Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

dalsi clen

Janko05, choď čo najskôr na testy ku tvojmu praktickému alebo kožnému lekárovi. Čím skôr, tým lepšie, aspoň budeš mať pokoj a budeš vedieť na čom si. Testy na syfilis sa robia v špecializovaných laboratóriách. Pochybujem, že existujú domáce testy z lekárne a na ne by som sa vôbec nespoliehal. Netreba sa hanbiť a báť, je to tvoje zdravie a tvoj život, máš právo si ísť dať vyšetriť krv. Svet sa kvôli tomu nezrúti :-) Veľa zdaru a zdravíčka.

ewelyn224

Dobry!..moja dcera prekonala Lymel Boreliozu.Pri vsetkych vysetreniach este povedali ze ma asi syfilis ale ze krvy obraz moze byt skresleny kvoli Borelioze.Mesiac sme cakali na vysledky a vyzera to tak ze to ma...Je dcera z toho psychicky na dne..ma len 18 rokov a ma v zivote len druhu lasku..ako ju mozem podporit co vsetko ju este caka a hlavne ako jej mozem pomoct lebo sa boji ze strati vsetko..novu lasku priatelov ze ju budu odsudzovat..nepocuva ma a musi ju stale niekdo mat pred ocami lebo sa bojim ze v zachvate urobi nieco co by lutovala..a ja ako matka mam to nechat tak a odkial sa nakazila neriesit alebo mam hladat vinnika?

janko05

Ahojte:( este stale som nenasiel ndvahu ist na testy...:((( tak som zasiel do lekarne na ten domaci test...ale vraj to vobec este nemali...neviete niekto kde by sa to dalo kupit v BA v neakej lekarni.....

ladka

Ahojte, nakoĺko som sa zapojila do tejto diskusie, pred nejakou dobou, lebo som mala obavu, že sa jedná o tú nepríjemnú chorobu, teda, že som sa stala jej obeťou. No nie je tomu tak, všetko mi vyšlo negatívne, čomu som rada, ako inak, lebo som v tom čase prepadla panike, že ako to všetko bude. Keď si teraz na to spomeniem, ešte stále mi z toho nie je dobre, pričom som negatívna. Na druhej strane som rada, lebo som si uvedomila, že človek robí chyby, vtedy, keď si nedáva pozor, ďalej som si uvedomila aj to, že keby som stretla niekoho s touto diagnózou, nebudem ho odsudzovať, lebo sa to môže stať každému a bohužiaľ( v niektorých prípadoch)aj pri použití ochrany.

janko05

Ahojte vsetci. Je to tu dost smutna tema ale osud si nevybera...asi pol roka po tom co som sa rozisiel s ex som sa nechal otestovat...( dovod rozchodu podvadzanie...) Teraz su to uz pomaly 2 roky a pocul som ze sa niekto od nej nakazil...predtym som bol negat...ale tiez je pravda ze som v tej dobe bral lieky tak to snad vysledok neskreslilo,ani lekar sa na to nepytal...tak bud som to nechytil...alebo bol zly vysledok...kazdopadne sa idem objednat do labaku na odber za poplatok ale zasa anomymne...tak drzte palce...otazka na zaver...moze byt biely povlak na jazyku pripadne afty priznakom?

hugo1

kiso, urcite by si mal ist na testy aj ty. ked to zistili mne tak moja priatelka isla tiez hned na testy. ona bola negativna

kiso

Chcel by som sa opýtať. Mám priateľku s ktorou sexuálne žijem 3 roky.Niekedy v minulosti mala syfilis ale bola preliečená. Teraz nedávno ju zobrali do nemocnice a pri bežných vyšetreniach jej zasa zistili syfilis. Chcem sa opýtať či som sa mohol aj ja nakaziť.

hugo1

cau nemo704. nooo neviem v akom stadiu si bol ci ti povedali ze mas syfiliticku jazvu alebo ti stale este hodnoty klesali a stupali. syfilisom sa mozes nakazit znova alebo ti mozu aj hodnoty opet stupnut. jednoznacne odporucam ist na testy nech sa na teba pozru. drz sa

nemo704

Ahoj Hugo.

Pred šiestimi rokmi som bol liečený na syfilis v prvom štádiu keď som si našiel niečo na penise išiel som ku kožnému a ten jednoznačne diagnostikoval syfilis. Liečba bola dvojtýždňová a úspešná. Pred týždňom som mal po pohlavnom styku opuchnutu predkožku a tiež ma pobolieval i penis po troch dňoch sa mi vyhodili asi tri pľuzdiere a následne praskli a vytvorili ranku podobajucu sa veľkosti asi 5x5 mm povlak je biely a necitlivy ma to i tendenciu i trochu mokvania. Môžem mať obavy či sa nejedná o recidívu syfilisu. Môže sa človek vyliečený s tejto choroby nakaziť opäť???? Ak áno? Liečba je tá istá ako pred tým alebo je inakšia??? A čo sa týka následkov do budúcna????

hugo1

janci9632 - ak by aj to dievca - ktore si prstoval malo syfilis tak k nakaze by mohlo prist len pri krvnom styku. cize ak by si ty mal nejaku ranku na prste a ona na posve. inak nie