Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

psych. pojmy

Insanius

Paranoja - to je jednoznačné, to každý vie, čo znamená.
Schizoid - človek uzavretý do seba, introvertný, vlastný svet, sociálna izolácia.

kop

Jeden v nemocnici mal schizoafektivnu poruchu a viem, ze bral nejake litium, ci cosi take. Ked to dostal, tak hned aj zaspal.
Schizo nie je ok.

kop

Paranoidny je taky, ze cloveku sa v hlave vytvaraju nejake myslienky, ktorym uveri, ze je to pravda a podla toho aj kona.
A schizoidny, ide tam asi o to, ze mas vo svojej diagnostike aj nieco zo psychozickeho spektra, napr. ze pocujes hlasy alebo mas vidiny. Tazko sa mi je k tomu vyjadrit, ked ta nepoznam.
Myslim, ze kombinacia slov paranoidny a schizoidny rovna sa plny invalidny dochodok...

Rost

Net mám prehľadaný snáď od začiatku po koniec ale ďakujem za radu.

Práveže všade sa tieto pojmy spomínajú iba v extŕemnych verziách ako poruchy osobnosti alebo schizofrénia.

Som sa pýtal aj psychologičky čo to o mne napísala a nič mi k tomu nepovedala iba že som "taký introvertný".

A už to zisťujem asi 3/4 roka...
Nech idú do riti uź ma serú celí psychoodborníci aj s ich slovníkom a celkovo s prístupom k človeku.

Len aby som nosil papiere od jedného k druhému a ani nevedel čo mi je.
Hlavne źe je sedenie uhradené od poisťovne a lieky predpísané od doktora a ostatné je jedno...

kop

Na nete by sa mali dat najst tieto pojmy.
Ja som z tych pojmov tiez jelen, lebo vraj existuje aj psychoza bez schizofrenie, pritom psychoza trvajuca dlhsie ako pol roka sa automaticky nazyva schizofrenia.
Neviem.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.