Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

Dementdement

mal som poohlavny pomer , oralne ma robila bez ochrany klasika z ochranov ked som sa urobil tak ma zas oralne urobila možem nie čo dostať???

hugo1

Caute stynina a miticka.
ja som taktiez uz velmi dlho po prelieceni a na poslednom odbere mi povedali ze som zdravy, ze mam tzv. syfiliticku jazvu a myslim ze mavam tiez iste vyrazky na penise. ale len sem tam. neviem ci je to sposobene syfilisom alebo niecim inym. ale koznych veci je vela a vzdy ked sa mi nieco take objavi umyjem sa intim hygienou od manzelky a vzdy to prejde. tak to nejak neriesim. teraz v auguste idem po roku opät na krv tak dufam ze vysledky budu dobre.

miticka

ahoj Hugo, chcem sa spytat ci po prelieceni a dobrych vysledkoch sa moze vyskytovat vred. Lebo ja som mala daky uz druhy raz od preliecenia a neviem ci je to koli tomu alebo mam este nieco ine riesit? Vdaka

hugo1

Nazdar Lolec.
domace liecenie nepripada do uvahy. a pokial by si mal tretie liecenie tak budes hospitalizovany na infekcnom. musia sledovat ako budes reagovat na krystalicky penicilin. a ako som uz napisal ak mas tretie stadium tak ti to budu davat tri krat denne do zily. Doporucujem ti urychlene navstivit lekara a zacat to liecit. Sex s partnerkou radsej nemaj. pretoze ak by si aj mal kondom moze prist k styku krvy napriklad aj v ustach- (mala zubna ranka a pod). Ak si teda myslis ze mas tretie stadium ako pises tak utekaj lekarovi ak si cenis svoje zdravie a zdravie okolia. ja som tam prisiel za 5 minut dvanast a som rad ze som to zistil

Lolec

nazdar taka otazecka ak by som mal syfilis priblizne v tretom stadiu neni moznost na domace liecenie ? totiz nemam zaujem aby my rodicia dotoho kibicovaly (ps u doktora som nebol lebo som debil a priznaky nato absolutne sedia - vysusena nosna dutina,bolesty klbou svalou celkova unava.problemy s pecenou a menej zretelne kozne vyrasky na stehnach a male biele ako bodecky na semenikoch) a este jedna otazka je bezpecne mat sex s gumou ? lebo necem aby my to holka chytla. ? thx za odpoved uz dopredu.

syfilis hugo

1xy1 a zyzt nepises spravne. na preliecenie nechodia len tehotne mamicky.
na preliecenie sa aj chodi ak ti hodnoty nejak rapidne stupnu- vtedy sa caka
nejaky mesiac- znovu sa odoberie krv a ak sa potvrdi ze tie hodnoty su stale
vysoke tak vtedy treba ist znovu na preliecenie. mne to taktiez hrozilo ale tiez
sa cakalo a ked mi zobrali zase krv tak povedali ze to zase rapidne kleslo, tak
som na ziadne preliecenie nemusel ist. ale hovorili mi ze ak sa tie vysoke hodnoty
potvrdia tak si to zase budem musiet odlezat.- tiez som mal z toho nervy. niekedy
nechapem preco sa tam neda ist rano- pichnu to do zadku a na druhy den prides
znova- podla mna by to nemuselo byt spojene s hospitalizaciou. ok na prvy krat
mi hovorili ze musi- lebo nahodou by som mohol byt alergicky na ten penicilin ale
potom ked uz vedia ze niesom tak by to nemuselo byt tak. - no ale co uz oni maju
svoj system- mna to teda chvalabohu vtedy obislo.
xyzt - drzim ti palce aby to bolo u teba rovnako a nemusela by si ist nikam..