Mam chut zrusit svadbu!

Príspevok v téme: Mam chut zrusit svadbu!
Daniellita1

Mame mat v lete s priatelom svadbu ja si prajem malu sukromnu lebo nemam rodinu, mam len sestru a par blizkych, predstavovala som si ze pojdu jeho rodicia a brat so zenou (aj ked on mava blbe reci) to by som este prezila. Lenze sa to dozvedel zvysok rodiny a uz sa to pomaly rozsiruje jeden ujo druhy ujo, jeho zena, syn obaja dost piju, ten jeden je este ok ale ten druhy ma tiez nevkusne dedinske reci, naposledy typu ze to ani poriadna svadba nebude, mala som chut povedat kto nechce nemusi chodit! Dalsi z rodiny sa tvaria urazene, otras! Mam chut zrusit celu milu svadbu! Najhorsie je ze priatel vobec nerespektuje, ze ja tam chcem mat max jeho rodicov a brata a zaciname sa kvoli tomu hadat! Uplne naj by bolo o dvoch svedkoch a hotovo=// Nemienim sa pozerat na opitych ludi a pocuvat hlupe reci na svojej svadbe. Sama budem mat 4 ludi. Co s tym? Zacina mi dost vadit aj ako zijeme, mam pocit, ze si nemozem na vikend nieco naplanovat lebo stale niekto z rodiny nieco robit, naposledy v nedelu o 7 rano. Zacinam mat naozaj vsetkeho plne zuby, mam 30 rokov a ziaden samostatny zivot ale ta svadba je posledna kvapka..:( Mala som si asi najst niekoho samostatnejsieho s podobnym osudom, pretoze toto rodinkovanie nechapem a nikdy nepochopim.:(

nathalia8

my sme mali svadbu iba s mamou a sestrou s manželom,to bolo celé,a bo klud v kruhu najbližšej rodiny,aj to málo stálo,aj bolo to také milé,pekné,proste klídek,žiadne stresy.Ved si postav hlavu,že chceš iba takú,a hotovka.:)

Daniellita1

Jedine voci comu mam momentalne averziu je moj svadobny den s ocakavanim ze mi ho niekto pokazi. Inak rodicia su fajn, to len podaktori zo zvysku rodiny su trosku mimo. Tebe by sa pacilo keby niekto spominal pri nedelnom obede byvalych tvojej partnerky? To je len jeden priklad preco!

Ondrej_333

Prepáč, ale z kontextu sa nedalo predpokladať, že keď napíšeš "nemam rodinu, mam len sestru a par blizkych", myslíš tým, že nemáš rodičov...
Som presvedčený, že tu nejde o svadbu, ako takú. Vy máte úplne iný spor. Tu ide o averziu k jeho rodine z tvojej strany a vyhrocuješ to svadbou.
Pokiaľ by to tak nebolo, spravíte jednoduchú dohodu, ako to nižšie popísal Hráč a potom si pokojne odítete trebárs aj k tomu moru.
Ako som napísal, berieš si nielen jeho, ale aj jeho rodinu. Ak to nechceš akceptovať, nemusíš ale riskuješ, že zbytočne stratíš inak dobrého chlapa - tak si to tuším niekde napísala.

Daniellita1

Ja rodicov nemam, ctaj.. Svadbu si platim sama a on tiez, nikto nám na nu nedáva. Plus na zaciatku bola dohoda, len my dvaja a svedkovia, pri mori, dokonca ani moja sestra ani kamaratky sa neurazili, ale z jeho strany zacali vsetci skuvinat ako najati! Nie, nechapem a nerozumiem! Moja kamaratka ma velku rodinu, zobrali sa o dvoch svedkoch a nikto z toho nerobil halo, nikto nikomu nic nevycital, takze o co ide...? Je to snad den rodiny alebo den nas dvoch? Opravte ma ak sa mylim a poviem nas dvoch.. Keby som mala rodicov, tak si ich zavolam za svedkov a hotovo.

