Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

Elizabeth191

Ahoj 1xy SUPER za manzela gratulujem!!!!!
Som velmi stastna aj za teba.A ty sa tam prosim ta DRZ!!!!!!!!! a daj vediet co nove.

1xy1

Tri týždne za mnou...., dnes som bola u lekárky, na ďaľší týždeň nastupujem do nemocnice. Myslím, že to nie je dobré, ale budem sa snažiť to nejak psychicky zvládať pretože to mám veľmi dlho. Povedali mi, že do konca života budem v evidencii a budem chodiť na kontroly. Tiež mi povedali, že tie hodnoty budem mať vždy a že pred každou operáciou musím dojsť pre potvrdenie, pretože tie hodnoty tam budú stále. Ale som šťastná za manžela je negatívny. Neviem ako to bude ďalej..... Keď ma pustia z nemocnice ozvem sa. Zatiaľ všetkým ďakujem za podporu.

syfilis

podlaha, ak nieco potrebujes tak mi napis priamo na moj mail ktory najdes ked kliknes na moj nick. ak by si to nevedela tak je to tanasis@pobox.sk , pretoze ked som pisal na ten mail co si napisala tak taky neexistuje..
athosko.- syfiliticka jazva znamena ze ti hodnoty klesli natolko ze si brany ako zdravy ale musi sa to tak ci tak sledovat. co sa tyka tych testov co si sa pytal tak ti neviem poradit lebo nemam skusenosti. skus sa opytat svojho kozneho

athosko

ahojte..obcas tu nakuknem a citam prispevky, aj ja som presiel tym co vy, prelieceny som bol v roku 2008, odvtedy chodim pravidelne dobrovolne na kontrolne testy k svojej koznej a hodnoty sa mi vobec nepohli..stale su rovnake uz skoro treti rok,syfiliticka jazva,mate s tym nejake skusenosti ci to klesa alebo za ako dlho? a chcel by som sa otestovat aj vyterom z uretri a na vsetky STD choroby,neviete kde sa to da urobit aj u ineho lekara ako moj kozny?,ci sa za to plati,a ako casto si mozem dat robit kontrolne testy na prenosne choroby a ci pri vysetreni u ineho lekara treba povedat ze som lieceny na tuto chorobu. Dakujem za odpovede. pripadne dam mail.

syfilis

1xy1- zaciatok hospitalizacie je cisto na dohode s nemocnicou alebo s tvojim lekarom. podla mna nemusis nastupit hned. ja som sa s nimi dohodol aj ked mi povedali ze by to bolo vhodne co najskor. takze hned v tom tyzdni som nastupil. vsetky vysetrenia ti budu robit pocaz hospitalizacie. aj ja, AKO SPECIALNY PRIPAD, co som lezal namiesto na koznom na infekcnom, som taktiez absolvoval vsetky vysetrenia sam. proste som si pochodil vsetky kuty nemocnice.
podlaha napis mi mail a ja ti odpisem na vsetky otazky a na postup mojej liecby. nie ze by som to tu pred vsetkymi chcel tajit to vobec nie ale bude to dlhe tak nechcem tu zaberat celu stranu.

1xy1

Ďakujem za odpoved,začínam druhý týžden čakania na výsledky, aj ked viem že budú pozitívne ako tie prvé, tak by som najradšej už bola v nemocnici, pretože je to stresujúce, takto čakat. Chcem sa opýtat do nemocnice ma poslú na druhý den po výsledkoch z KE, alebo sa ešte na niečo čaká ? A tie vyšetrenia (ocné, usné...)sa robia v nemocnici pri hospitalizácii, alebo niekde mimo este pred nástupom do nemocnice ?