normalny zivot

kop

Treba byt prefikany ako liska. A.H. povedal: nenarodili sme sa preto, aby sme tento svet spravili lepsim, ale preto, aby sme tento svet vyuzili. Svojim sposobom mal asi pravdu, hoci ja chcem, aby bol svet okolo mna lepsi aj mojim pricinenim...

kop

Ja som si spravil vodicak a o nejaky cas som dostal psychozu. Ked som dostal dochodok, tak som sa uzdravil, resp. som vraj v remisii. Ked ziadnu nechcem, tak ma chce rovno modelka:D
Ja som z toho svojho zivota jelen...
Teraz by som spravne nemal mat vodicak a ta slecna by ma nemala chciet. Tak by mal zivot postupovat, ale niekedy je zivot plny paradoxov...
Ked som bol zdravy, tak som nemal na svojich hodinach takmer ziadnu disciplinu. Teraz ked som chory, tak disciplinu mam a deti vsetko vedia. A to nehovorim o tom, ze ani ucit by som nemal. Ja som asi jediny schizofrenik na SK, ktory uci:DDD
Ide podla mna o to, ako sa clovek sebaprezentuje, ci ma sebavedomie alebo nie. Vela veci od toho zavisi, podla mna.

neschopna

tak niekto nema ani 230 dôchodok, sanca na pracu miziva, ani chr.dielni cloveka nechcu..fakt lutujem ze som sa narodila. zbytočny zivot.hej ,hypoteky, aby ludia boli otroci

adam-

ja som ZŤP, predtým som pracoval a šetril, aby som mal peniaze až budem na dôchodku. Teraz som a k dôchodku si pomaly vyťahujem úspory. Ak sa minú, som v keli. ( preto som si ani neužil život, žiadna dovolenka, značkové veci a pod )

a neni som ženatý. ( chodím s barlou ) Ide o to, že zdravá žena ma nechcela žiadna. snažil som sa, hľadal. chodil do spoločnosti, vraveli že som milý, sympatický a spoločenský...no ked som nejakú pozval na rande, večeru či kino - taktne každá odmietla.
postihnutú som nechcel, lebo viem aké to je, ked idem po ulici a pozerajú po mne ľudia, deti ukazujú na mňa a pod. no a keby sme takto chodili dvaja postihnutý, to by boli stále pohľady na nás upreté.

takže život ZŤP nie je ľahky, psychicky vyčerpáva. ono zdravý človek bude tomuto všetkému oponovať, ale ak to na vlastnej koži neprežije, nevie čo to je. takisto záleží na postihnutí - či je viditeľné alebo nie. Ak nie, je to o to lepšie.

proste denne prekonávať stovky prekážok ktoré zdravý človek považuje za samozrejmosť. No ja osobne už len prežívam s 300 e dôchodkom.

kop

Platy na SK su pomerne nizke, najma na vychodnom Slovensku. Tu su mladi ludia bez sance, aj ti normalni a musia zit pri rodicoch. Toto nie je len utopia, to je hotova katastrofa... Neviem, preco sa uz nestavaju byty pre mlady, ale vsetko sa to riesi len cez tu podrbanu hypoteku...
Clovek s psychickymi problemami by si nemal hladat seberovneho partnera, hoci sa mozno zda, ze tak je to lepsie. Ja si hladam, resp. som nasiel osobu, ktora je uplne normalna, nie je liecena, ale je velmi tolerantna. Neviem sice ako to bude prebiehat aj v praxi, ale robim si velke nadeje:-)
Pre nas peniaze nie su problem.