Povinný plavecký kurz

Príspevok v téme: Povinný plavecký kurz
D1234

Som neplavec a o pár mesiacov mame na strednej povinny plavecký kurz. Ja viem, je to o tom že ma plávať naučia ale ja mám z vody hlbšej ako 20 cm panický strach. Učitelka tvrdí že jediný spôsob ako sa tomu vyhnúť je potvrdenie od lekára o tom, že by sme kvôli zdravotným problémom plávať nemali (alergia na chlór, atď..) Keď som sa jej spýtal že čo s tym ked mam ten strach tak mi povedala že proste treba potvrdenie od lekára.
Strach je psychického charakteru, tak preto by ma zaujimalo či si to mam dať potvrdiť u psychiatra alebo u psychológa?

philips

D1234, my sme mali minulý rok to isté. Povinne sme tam museli ísť a tiež nemám nejako rád vodu. Dalo sa to prežiť, my neplavci sme si vytvorili vlastný kútik v rohu bazéna a mali sme pokoj...

D1234

Som na odbornej škole, odbor manažment regionalneho cestovného ruchu. Tiež som sa divil že prečo je to práve pre môj odbor povinné, keďže pre ostatné odbory to povinné nieje... Vysvetlila to tým že je to ako súčasť telesnej výchovy a berie sa to ako normálne vyučovanie.

allbright

na akej si skole? totiz kurz ktory nepatri do tvojho studijneho ramca/osnov nemoze byt povinny, takze ak nie si zrovna na nejakej policajnej skole ziadne potvrdenie nepotrebujes