

tiaaa

ahojte. mam 22 rokov..posledne dva mesiace mam problemy s tlakom..busenie srdca..mala som zavrate..slabosti..beriem lieky Tiapridal a Vasocardin, ale len male davky, lebo zle znasam lieky. mala by som vysadit ten vasocardin, pretoze mam ist na vysetrenie so srdieckom, no ked som to chcela spravit, tak sa mi zacali take divne veci diat...v noci som sa zobudila na to, ze nemozem sa nadychnut..ruky mi trpnu ...nevie mi niekto poradit, ci mam brat nejake vitaminy, alebo co, aby to preslo, resp. aby to nebolo az tak zle? dakujem

[zruseny12]

NECHSPEM ako mozu tvrdit lekari,ze TETANIA je psychickeho povodu,ked ju sposobuje NEDOSTATOK VAPNIKA ALEBO PRISTITNE TELIESKA...
MOZNO MA NEJAKY DOPAD NA PSYCHIKU,LEBO TO JE NORMALNE,KED CLOVEK OCHORIE A CHYBA MU NIECO TAK TRPI AJ PSYCHIKA...VED STACI KED CLOVEKA TRAPIA SILNE BOLESTI...
a este si tam pisala,ze len TETANIA...ved TETANIA moze aj zabit ked clovek nedostane rychlu pomoc...
zvlastne ako zlahcuju niektore choroby...

fajulka17

....a ešte som na niečo zabudla odkedy mi zistili tetaniu.......nemožem sa zbavit štikutky!!!!!!skoro každý den sa mi čká a nič nepomaha......je to nepríjemné,v práci sa mi už smejú...

fajulka17

TIEŽ MAM TETANIU UŽ 4 ROKY RAZ SOM ODADLA NA NOČNEJ SMENE A MYSLELA SOM SI ŽE JE TO MOZGOVA PORÁŽKA,LEBO MI ZAČALO NEPRAVIDELNE BYT SRDCE A ODPADLA SOM ALE POVEDALI ŽE TO JE IBA TETANIA....NO ODVTEDY SA MOJ ŽIVOT UPLNE ZMENIL!!!!!STALE SA TO VRACALO,ODPADAVALA SOM,MALA SOM RÝCHLY TEP,SRDCE MI SKAKALO A ZAVRATE...NASLEDOVALI VYŠETRENIA KDE MI V PODSTAE ZISTILI ŽE MI CHYBA VAPNIK A ŽE TO JE PSYCHYCKEHO POVODU--PREDTÝM SOM NEMALA ŽIADNE PROBLEMI!!!!!TAK CHODÍM PSICHIATROVY A BERIEM LIEKY NA NEUROZU--MYSLÍM ŽE ZBYTOČNE!!!!OKREM TOHO MI POSTUPNE ZISTILI ŠTÍTNU ŽLAZU,ASTMU A ARITMIU......NEVIEM PREČO A Z ČOHO TO VŠETKO VZNIKLO.......NIEKEDY MI JE FAJN AJ ROK A NIEKEDY SI MYSLÍM ŽE ZASE ODPADNEM A UMRIEM......UČÍM SA S TÝM ŽIT A BOJOVAT!!!!

mirka12345

sestra mala podobne problemy, pomohol jej lekar zo ziliny, ak chcete blizsie info napiste mi kovalikova2@post.sk