Vlasy - poradňa

Tami4567

Mám medenočervenú farbu vlasov a chcela by som prejsť na svoju pôvodnú a to stredneplavú. Chcem sa opýtať či je možné túto farbu docieliť aj jedným zafarbením doma, alebo je potrebné viacnásobne farbenie, či aj sťahovanie farby?

Fleur-de-lis

Misicka, akú máš životosprávu? Píšeš, že dobrú, a možno je to naozaj tak :) Ale ľudia, aj odborníci, majú rôzne predstavy o tom, čo je to správna životospráva. Vlasy, pokožka... sú v takom stave v akom je náš organizmus. Takže ak niečo nie je navonok v poriadku, zrejme niečo nie je v poriadku ani vo vnútri. Pomáhať vláskom zvonka je samozrejme dobrý nápad, ale základ je pomôcť im zvnútra. Prípravky zvonka aj tak väčšinou pomôžu len na určitý čas, a tak sa to vráti do pôvodného stavu, lebo hlavný problém nebol nikdy odstránený.
Takže možno stále ješ niečo, čo ti zaťažuje organizmus, alebo sťažuje organizmu prijať minerály a vitamíny z jedla. Väčšina ľudí nedokáže spracovať lepok a mliečne pasterizované výrobky. A tiež rastlinný olej, na ktorom sa varilo je pre telo nespracovateľný.
Spracované potraviny obsahujú priveľa cukru a soli a chémie... A samozrejme celkovo toxíny, ktoré prijímame s chemicky ošetreným jedlom...
No, musíš poskúšať na sebe a zistiť, čo je to, čo tvojmu telu vadí.

Majli

Zdravim ťa ,tu kaderníčka Maja, A ako často si vlasy farbiš? Pri dofarbovaní odrastov davaj pozor,aby sa farba nedostala na konce vlasov,vždy si dofarbuj iba odrasty,,aby sa konce uz neničili.... Na suche konce použivaj liečivu kúru ,teraz je už velky vyber v drogeriach,ale nedavaj ich až ku korienkom,len na tie suche,poškodene vlasy. Vydrž teraz a nezosvetluj si ich,ešte viac by sa zničili.. Pozor aj so žehlenim,použivaj vždy ochranny pripravok pred žehlenim a nikdy si nežehli prelakovane alebo vlhke vlasy,musia byť uplne suche.. a vždy čerstvo umyte... Koli čomu si ich žehliš? su vlnite??? Po prežehlení si do nich vtieraj serum -podobny je ako olejček,zcelia sa rozštiepené konce a vlasy naberu na lesku... Na objem je super použit ku korienkom puder ,ktory sa napráši ku korienkom a vlasy napučnejú-- je už aj v drogeriach-puder na objem... Držim palce aby sa vlasy spamätali.... Alebo ak máš možnosť,siahni po užastnej vlasovej kozmetike JOICO,je drahšia,ale niekedy sa na nu oplati vyslovene ,,našetriť" a použivať kvalitu,,skvele ozdravuje vlasy... Pozor na netove predajne online ,nepredavaju vzdy originaly.... s pozdravom Maja

Misickaa4

Dobry den,potrebovala by som poradit co treba na jemne,suche vlasy. Skusila som uz asi vsetko. Momentalne mam tmavu farbu,ale velmi rada by som si dala spat blond no vtedy to viac vidiet,ake su tie vlasy znicene. Mam aj znicene konceky. Vlasy si nikdy nefenujem,iba zehlim a aj to iba voredu vacsinou. Vyskusala som aj prirodnu kozmetiku,aj vitaminy..zivotospravu aj pitny rezim mam dobry.
Vopref vdaka

maminka2

Ahojte, ja som mala problém s vlasmi takýto: keď som otehotnela a porodila zmenila sa mi veľmi štruktúra vlasov, začali mi veľmi vypadávať, zredli a končeky som mala stále zničené. Bola som v lekárni kvôli tomu a tam mi poradili donnuhair, ktorú som ako tehotná mohla užívať, do dvoch mesiacov sa mi štruktúra vlasov vrátila do normálu spred tehotenstva, zhustli mi a vypadávanie ustúpilo.

kakakula21

Najskôr musím napísať, že podstrihávanie vlasov je veľmi dôležité. Najmä tie poškodené treba priebežne odstraňovať, lebo poškodenie sa už nezreparuje ani tou najlepšou maskou, iba sa vlas ďalej poškodzuje. Ale čo sa týka vplyvu na rast. Nie je to dokázané. Skôr je to iba optický efekt, keď sa vlasy odstrihnú, že rýchlejšie rastú. Ale - ako som ti napísala, ak budeš používať Biohar (a ďalšie moje rady), ten ti rast vlasov naozaj zvýši. Sama budeš vidieť, keď ho budeš pravidelne používať, že ti vlasy rýchlejšie rastú, že sú pevnejšie a zdravšie.

Tinka112233

Ďakujem za radu, veľmi si to vážim. Určite skúsim a potom dám vedieť, či pomohlo :) Zaujímalo by ma ešte aký ma vplyv na vlasy strihanie a konkrétne odstrihnutie poškodených končekov. Je pravda, že zbavením sa takýchto končekov porastú vlasy rýchlejšie alebo je to len povera?

kakakula21

Tazko povedat, co je pricinou tvojho problemu. Moze ist o nejake kozne ochorenie, no skutocne mozes takto reagovat aj na zlozenie vody - kedze zmena nastala po prestahovani. Ja ti mozem dat len nejake rady ohladom starostlivosti a vyzivove doplnky. Co sa tyka stravy skus zaradit do jedalnicka tekvicove semiacka. Daj si ich do misky, az ich mas stale na ociach. Kazde rano vypi pohar letnej vody so stavou z jedneho citrona - ma vyborne ocistujuce ucinky. Zacni uzivat magnesium (najlepsie skusenosti mam so sumiv.tbl do vody). Je jar - idealny cas nazbierat si prve bylinky - pre teba tou spravnou je zihlava. Pi 3x denne vyluh zo zihlava po dobu 2 tyz - 1 mes + po umyti si vlasy a pokozku hlavy umy zihlavovym cajom. Sama si nazbieraj zihlavu, mlada jarna ma najvacsiy silu! Kup si v lekarni vlasovy aktivator Biohar, kazdy vecer pred spanim si s nim dokladne premasiruj pokozku hlavy. Mam s nim uzasne skusenosti. Nielenze zastavuje vypadavanie vlasov ale aj regeneruje vlasy, obnovuje rast novych vlasov, urychluje ich rast a zlepsuje ich kvalitu. Mysli na to, ze ak chces dosiahnut zlepsenie musi byt tvoja starostlivost komplexna. A hlavne musis zotrvat aj ked neuvidis vysledky po niekolkych aplikaciach. Drzim palce. Kludne ak ta nieco zaujima, opytaj sa.