Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

hugo1

ahoj Soffi651, niekedy tie hodnoty lietaju hore dole ale po dvoch prelieceniach by to malo byt ok.uvidis na testoch. hlavne sa neboj. niekedy to preliecenie zaberie neskor. mne to prve dva roky tiez lietalo. raz som to mal nizsie a raz vyssie.hore hlavu- podstatne je ze si preliecena a neboj vysledok liecenia urcite pride.. drz sa

wreck

alenka_maxova, ty si bola panna, ale on ta poziadal aby si isla na testy, pretoze on mal toho viac na rovasi a chcel aby si bola kludna ze on je cisty?

wtf?!? :))

Soffi651

Ahojte mne zistili syfylis pred dvoma rokmi ked som cakala babo o ktore som prisla :-(..podstupila som od toho casu jedno preliecenie kontroly mam raz rocne uz pred mesiacom som mala ist na kontrolu ale bojim sa ze sa to vratilo mam zvlaštne vyrastky na vagyne neviem co to je a dost sa hanbim prosim poradte mohlo sa to takto vratit po dvoch preliecenia dakujem

alenka_maxova

mimo ineho, v dnesnej dobe nie je nic zle na tom, ist spolu s novym partnerom na vysetrenia pohlavnych chorob. Vies, len to by tu musel byt viac uvedomeli ludia, ktori by boli schopni nieco take urobit vramci svojho vlastneho zdravia. Mna napriklad moj partner o nieco take poziadal, hoci vedel, ze som bola v tom case este panna. Len on mal trosku toho viac na rovasi, tak chcel aby som bola kludna, ze je "cisty". A s hrdostou som s nim na tie testy sla, dokonca som sa ani na sekundu nepozastavila nad tym, zeby to bolo divne. Prave naopak, este som mu podakovala za to, ze takto mysli na tak podstatne veci, ktore mnohi ini ludia ani len neriesia!!!

alenka_maxova

no mily Hugo...kolko ze mas rokov? Ja tu nikoho v podstate neodsudzujem, ja len vravim, ze je na KAZDOM jednom, akeho partnera si vyberie...napriklad kamoska si vybrala chalana, ktory sa jej priznal, ze mal viac zien. A samozrejme to absolutne neriesili, ved bol "cisty", ved nemal ziadne priznaky, ved pojem viac zien nie je nic zle, ze?? Ked sa s nim rozisla, zistila, ze jej drahy ju nakazil niekolkymi pohlavnymi "potvorkami". Takze ja tu len apelujem na ludi, aby vedeli normalne uvazit, ci je ten ich partner hodny toho, aby si s nim zacali. A nehovor, ze nikto nikdy nemoze vediet, ci ten druhy nie je nakazeny. KAZDY, kto sa nakazil vystriedal viacero partnerov. Alebo ten, ktory bol povodnom ochorenia. Ak to tak nie je, tak sa tu verejne ospravedlnim. To znamena, ze ak si ty nepretoto vela zien, tak ta, ktora ta nakazila mala asi len viac tych chlapov....Takze dakujem za prianie, to stastie prajem i ja tebe. Plus kopeeeeeee ludom, ktori striedaju partnerov jak na beziacom pase, ale nasledky znasat je pre nich uz velke susto :)

hugo1

MILA ALENKA. ako z lasky??? ja ked som zacal chodit s mojou polovickou som bol uz nakazeny- nakazil som sa od zeny ktora to nevedela a samozrejme som to tym padom nevedel ani ja. a moja partnerka teraz uz manzelka to tiez skoro dostala z lasky lebo ma lubi a nikto nemohol tusit ze ja to mam a mozem ju nakazit. preco som ti napisal ze tvoj nazor je primitivny? lebo toto forum som zalozil na to aby som tu ludom pomahal a radil a stal pri nich - lebo to neni jednoduche a to ze sem pride niekto taky ako ty aby tu zacal vsetkych odsudzovat tak dakujeme- HLADAJ SI INE FORUM PROSIM. prajem ti vela stastia

alenka_maxova

aj to zalezi od toho, koho si vyberies...Ale ano, mas pravdu, zivot sa dokaze zvrtnut neskutocne rychlo a nikdy nevieme, ci nas partner nepodvadza za nasim chrbtom. A prave preto treba zvazovat velmi vyber partnerov. Okaaa, az budem mat 60 rokov, budem vediet, ci su tieto moje nazory spravne a ci funguju i v praxi :) Potom tu pridem napisat :D

saskiaaa

tak ano..v tomto mas zasa ty pravdu..tiez to neuznavam take trinastky...a verim v to, ze bude tvoj do konca zivota..ale nevies co zivot prinesie..moze ti byt neverny a ani o tom nebudes vediet..a nakazil by ta..myslim, ze hugo chcel nieco taketo povedat..ze niekedy je v tom clovek vazne nevinne

alenka_maxova

mam len jedneho sexualneho partnera odkedy som zacala sexualne zit, verim, ze aj posledneho. A to vobec nie som krestansky zalozena, zeby to suviselo s vierou. No vies kolko som mala vztahov? Veela :D Takze je to o zivotnych prioritach, o tom, co si clovek urci, ze chce a co nie :) Ale ano, rozumiem aj to, co pises ty. Mne je len na grcanie zo vsetkeho podobneho, co sa okolo mna deje. Ked pocujem, cim vsetkym su nakazene moje kamaratky...ked vidim ako tu prisievaju 13 rocne deti, zeby si radi vyskusali sex...jednoducho sa mi to prieci. Ano, mozno som trosku surovsie napisala niektore prispevky, ale...

saskiaaa

neberiem ti tvoj nazor..ani to tu nechcem viest do hadky..tak aby si si nemyslela :) ale nikto nema na cele napisane ze je chory..navyse nemusi ten clovek ani o tom vediet..vela chorob nema priznaky alebo ma ale su tazko rozpoznatelne..v tom je ich zradnost...takze jedinu istotu pri vybere partnera mas ked ti donesie krvne testy, ze je zdravy...co pochybujem, ze ziadas od svojich partnerov..mala si len stastie, ze si nenatrafila na nikoho choreho...