Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nový život?

Príspevok v téme: Nový život?
kat86

zdravím vás. mám 26 rokov, moj (už) snúbenec ma 34, bývame spolu 3 roky, v lete min. roku sme sa zasnúbili. po zásnubach nás vzťah ide dole vodou. vytratila sa láska, aj vášeň. už to nie je láska, ako kedysi, sme na seba svyknutí, naviazaní, alebo neviem ako to mam nazvať. posledné mesiace sa k sebe správame ako brat so sestrou, alebo ako kamaráti. sex mame často, ale takisto to nie je ako kedysi. ked sme sa o tom rozpravali, alebo som sa ho opytala čo ako dalej, tak mi odpovedal, že sa nemam trapiť, že je to tým že sme dlho spolu, že všetko o sebe vieme, proste stereotyp, a vzdy sme to nejako uzavreli, a bolo dobre / ale vo vnutri ma to zožieralo proste a mala som to stale v hlave, mala som pocit akoby to jeho nezaujimalo, spraval akoby sa nič nedialo / pred 2 mesiacmi ma kamaratka zoznamila s jej známym ktory prišiel z uk., tak a bolo to, mala som to čo mi poslednu dobu chybalo, mala som vašeň, porozumenie, komunikaciu, vsetko, teda stale mam. problem je v tom, že v júni sa vracia do uk a chce aby som odišla s nim /.. ja neviem čo mam robiť, nemam odvahu sa rozisť so snubencom, nemam odvahu povedať pravdu rodine, pretože by ma odsudzili, kedže maju moja aj snubencova rodina elmi dobre vztahy/ no nikto o ničom nevie okrem mojej najlepšej kamaratky./Veľmi túžim odísť s nim, ale neviem ako to všetko skončiť pretože to nevydržim ďalej. už teraz mu ubližujem tým že ho podvadzam s iným a čim ďalej dni ubiehaju tym viac ma to trápi/... samozrejme,že nečakam od vas pochaly, ale možno ste niekto zažili podobnú situáiu... Vďaka za každý názor.

MultiLevel

Po 3 rokoch stereotyp??? To si vazne neviem predstavit....
Okej, mate stereotyp ako manzelia po 40 rokoch, ale podvadzat si ho nemusela :) Fakt :) Podviedla si, lebo si cakala, ze to bude ine, ine pocity, iny clovek...Lenze podla mna si si najprv mala upratat v terajsom vztahu, rozist sa so snubencom, kedze vam to nefunguje a nic sa na tom nemeni, a uzivat si s novym chlapom :) Nebolo by to jednoduchsie v ramci vsetkych zucastnenych?
Vies o co ide? Ze v tom druhom chlapovi nemas istotu (alebo sa mylim?) a preto ostavas pri tom starom, hoci to uz nefunguje a po tvojej nevere ani fungovat nebude....Moja rada, cim skor sa snubencovi priznaj, lebo nie je nic horsie ako klamat, a potom chod za tym svojim novym objavom. Ale pokial po par rokoch zistis, ze ste upadli do stereotypu, zas podvedies? :) Uvedom si, ze chyba je niekde uplneeeee inde :) Ak si myslis, ze s novym objavom z UK to bude na veky take krasne a vasnive ako to bolo doteraz, tak sa mozno skaredo mylis :) Ak si bola schopna sa dostat po 3 rokoch vztahu do stereotypu, kto ti zaruci, ze v novom vztahu sa to nestane?

Misickaa4

Ahoj,

v prvom rade ti chcem povedať, aby si si nevšímala ľudí, ktorí ťa súdia. na niečo také nemá nikto právo, nikto nevie čo cítiš, a prečo robíš veci tak ako ich robíš.
Ja ti radím, ak teraz cítiš toto časom to bude horšie. riaď sa nie hlavou- tá ti vždy bude hovoriť, ako všetko zle dopadne..riaď sa tým, čo cítiš..ja viem, že to strašne vyžaduje odvahu, ale ak spravíš ten prvý najťažší krok, ostatné pôjde už lahšie. bojíš sa, že ťa rodina a neviem kto všetko odsúdi? no tak potom ti nezostáva nič iné, ako žiť takto-lenže to robíš pre iných a nie pre seba.tak sa rozhodni, či žiješ pre seba,alebo pre plnenie očakávaní niekoho iného. možno najviac tí, ktorí ťa budú odcudzovať, by sa na tvojom mieste zachovali rovnako.
držím ti palce!!

