Chcem žiť naplno! Nejde to

Príspevok v téme: Chcem žiť naplno! Nejde to
doktorka22

ZDravím!
Neviem si rady, a chcem zmeniť čosi vo svojom živote, preto sem píšem. Dúfam, že sa nájde niekto, kto si môj príspevok prečíta a poradí.
Takže mám večný problém, trápia ma voloviny :((. Napr. si na fb pozerám kadejaké priatelove kamarátky, jeho bývalej fotky, nehovorím mu to, len niekedy vybuchcem, že prečo začal so mnou chodiť, keď ja nie som taká ,,in,, ako ona. Ona si stále dáva nové fotky s našpúlenými perami na net, je pekná uznávam, a preto mi vadí, že s ňou chodil a teraz chodí so mnou so škaredšou. Síce i po mne idú chlapi, keď si dám záležať čo na seba, ale nemám na takéto veci čas, a peniaze chcem radšej šetriť a nemínať stále na nové oblečenie...
Trápi ma, že s takou peknou chodil, ale pritom ona asi okrem tej krásy nemala viac predností. Tak myslíte, žeby ma to nemalo trápiť, že to bola len jeho prvá láska a preto si takú našiel?? a keď sa na nej popálil, že umelotina nestačí do života, tak si našiel mňa?
Vadí mi, že to stále riešim, nechcem. Mám brigádu, školu, chystám mu obedy do práce, učím sa veľa, lebo chodím na technickú školu, ktorá ma baví. Skúšky sa mi vždy darili, no zrazu som asi viac jeho riešila a skúšky som neporobila. Ale sa mi podarilo ich dorobiť cez semester, už mi chýbajú len dve, tie najlahšie. Chcem aby ma to motivovalo, zdvihlo mi to sebavedomie, no nejde to. Riešim fotky na fb, namiesto toho, žeby som sa ozvala nejakej kamaratke alebo sa učila na tie posledne resty v škole.
Veľa času týmto trápením strácam, hlavne tým sledovaním fb...nechcem to! Chcem žiť svoj život, nechcem riešiť priateľa stále, jeho veci, jeho minulosť, kamarátky na fb,......och prosím pomôžte mi :(

doktorka22

anxs...ale ved ja som mu to povedala, ani nie žeby som chcela, ale vybuchlo to už zo mňa...ale on nato len povedal, že hladam problémy kde nie sú, on tú minulosť že nerieši...POtom sa zas naňho hnevám, že on je tak kludný, žije si svoj život, a ja premrhávam čas sledovaním fb a myslením na tú minulosť :/

anxs

skôr by som to riešila s ním osobne a povedala mu o tom, čo ma trápi, čo si myslím, a najmä čo cítim - keďže je to môj partner.

doktorka22

sharp. no nie je to zas tak. Oni spolu ani nie dva roky chodili a z toho boli spolu možno rok, lebo stále pauzovali. Ona mu vôbec neverila a stále mu vyvolávala, aj 20x za deň. Jemu liezla na nervy, tak raz spolu boli raz nie, až ho to prestalo baviť....ja som s ním zatial ani jednu pauzu nemala...kvoli nej sa z neho jeho kolegovia smiali, kvoli mne nie...ale bola to jeho prvá láska, nevedel, že sa to nevyrieši...a ja zas som pekná, mám nápadníkov, vždy som mala, len sa nechystám na ulicu hodinu ako ona....

sharp

Muz sa snazi, ked chce zenu ziskat. Ked ju ma, nema motivaciu sa snazit. Ked spravis vsetko co chces, ked si dostupna, nedavas mu moznost aby po tebe tuzil. Ma ta istu. Z teba ta nesebaistota priam krici. Muz si nesmie byt zenou isty. Pri nej pocit istoty nemal. A aj kvoli tomu, ze bola kočka. Aby si ju udrzal, musel sa snazit. Pri tebe nemusi, si spokojna. Neopustis ho.

doktorka22

sharp a to si ako myslel? akože sa pri mne snažiť nemusí?? pri nej sa musel, aby si ju udržal ked bola tak tip top vyzdobená??? To dúfam nie :/

doktorka22

síce nerozumiem o akom egu je reč, jedine viem o priateľovom...ale skúsim, lebo som zúfala, znova som trápením stratila aj pol hodinu a nič sa nenaučila, alebo nespravila čosi pre seba dobré...zase ten piateľ a veci okolo...Meno, aký je váš mail?

_meno

ahoj doktorka22

ja ti velmi rad pomozem - resp. aj Vam vsetkym ostatnym (nakolko 99%-100% problemov tu na fore maju ten isty zdroj), kludne mi napis RP / mail

v skratke kto necisti dusu, krmi ego
(a na konci tmaveho tunela nie je svetlo .. pretoze to nejde do kruhu, ale bud hore alebo dole)

doktorka22

no tak nejako. Proste, keď si predstavím, že vtedy bol s takou fintilkou, ktorá mala úplne iné priority ako ja...viem aj, že ju aj finančne podporoval, lebo nebola z úplnej rodiny...a ja som úplny opak, netrávim veľa času v obchodoch, obliekaním, radšej myslím na budúcnosť, starám sa o veci, ľudí okolo, učím, pracujem, snažím sa byť finančne nezávislá od priateľa, nežiadam drahé výlety, večere, ale potom ma sem tam premôže hnev, že ona to od neho všetko mala, že ju nosil na rukách hlúpy a teraz pri mne už je vytriezvený, a niekedy vidím, že si nedostatočne, skoro vôbec neváži veci, ktoré preňho robím. A pritom ona také nerobila, to viem. Spolu len žúrovali po víkendoch s kamarátmi, platil jej veci, výlety...a teraz mne povie, že treba šetriť na dom, že si musí robiť veci do práce, sedíme doma a len sa učíme a robíme zväčša a ja ho obletujem podľa toho čo potrebuje. Ja to rada robím, no po dlhšom čase chodenia, bývania spolu to už prestávam robiť z lásky, lebo vidím, že on mi to nijako nevracia, nepomáha mi.