Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Psychicky nezvladam vysoku skolu

Príspevok v téme: Psychicky nezvladam vysoku skolu
martin99

Ahojte, mam dost velky problem so skolou, a neviem ako to riesit, mozno niekto z vas mi nieco poradi. Moj problem spociva v tom, ze tu skolu prilis prezivam, a mam z toho velmi velke stresy. Mojim najlepsim obdobim pocas studia je spanok, kedy sa aspon na chvilu uvolnim a nevnimam tie stresy, no rano prichadza tvrda realita a stresy su spat. Hned ked nieco neviem, uz ani nemozem rozmyslat, lebo myslim len na to, ako to nezvladnem. Studujem veci, ktore ma velmi bavia, nemozem povedat, ze ma skola nebavi. No tak ako sa clovek citi pred nejakou tazkou skuskou a boji sa, ci to zvladne, tak sa ja citim kazdy den v tyzdni. Neviem ako sa s tym vysporiadat, kedze obavam sa toho, ze to tak dlho nevydrzim :( Neviete mi niekto poradit, co mam s tym robit? Dakujem pekne.

_meno

Ahoj martin99

Vola sa to "zitie nad priepastou" kde sa clovek boji vykonat hocico-pretoze sa boji.
Uzivatelka henra77890 to napisala velmi pekne - az ked clovek ziska co chcel, alebo naopak strati co stratit nechcel-zisti ze mu to k zitiu vobec nie je treba prave naoapak, zisti ze na zitie nepotrebuje vobec nic - Staci mu chut zit (laska ktoru prisiel vyzarovat).

Mnoho ludi zo skoly nechodi do skoly, a potom sa boji ci spravi skusku. A potom v praci sa boji, aby mu nedalo daco robit. V tomto momente clovek lutuje ze pocas skoly sa flakal -ale pokracuje v nic nerobeni, len lutuje minulost...jedna sa o nas pohlad na vec :-)

Popri skole si urcite najdi pracu/brigadku/studentske organizacie - jednoducho mladi si myslia nebudu pomahat ale budu len vediet. Rozdiel medzi sediacim mudrcom a sediacim jednoduchym clovek je akurat ten, ze ten jednoduchy clovek vyzaruje stastie z toho ze moze sediet..kdezto toho mudreho akurat trapi mozog co vsetko mohol/by mohol spravit a nespravil.

Pomoc ludom sa ti vrati hned vsetko - budes ludom zlepsovat ich zivoty, cinnost ktoru si sa ucil mozes konecne pouzit, skola bude mat pre ovela vacsi zmysel - pretoze vdaka nej mozes pomahat viac. Samozrejme pridu aj hodnoty ako priatelstvo, odporucania, peniaze, kamarati, volny cas .....

Vela stastia :-)

maricenka

ak ta bavi skola, bola by skoda ju skoncit. zvazila by som navstevu psychologa. bude ta vediet naviest na to, ako sa s tvojimi pocitmi vysporiadat.

henra77890

neboj sa, ja som takto mala prvy semester na mojej VŠ (vet.medicína), počac 2 som už navštívila psychiatričku užívam AD a je to takto oveľa lepšie :DDD prepáč ale ja si už zo samej seba robím srandu :D
inak ja som si dala prihlášku aj na inú vš keby som tento ročník nedokončila, to ma trochu ukludnuje a neberiem to tak vážne.... kúp si lubovnikovi čaj tiež mi dosť pomáha a hlavne to neber až tak vážne sú na svete aj dôležitejšie veci, ja viem že je t otrepaná fráza ale ja som si to uvedomila naplno až keď som prišla o svoju psychickú stabilitu a zdravie

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.