Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

podlaha

syfilis.Ja sa preliečujem každý rok,minulý rok som nemusela byť preliečená pretože som mala úž hodnoty nízké-negatívne.Do minulého roka som mala pozitívne vysledky ale nakaziť som nemohla nikoho.Neviem ako to je s tebou,ale počas kontrol u kož.lekára som bola preliečovaná len tabletkami a to v domácom prostredí.Napíš mi prosím ťa niečo o tvojom prípade,zaujímalo by ma ako dlho sa preliečuješ,..........Ja som bola teraz u mojho ob.lekára výsledky dopadli dobre-musím povedať že som tam išla s malou dušičkou ale nakoniec fajn.

syfilis

1xy1- veru to uz si pri tom soku ani nepametam ci mi to povedali aj tam. oni ma poslali z tranfuzneho hned ku koznej ktora mi povedala diagnozu a odobrali mi krv a poslali do kosic.- myslim ze potom robia uplne specialne testy, preto treba cakat.
otecko,neviem co myslis pod testami BWR ale ak myslis ze ci robia tehotnej a taktiez dietatu po narodeni testy na syfilis tak urcite robia. ja som nikomu nevravel ze to mam a robili to aj manzelke aj malemu.

syfilis

miticka, myslim si ze likvor ti uz brat nebudu, ked ti ho nebrali prvy krat. ani velmi necakaj ze to hned klesne ale nemusis sa bat oni budu sledovat aspon rok ci ti to klesa a potom sa uvidi. mozno jedine v tom pripade ak by ti to rapidne stuplo ale to si nemyslim ked si uz po prvom prelieceni

miticka

ahojte Syfilis, Elizabeth191,
mne povedali ze to mam tiez asi roky v sebe, hodnoty som mala tusim 2500 (nespominam si presne). Doktorka povedala ze latentna forma.
Takze ak budu teraz po 3 mesiacoch hodnoty vysoke mozu chciet zobrat ten likvor? Zacinam sa toho bat, uz nechcem ist na preliecenie :(

Elizabeth191

Ahojte, mne povedala lekarka ze ak budem tehotna mam prist v tretom mesiaci.Preto ak mas problem ze vzdy o babetko prides chod az v tretom mesiaci , lekarke povies ze si nevedel ze si tehotna - nech ti dokaze opak dietatko uz bude silnejsie a takto o neho neprides a bude zdrave uvidis.Inak citala som aj o peniciline a vraj je bezpecny aj pre tehotne zeny ako jedno z mala antibiotik.Snad som pomohla.

oux

podlaha - bola som preliecena v prvom trimestri a v tretom, 14 injekcii penicilinu pokazde.

Zda sa mi, ze v po troch tyzdnoch je to strasne skoro, preto ti ten plod vzdy zabiju... Zabila by som ja ich...ach Boze..

Okrem toho, ak si preliecovana vzdy pred tym, nez otehotnies, tak naco tak strasne skoro to do teba zacnu pichat? Nesuhlas s tym...

Vola sa to predsa ZABEZPECOVACIA LIECBA pocas tehotenstva...takze akokeby pre istotu...

Jasne ze sa kazda buduca mama boji a tak podstupi, ale rozhodne nie po troch tyzdnoch.

podlaha

oux.Ja som pretrpela pri prvom dietati asi to čo ty.Hanbu,plakala som kde ma nikto nevidel,poníženie a tak........Chcem sa ťa opýtať kedy a koľko krát si bola preliečená počas tehotenstva?Pýtam sa preto lebo my sa pokušame o druhé bábo po desiatich rokoch a ked otehotniem kožná ma pošle v tretom týždni na preliečenie a počas liečby potratím.Stalo sa nám to už po druhý krát.Gynekolog mi po potrate povedal že tie antibiotiká mi úspešne zabili bábo.Tak už pátram o tom niečo?Ja som preliečovaná každý jeden rok a minulý som už nebola lebo sa mi hodnoty asi upravili-asi znegativizovali.Ale pri každom tehotenstve sa treba preliečiť.Dakujem za odpoved.

otecko

rad by som vedel ci sa robia BWR testy kazdej tehotnej zene viem ze na HIV sa robia ale BWR..? kto ma stym nejaku skusenost? dakujem komu a ako zistili syfilis v tehotenstve?

Elizabeth191

Ahojte, zvlastne ja som to vraj mala cca rok a mala som nejake hodnoty ze 5000 to som mala viac ako ty syfilis? a liecili ma len 11 dni a dnes mam uz syfilicku jazvu a som negativna.Takze neviem ako to je viem len ze mi vravela lekarka ze sleduju dve fazy jedno su tie protilatky v krvi a druha nejaky zapal v krvi ci nieco take.Ak by zistovali stadium z hodnot tak ja by som musela mat tuto chorobu aspon 15 rokov... a to by neslo kedze som ochorela v 22 a to som sexualne zila len 4 roky..Tak fakt neviem.

1xy1

Dík Syfilis, je to na zbláznenie... Ale chcem sa ťa opýtať to Ti povedali pri prvom odbere ty hodnoty? Lebo mne áno(na internom) a aj krv bola zaslaná do Košíc. Ked som bola u kožnej telefonovala do Košíc a nejaké výsledky jej povedali. Aj to že je to pozitívne.Ale zobrali mi ešte raz krv s tým že výsledky budú o 3 týždne. Najdlhšie 3 týždne v živote, najradšej by som si išla lahnúť do nemocnice hneď. Ale ďakujem za všetky príspevky.