Vydieranie?

Príspevok v téme: Vydieranie?
hrašuľka

Som s priatelom rok a mam taky zvlastny problem. Kedy kolvek sa trochu povadime okamzite sa ma pyta, ze ci sa uz rozchadzame, ci sa s nim nechcem rozist a pod.Stale mi to navrhuje. A tak isto mi vkuse ukazuje "nabuchanych" chlapov a podobne typy, ze to su taki poriadni chlapi, ze ti by boli pre mna vhodnejsi a pod. A vrcholom je ked mi niekedy povie, ze on mi pomoze najst si lepsieho s ktorym budem spokojnejsia ako s nim.
Prosim vas ako mam regaovat na taketo sproste reci? Uistovanie, ze ho nechcem menit nepomohlo. Skor mam pocit, ako keby mal nizke sebavedomie a potreboval si nieco tym dokazovat, a dobre vie, ze ked mi navrhuje rozchod, tak je to prehnane, ale on ako keby potreboval mat ten pocit, ze on je ten najlepsi, a ze sa ho drzim.

Sharon85

Andre,a ved Melinda pisala ze sa s nim znova rozisla a chce vydrzat, ale on ju stale bombarduje... ci ja som to zle pochopila?? :)

andreaaaa

Melinda ako, citam napisala si ze si vazis samu seba,ale nezda sa mi to... keby si vazis samu seba tak nie si s takym clovekom- psychopatom, ako ho nazvyvas. A Hrasulka, vyser sa na nho,normalne drzo ho opusti... pockaj chvilu bude hrdina ale potom mu to dopne o co prisiel, a ak nedopne tak aspon budes vediet, ze ti to nestoji za tie nervy a ponizovanie.

melindaaa

ja to mam podobne, zivot so psychopatom. Vydiera ma ze mi spravi peklo so zivota ked odidem. a nzarobven tvrdi ze mu je jedno nech si idem kam chcem potom zamkne dvere zacne mi nadavat az do takeho stadia ze sa zosypem,a len placem...nemam odvahu bojovat proti nemu...ked pridem domov moj otec je nonstop naliaty a hada sa s mamou je mi zle..potom hladam utechu ( aj ked nenajdem nikdy) u neho ale aspon som casto sama... ja si vazim samu seba ale prestala som sa hadat obcas si poviem svoje a nepokracujem lebo aj tak ma neepocuva...ublizije mi slovne a psychicky ma depta a potom ked placem ked uz som uplne zdeptana ma zacne obimat ale nikdy mi nepovie prepac...(myslela som si zr je uzasny, az kym ho prestalo bavit pretvarovat sa na pana dokonaleho a nenahraditelneho)potom som sa rozisla a zase sa zacal spravat pekne....jasne, naletela som..no po case zas zacal byt chrapun a tak som sa s nim rozisla..no to je cerstve... vyvolava mi, nadava mi pyta sa ma podobne otazky a vraj by som potrebovala poriadne pretiahnut a ze nejakeho mi zaplati a ze som JA ta chora, prij...a a tak..a ked nedviham tak ma bombarduje hovormi

ja ta uplne chapem..nechce sa s tebou rozist, ale je zakomplexovany az tak ze si ich lieci na tebe. nemas reagovat, nereaguj, bude to len horsie...nepoznam ho ale tusim to...

odpovedam

ak sa chlap chce s babou rozist a dava jej to najavo takym trapnym sposobom, tak je to viac nez detinske...

Osobne si tiez myslim, ze trpi komplexom menejcennosti a preto ti to vyhadzuje na oci a ponuka ti "lepsich" chlapov. Nema cenu sa s nim hadat, rpetoze presne toto potrebuje, aby sa polutoval, aby inych obvinil zo svojich pocitov a v pripade, ze ta vyprovokuje k rozchodu, aspon to bude mat opat na koho zvalit. Nikam sa v zivote dalej nepohne, pokial bude mat takyto postoj. Takze co spravit? Skus sa ho opytat, ci sa pre teba neciti dost dobrym. A mysli to uprimne, nie ako vycitku, vypocuj si ho, aj ked asi bude sarkasticky. No nedovol mu to, naozaj sa zaujimaj o to, co citi, preco ti to navrhuje a ci to nahodou predsa nie je tak, ze sa chce rozist on s tebou (to si vsak nemyslim). Potom budes mudrejsia.

Pripadne necakaj na prilezitost a pytaj sa hned, trebars spravte si vecer pohodu a povedz mu, ze ta trapi, ked ti navrhuje rozchod.

pantx

Zrejme vravi podla seba a chce lepsiu, len este nema odvahu ti to povedat.Je to aj moj pripad, tiez som jej ukazoval drsnych chlapov a navrhoval som jej rozchod.Ked som nabral odvahu, rozisiel som sa s nou.