Agnes998

Ziaden vztah nebude po 3 rokoch rovnaky aky bol na zaciatku. Nemala by si si robit iluzie, ze s niekym prezijes cely zivot a bude tam stale rovnaka vasen. Ked si sa rozpravala so snubencom ze ti nieco chyba, navrhla si aj riesenie? Mozno jemu to takto vyhovuje a sam nevie, ako by sa este dal vas vztah zlepsit. Ale v tvojom pripade bude zrejme lepsie ked odides do UK s tym druhym, mam pocit, ze nie si este zrela na vazny vztah, usadenie sa, svadbu, deti, stereotyp. Potrebujes vzrusenie a to ti teraz cesta do UK a novy milenec poskytnu. Neskor mozno dozrejes a budes sa na vztahy pozerat inak. Ale to dobrodruzstvo si zrejme potrebujes odzit. Rodine to normalne vysvetli, ak sa na teba budu hnevat, neskor ich to prejde. Vsak je to tvoj zivot, ty by si mala zit s tvojim terajsim snubencom cely zivot, nie oni. Mas pravo si vybrat koho chces.

lolecc_PO

wreck to zhrnul sice drsne,ale vystižne.. sorry,ale si obyčajna egoistická štetka,ktorá si zaslúži od života dobrú facku..a všeobecne je toto najvačší problém u dnešných mladých ľudí - egoizmus..myslíš iba na seba,iba na svoje potreby, ty CITIS VASEN tak teraz pojdeš aj cez mrtvoly lebo TY TO TAK CITIS..ak by boli vo vašom vztahu vaznejšie problémy a troskotal by na viacerych veciach a on by to nechcel riešit,tak okey..ale stereotyp je normálna vec ktorá prichadza po roku-dvoch a sú na to DVAJA aby ho riešili a posunuli vztah ďalej.. je to uplne normalna vec ktora sa vyskytuje v kazdom vztahu! ako si to predstavuješ teda teraz ty? ze povieš snubencovi že prepač ale uz mam ineho a idem s nim do UK? lebo TY TO TAK CITIS? a čo si myslis, ze ked sa das dokopy s tym novym tak budu motyliky v bruchu po cely zivot? :-D sklamem ta,ale tak isto by si sa po dlhsom case dostala do stereotypu, ktory so svojim egoistickym jednanim tazko zmeniš, pokial nezmeníš samu seba.. a taky priklad zo života..mal som priatelku 3 a pol roka,daval som jej VSETKO,celu svoju dušu,kupil som jej len to,čo videla na očiach,snažil som sa vymyslat stale niečo nove aby sme predišli stereotypu .. ak by som mohol aj zivot by som za nu polozil..(v tej dobe)..a to myslim vazne..a co sa nestalo? slečna išla študovat mimo mesta odkial sme obaja a presiel mesiac a ona stretla niekoho u KOHO CITILA VASEN,motyliky..aspon bola ferovejsia,vyklopila to a rozisli sme sa..a nebolo to o stereotype..štetka si najde stale zamienku prečo podvadzat a skusat ine k..ty ;) aaa mimochodom,nakoniec skončila tak,že z toho chalana sa vyklul agresor a sukničkar,ktory ju mlatil a podvadzal na kazdom kroku..cirou nahodou som jej bol potom dobrym objektom nato,aby sa mi vyplakala a lutovala,aka je sprosta.. poslal som ju tam,kde patri..

