krcove zily na maternici

Príspevok v téme: krcove zily na maternici
aria

Dobry den, viete mi niekto poradit s problemom "krcove zily na maternici"? Zistili mi cosi take na ultrazvuku a moja gynekoligicka nad tym len mavla rukou a povedala ze to sa nelieci. Trocha ma ten pristup znepokojil a rada by som vediet, ci je to skutocne take neskodne, alebo si mam radsej prelozit kartu :o)..? Mam 25 rokov a rada by som raz mala dieta a prezila tehotenstvo bez komplikacii... dakujem

marunka12

ahojte, mne zistili tieto krcove zily nedavno. lekar mi hned naordinoval detralex. je to na tri mesiace. a povedal mi, ze by mi mali postupne praskat a vytiect. zda sa, ze to funguje lebo raz za tyzden mi vytecie krv.som sama zvedava, co mi povie na kontrole. este mam vybrat dve balenia...

janoo

zuzkas:z jedla vyluc hlavne - vajicka,citrony,aspirin,caj z lubovnikoveho kvetu,pripadne lieky na riedenie krvi. z cajov uprednostni mocopudne caje ako list brusnice,brezy,ihlicu trnistu.

zuzkas

ahojte,bola niektorá z vás na operácii varixov na maternici?zistili mi ich asi pred 5rokmi,teraz mám bolesti už neznesitelné,tak by som to chcela nejak riešiť.včera som bola u gynekológa na preventivke a keď mi to ukazoval na ultrazvuku,tak to bolo strašné koľko ich tam je.deti už mám 2 viac neplánujem.bolesti mám pri styku,pred menštruáciou cca týždeň a počas také,že som každý deň na tabletkách.inak mávam bolesti aj kedykolvek v priebehu dňa,obmedzujú ma už v normálnom živote.

13erika13

a ešte odporúčam kúp si v lekárni magne + B6 to ti pomôze aby sa žily uvoňovali a niesu potom až také silné krče jednu dnne.

13erika13

ja mam tiež kŕčové žily v maternici. zistili mi ich pred 3 mesiacmi pri cisárskom. dovtedy som mala bolesti pri menštruácii. no počas tehotenstva a najme v pokročilom štádiu to bolo katastrofálne aké som mala krče. doktor mi povedal že sa to da operovať no na mojom mieste by to ešte nerobil. no ak by som chcela druhe babo tak jedine na cisársky lebo klasicky je riziko že mi môžu tie žily popraskať a ja vykrvácam. takže asi toľko z mojej skúsenosti.

majiska

pred 5 rokmi mi tiez zistili krcove zily na maternici a mna to boli ,zvlast rano pocitujem v maternici pichanie ako keby mi niekto dnu vrtal ,asi sa roztahuju tie zila dali mi na to darex ale nic nepomaha

aria

No tak to neznie velmi pozitivne. Ale co mam s tou mojou lekarkou zatriast aby nieco robila? Teda, v skutocnosti ani netusim co sa s tym da robit... Asi bude najlepsie dat si tu lekarsku spravu preverit aj niekym inym...

katka2

Nechcem ťa strašiť ani nič podobné, no moja známa ich mala tiež. Prvé tehotenstvo prebehlo s menšími problémami a to druhé dieťa sa narodilo mŕtve. Práve kvôli kŕčovým žilám. Určite s tým niečo rob /teda ja by som určite/.