Zmenšenie prsníkov

Stefani

Ahoj Kostička,
SILTAPE je páska, mne s ňou prelepili všetky jazvy, keď som bola na 6. deň na preväz. Vyrovnáva povrch jazvy a zároveň ich drží, aby sa nerozširovali. Na další preväz idem zas o týždeň a do vtedy s tým nemám nič robiť, ani si to sprchovať. Potom mi to zas vymení.

Petulla, som rada že si už po, horšie to už nebude - iba lepšie. Mňa operovali vo štvrtok a v pondelok som bola už v práci. A v stredu (na 6. deň po) som bola na preväz. Nemám žiadne hematómy ani podliatiny ani modriny iba krásne prsia.
Držím palce, prvé dni veeeeľa oddychuj, nech sa to ukľudní a bude OK.

petulla87

Kosticka,

som po OP a ano operovali ma vcera /30.01/, len nejako tu nebol extra dobry signal, tak pisem az teraz. Robili ma uz o 08ej rano, cca 2 hodinky.. prebrala som sa pred 11ou na izbe.. narkoza uzasna, nebolo mi zle ani nic, po hodinke som sa v pohode postavila.. zatial som si nevypytala ani nic od bolesti, da sa to vydrzat ;) ..tak som zvedava na zajtrajsi prevez, ako to cele dopadlo.. urcite sa ozvem ;)

Kostička

Dievčatá, prosím vás, máte niektorá skúsenosti s liekom SILTAPE? Mám ho používať na jazvy, v lekárni ho nepoznali. Na internete som našla, že je to nejaká páska, čo sa lepí na jazvy. Alebo mi viete poradiť niečo iné? Ďakujem pekne.

Kostička

Petulla, zajtra Ti držím palce, neboj všetko zvládneš!!! Držím silno palce!!
Nikola, mňa operovali vo štvrtok a v pondelok som už doma normálne fungovala, ale jasné, že sa treba šetriť, lebo ja som to prehnala a potom som bola večer unavená ako kôň. Písanie je v pohode. Takže sa teš na zmenu!
Dnes sú to 3 týždne od operácie, bola som opäť na kontrole, vybrali mi skoro všetky stehy, ktoré mi ešte ostali, nebolelo, trošku štipkalo. Hematóm sa pomaly vstrebáva.
Takže mám sa fajn a teším sa na každý príspevok od vás.
Ahojky

gina333

Ahoj Nikola, len sa neboj, bolesti sme tu nemali skoro žiadne ani jedna, čo sme po OP, ja som sa osobne bála bolesti strašne, vôbec som si nevedela predstaviť ako môže takýto prejsť bez bolesti, ale
fakt je to úplne v pohode. Skôr je to len taký tlak od obväzov, nič viac. A budeš sa diviť, v pohode budeš temer ihneď. Ide len o to,že sa nesmieš namáhať. Písanie je OK,to nie je námaha, takže aj v škole budeš za pár dní. Ibaže s obväzmi alebo tak nejak, ale to nebude pod oblečením ani vidieť. Bude to fajn,teš sa.

Nikolakol

Tak pridavam sa k vam, 6.3. mam termin operacie. Nie, ze by som sa bala bolesti, ale kolko dni bude trvat? Mozem sa po 5 dnoch vratit do skoly? Budem moct pisat poznamky? Asi hej, ze?

petulla87

Ahojte,

tak ja mam byt rano o 7ej na klinike, takze predpokladam, ze ma budu robit ako prvu.. stres sa este nedostavil, tak cakam, kedy to na mna pride :) ..uz sa neviem dockat pocitu po.. aj ked ako som pisala, ja prsia velke ,,uz,, nemam.. kedze som rapidne schudla, ale naopak mne tie moje male teraz vyhovuju.. a dufam, ze to nadvihnu a spravia podla mojich predstav.. ked budem mat po a budem schopna urcite sa ozvem.. dufam vsetko dopadne ako ma..

Stefani,

ty uz mas tyzden po.. kdeze si? ..vsetko ok?

gina333

Ahojte ženy, vidím,že je to tu pekne nažhavené, ale tak to má byť. Vy čo sa chystáte, tešte sa,lebo my čo to máme za sebou sa už tešíme veľmi. Je to fakt
výborné, tá zmena stojí za všetky starosti a tortúry spojené s opkou. Ja som bola pred týždňom na kontrole,to je sedem týždňov po OP.Som úplne v pohode, všetko normálka robím,dávam si pozor na dvíhanie ťažkých vecí a ešte športovo "abstinujem". Počkám ešte aspoň týždeˇn, potom začnem sa už aj hýbať,lebo načisto sa cítim ako lemra zlenivená.No a chcem aj brucho,nohy posilniť.3 mesiace som mala pohov.Aj doktor mi povedal že už pomaly môžem začať. Kontrolu mi dal o polroka už iba. Rany mám pekne zhojené,povedal, že nič na ne netreba dávať, len masírovať a trochu premasťovať kožu. A tak sa vytešujem, obzerám ich a zatiaľ sa mi to veľmi takto páči.A mám ich také, aké som aj chcela. Teraz je to už dobre vidieť. Podľa podpery, čo som skúšala v obchode tak sú D. No a super to bude v lete/ aspoň dúfam/. To môžem rovno chodiť aj bez,vyzerá to
dobre,veru.
Kostička,veľmi sa teším, že sa ti dobre darí a uvidíš,tie tvoje D sa ti budú páčiť čoraz viac, to mi ver. A isto nielen tebe,chichi. A nepokaz si to dvíhaním bremien, ani dcérky,aby sa ti neroztiahli jazvy alebo podkožie. To sa môže stať, aj keď sa ti zdá, že už vládzeš a si zvonka zahojená. Už musíš nejako vydržať,nestojí to za komplikácie. Drž sa pekne.
A Cufka, ty sa chystaj, čaká ťa toto všetko čoskoro.Aspoň ťa nič neprekvapí, lebo tu sa teda riadne vykecávame dopodrobna. Ak sme na niečo zabudli, isto ti poradíme,ak budeme vedieť.
Pa, majte sa krásne všetky,všetky.

Kostička

No čo žienky, nejako sa neozývate? Ako sa mate? Stefani, Gina...
Ja v pohode, zajtra kontrola, chodim kazdy tyzden, zajtra mi aj mama odchadza, takze cela starostlivost o dceru bude na mne, aspon kym nepride mnazel z prace. Zatial som ju nedvihala, ale uz budem musiet.
Tak sa ozvite a drzte sa!