Moze byť z toho otrava krvi?

Príspevok v téme: Moze byť z toho otrava krvi?
T ako Tomo

Dobry, prosim poradit, na mandliach sa mi tvoria take tie capy ci ako to volat. Proste tie hrudkovite utvary bielej az zltej farby. Bol som s tym u OTRL lekara a robil mi vyter. Zistil mi tam zlateho stafylokoka. Antibiotika mi nedal len mi povedal ze si mam tie capy vytlacat a vypluvat. Dal mi tie spachtle obalene vatou ze pomocou nich to mam vytlacat. Ale ja ked si to dam do hrdla a sprtam s tym do mandli tak ma napina vracat cize mi to s nimi nejde. Kamos poradil lebo on to ma tiez ze si mam zobrat tu kancelarsku sponu neviem ako sa vola ta co sa nou spajaju papiere taka stocena. Mam si ju narovnat vypalit ohnom zo zapalovaca oplachnut potom pod vodou a nou si mam vysprtavat tie utvary. To so aj urobil dva vysli von lenze som si pritom poranil jednu mandlu a zacala mi z nej ist krv.
Otazku mam bolo to vcera vecer a kedze mi zistil teho stafylokoka na mandliach a ta je teraz poranena tak sa mi to dostalo do krvi nie? Mysli ten virus. Nemozem s toho dostat otravu krvi? Ked mi to tam bude v krvi sa mnozit.
Prosim rychlo odpovedzte. Dik

T ako Tomo

Tak dik. Ja som si nalial 35% vodku aj som kloktal s nou ale palilo to jak svina tak som rychlo prehltol. Este raz dik ukludnili ste ma.

hadimrška

nemyslim ze by z toho mala byt otrava krvi. Telo ma predsa nejaku schopnost sa branit a pokial mas ten virus ze ti nesposobuje extra zdrav. problemy a nemas horucky tak sa nic nedeje len posilnuj imunitu stravou. V krvi ti bezne koluje kopa virusov a bakterrii a telo pokial je schopne a zdrave tak sa s nimi v vysporiadat vie. Nabuduce bud setrnejsi.

Itte

Okamzite si vykloktaj hrdlo ustnou betaisodine. maju to v lekarni, je to lacne. je to dezinfekcny prostriedok, ktory pouzivaju aj pri operaciach. A kloktaj si tym hrdlo aspon 4 krat do dna a nic sa ti nestane, lebo ten betaisodine vypali vsetky bakterie...Ak nemas sancu isty teraz do lekarne, tak si vykloktaj hrdlo solnou vodou = pol pohara vody a jedna lyzicka soli, to je tiez dezinfekcia..
A inac aj mne sa tvoria take biele capy na jednej mandli, len som s tym ku doktorovi nesla... Tak asi aj ja mam toho stafylokoka.