Ondrej_333

Ahoj Danielitta1
Predpokladám, že ty žiješ na paneláku s rodičmi, ktorí nie sú moc zadobre so zbytkom svojej rodiny a žijú si svoj uzavretý život. To isté očakávajú od teba a ty prezentuješ vlastne ich názor a ich komplexy z toho. Tomu nasvedčuje aj tvoj pravdepodobný počet ľudí na svadbe, teda 4 osoby.
Tvoj priateľ žije naopak v dedine, kde má veľa príbuzenstva a udružujú priateľské rodinné vzťahy a tak ako v každej väčšej rodine sú tam inteligentní, ale aj menenj inteligentní ľudia, ale všetci sú považovaní za členov rodiny bez rozdielu.
Tu musím chytiť stranu tvojmu priateľovi. Nie ten tvoj rodinný model je správny, ale ten jeho. Uvedom si, že tak ako si on teraz váži členov svojej rodiny, pokiaľ sa staneš jej súčasťou si bude vážiť aj teba a tvoju rodinu.
A ktej svadbe. Kto ju bude financovať? Ty, keď si kladieš generálne podmienky? Predpokladám, že hlavne priateľovi rodičia, takže majú právo do toho tiež hovoriť, koho pozvať a koho nie. Uvedom si, že vo väčších rodinách je svadba nielen dňom ženícha a nevesty, ale je to aj veľká rodinná udalosť, kde sa tá kompaktnosť rodiny posilňuje. Ak tí jeho ujovia vydávali svoje dcéry, alebo ženili synov, určite pozvali tvojho priateľa a jeho rodičov. Teraz toto samé prirodzene očakávajú aj oni. Že vedú reči o tom, ako sa na to tešia, že si spolu vypijú a dobre sa najedia - to čo je na tom? Sú svadby, kde sa neje a nepije?
Uvedom si jednu vec, ty si nevyberáš len svojeho priateľa, ale aj jeho rodinu, ktorej je súčasť. On žije ako súčasť rodinného celku a nebude sa chcieť dať z neho násilím vytrhnúť. To ale neznamená, že ťa nebude ako manželku akceptovať a ctit - jednoducho ťa chce (spolu s tvojou rodinou a aj deťmi, keď prídu) do toho včleniť. Pokiaľ to nie si schopná pochopiť a akceptovať - naozaj si ho neber, urobíš ho nešťastným. Určite je okolo teba dosť chlapov bez väzby na rodinu, rodičov. Má to len jednu chybu krásy, v akom modeli žíjú, taký budú presadzovať aj voči tebe.
Dôležité je, aby si v prvom rade bola presvedčená o tom, že ten tvoj je ten správny a má všetky vlastnosti, ktoré od svojho budúceho muža očakávaš. Prestaň počúvať "dobre mienené" rady rôznych kamarátok a možno aj rodičov. O svojej budúcnosti sa rozprávaj hlavne s tým s kým chceš budúcnosť žiť - to predpokladám kamarátky ani rodičia nebudú...
Svadbu pokojne odlož, tým nič nepokazíš a využi ten čas na premýšľanie, čo sú v živote skutočné hodnoty a čo len póza a prázdne reči...

Hrac

mna caka podobna svadba, z mojej strany len rodicia, sestra a brat a z jej stramy sirsia rodina. Som rad, ze sa v tomto podporujeme a hlavne, ze mi nevycita male mnozstvo ludi a ja zas jej vacsie mnozstvo.

Tak preco by sa mal on podriadovat tebe, ked ty sa jemu nevies? Ani jedno slovo nepadlo o tom, ci ti riadi pocet ludi z tvojej strany tak preco chces riadit pocet z jeho strany? Inak toto su najlepsie typy ludi, lebo drzia s rodinou a pravdepodobne aj svoje deti budu vychovavat v duchu svojej rodiny, nebudu na ne kaslat s vychovou ako to teraz robi vela parov. Rodina je najdolezitejsia a vasa svadba bude dalsi krok k tvojej novej rodine, ktoru zacnete budovat.

muc

nechapes rodinkovanie...??? hm...mne ta je luto. nepatrila si nikde, zrejme si vyrastala ako strom v lese, tak sa necuduj. myslim, ze vasim rozhodom by si urobila svojmu priatelovi laskavost. vase priority a nazory na zivot su odlisne a preto radsej sa neberte, lebo len budete rozsirovat statistiku rozvodovosti.

karolinka122

A neopovaz si ho vziat len z dovodu, ze mam uz 30 preboha, uz si nikoho nenajdem.., to je vzorove chovanie hromady zien a potom ticho trpia a nie su stastne a ked uz pridu deti, uz to bude tazsie aj rozvod..Takych uz bolo co takto zmyslali a olutovali a nakoniec nasli spriaznenu dusu:D

karolinka122

vet to, robit velku svadbu len aby som nepokazila rodine radost...tak koho je to svadba, o koho stastie ide?? Danielita, ked ti toto povedal, ohladom velkej svadby alebo rozchodu, neviem, asi by som ho v tom momente poslala uz navzdy niekam..Je to riadny egoman a bude to len horsie, to si pis..Keby ste boli svoji, odmietnes kazdy vikend travit s jeho rodinou , lebo budes unavena, budes potrenovat relax a on ti bude klast podmienky, bud navsteva rodiny, alebo...Je to tlk.