Daniellita1

Existuje jedno take prislovie, myslim ze to povedal original Johnny Depp... Ak milujes dvoch ludi naraz, vyber si toho druheho, pretoze ak by si naozaj milovala prveho, nezalubila by si sa do druheho.

Maoam

sewie: tak clovek uz za sebou nieco ma a ono veci su vzdy ine, ako sa na prvy pohlad zdaju a tu to vyzera z prispevku na to, ze pisatelka trpi vo vztahu uz dost dlhu dobu, ok, riesila to pre mnohych nevhodnou formou, ale osobne chapem jej motiv za tym, samotnu formu riesenia nemam pravo sudit, vo veku 26r. clovek este len zbiera skusenosti, dozrieva a osobnostne silnie, vzhladom na okolnosti a typy osobnosti v jej a jeho rodinach to nema lahke co sa rozchodu tyka

Maoam

este nieco: ich vztah, tak sa zda z prispevku zacal chradnut PO zasnubach (pred rokom), takze neviem, ako by sa to partnerstvo vyvijalo PO svadbe...

Maoam

poniektori mimoriadne rychlo odsudzujete a niektori dokonca vulgarne nadavate a prisudzujete jej privlastky (no comment), hoci mate malo informacii ako o jednotlivych osobach, tak aj o celom priebehu vztahu

fakt, ze spava s inym, je vec jedna, tu sudit nebudem, pretoze sama napisala, ze ju to trapi, ze priatela klame - teda ma vycitky, niektori ludia podvadzaju roky a svedomie ich netrapi absolutne

co mne osobne udrelo do oci, je fakt, ze
1. jej snubenec nema velmi volu ani chut nieco riesit a ona sa x-krat snazila o otvorenost aj riesit problemy v ich vztahu, ale ostala v podstate skoro bez odozvy a tym padom odignoroval JEJ potreby a skutocnost, ze sa snazila vztah zlepsit a ozivit

partnerstvo je ale o niecom inom

2. ludia sa vyvijaju, tri roky spolu ziju, predtym nejaky cas spolu c hodili, cize ho spoznala okolo 20+, teraz ma 26 a clovek sa vyvija a meni, takisto si casom viac uvedomuje svoje potreby a nie kazdy vztah sa vyvinie pozitivne, niekedy si clovek az po rokoch, ked partnera skutocne dobre spozna uvedomi, ze sa k sebe NEhodia

3. co sa toho typka z UK tyka, osobne by som ho nechala do UK odist a vyckala, ako sa bude spravat PO odchode

pozna ho prilis kratko na to, aby dokazala odhadnut, aky v skutocnosti je

4. skutocny problem je v tom, ze pisatelka ma vazny problem vo vztahu a vsetci z jej aj partnerovej rodiny su typy ludi, ktori ju odsudia, ked ho opusti - tym padom jej strach uplne chapem, kedze je zrejme zavisla od nazorov ostatnych, rsp. este nie dostatocne stabilna a nezavisla osobnost

5. v skutocnosti jej momentalny vztah nevyhovuje a ukoncit ho chce, len nevie ako - a este jedna vec: XY muzov podvadza svoje priatelky, partnerky a manzelky a to sa odsudzuje ovela menej, ako ked to iste urobi zena

spolocnost sa vobec nezmenila...

musi si utriedit sama v sebe, co vlastne chce, mozno nakoniec ostane bez vztahu a zacne novy zivot

Sejla

Sewie, ak si nebola istá, čo cíti k snúbencovi, nemala mu dať sľub, že si ho vezme. A keď si ani potom nebola istá, či ho chce opustiť, nemala si začínať s iným. Ona je hrozne nezodpovedná a bezohľadná, to je to najmiernejšie, čo sa na ňu dá povedať. Asi je zvyknutá, že len tak prijme, čo sa jej podsunie a dôležité rozhodnutia za ňu vždy spraví niekto iný. Vlastne aj preto sa teraz pýta na fóre, čo má robiť. Wtf?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.