Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

janci9632

mam aj jaednu otazku. je mozna nakaza ak som dievca robil prstami a ona mna rukou. nemal som ziadnu ochranu a mam teraz strach. dakujem za odpovede

dalsi clen

Ahoj CUDZINKA. Ak si bola preliečená na syfilis, tak už nie si infekčná. O tom by si mala mať aj písomné dermatovenerologické potvrdenie o absolvovaní liečby a neinfekčnosti, ktorým sa preukážeš lekárom napríklad pred operáciou. To ale neznamená, že sa nemôžeš znovu nakaziť od niekoho opäť, t.j. pohlavným stykom, s niekým, o jeho zdravotnom stave si si nie 100 percentne istá. Čo sa týka hodnôt, tie nám budú sledovať až do konca života v krvi, podobne ako aj sledujú hodnoty u pacientov, ktorých pohryzol kliešť a nakazili sa lymskou boreliózou. Sledovaním hodnôt sledujú lekári dynamiku a úspešnosť liečby syfilisu.

ladka

viem, že sa pýtam opakovane, ale nemá niekto z Vás skúsenosť s tým, že ak ste mali vyrážku a neskôr vám diagnostikovali túto chorobu, nebolo treba predvolať aj niekoho z príbuzných, ako nesex. kontakt z dôvodu ohrozenia. Lebo niekde sa píše, že aj vyrážkou sa dá dostať S. vdaka

hugo1

Adda - ono sa to vraj moze kedykolvek vratit. zalezi na imunitnom systeme cloveka. podla mna by si sa mala poradit s lekarom co robit ked sa ti to vratilo a si tehotna. Raz som si pisal s jednou mamickou ktora bola tiez tehotna a pocas tehotenstva brala nejaku specialnu liecbu- kedze hodnoty mala tiez zvysene. porad sa so svojou lekarkou ku ktorej chodis na pravidelne odbery a uvidis co ti povie ona.
Ladka - syfilis sa da zistit krvou po 3 mesiacoch od nakazy. neviem ako to je s tymi antibiotikmi ale myslim ze ak by si mala syfilis tak ti to z krvy zistia aj keby si uzivala antibiotika- Antibiotika len utlmuju vonkajsie priznaky tejto choroby- ale myslim ze ked ti robia krvne testy na tuto chorobu tak to zistia aj ked uzivas. co sa tyka lumbalnej punkcie tak tu robia az pri hospitalizacii- po potvrdeni choroby. Nerobia ju vsak kazdemu. -len ked mas vysoke hodnoty. mne ju robili dva krat- 1. na zaciatku - kde zistili ze som v tretom stadiu a 2.krat na konci aby zistili ako klesli hodnoty.nebolo to nic prijemne ale da sa to zvladnut

ladka

pri zistovani o tejto chorobe, som si vsimla vela nejastnosti, aj co sa tyka tych hodnot. Ja to zatial nemam krvne potvrdene, ale strach na zaklade priznakov.
Neviete mi prosim poradit za aky cas je vhodne sa dat testovat po douzivani antibiotik, kt som uzivala pomerne dlho.
Je aj ina moznost odberu ako krvou? Pocula som o lumbalnej punkcii, ale ta sa asi vykonava az pri potvrdeni diagnozy a to v nemocnici pri hospitalizacii, co si neviem predstavit.

adda111

ahoj Hugo1. Zijem s touto chorobou uz sedem rokov, mam taktiez zdrave dieta,,,, ved sam asi vies cim vsetkym si musi clovek pri tomto prejst.od zaciatku som mala jednoducho len hodnoty a pritom napisane ze negat. teraz uz pomaly nerozumiem ani ja tym hodnotam, lebo kazdy pise inak...
Prave cakam druhe dieta a moje vysledky su ze mam tri kriziky a pozitivne vsetko.
aj ja mam syfiliticu jazvu, preto nerozumiem ked som mala sedem rokov negativne vysledky teraz mam pozitivne,
nemoze to mat vplyv na to dieta ?

hugo1

dalsi clen- s tymi hodnotami je to priserne- pisal som si z viacerymi o tom co chodia pravidelne na krv a kazdemu davali nejake ine cisla. a to co si tu ty rozpisal o tom som vobec nevedel ze su nejake iqq M alebo G. ale jedine co ti viem potvrdit - MAM DVE ZDRAVUCKE DETI.co som nesmierne stastny. obe aj syn aj dcerka boli na testoch a vsetko je ok. bal som sa ze budu mat nejaky vrodeny syfilis ale CHVALA PANU BOHU nemaju. a pritom obe moje detusky maju krvnu skupinu moju.
Ladka, to ze by si bola izolovana pocas liecby je totalna hlupost. ja som mal tretie najvyssie a posledne stadium. Sice som musel byt hospitalizovany na infekcnom.- to len kvoli tomu ze mi davali krystalicky penicilin do zily ale normalne som bol na izbe s ostatnymi. a ked sa ma pytali na izbe, ze co mam - ci zltacku alebo salmonelu- tak aj ja a aj lekary hovorili ze mam podozrenie na kliestovu encefalitidu. cize nikomu sa nehovorilo ze mam syfilis. a to ze by si mohla v nemocnici niekoho nakazit tak je tiez hlupost.- ved tam nebudes s nikym sexovat. a krv si tiez nebudete vymienat

ladka

Hugo1,
prosím ťa a je pravda, že pacient, ktorý je v nemocnici, je sám na lôžku, bez kontaktu s inými pacientmi, alebo som zasa čítala nejakú hlúposť. Vraj v druhom štádiu, ktoré je infekčné. Z toho dôvodu sa obávam, že bude nutné vyšetriť aj rodinu, aby si overili, že nedošlo ku kontaktu s vyrážkou. vdaka

dalsi clen

Ahojte. Chcem sa opýtať ako to je s tými hodnotami, čo sledujú počas pravidelných kontrol v krvi. Mám protichodné informácie jednak z diskusných fór, článkov na internete a potom od samotných lekárov z kliniky, kde som bol preliečený. Tak sa chcem teda podeliť o vedomosť od lekárky z kliniky, kde som sa pýtal, prečo sa chodí na tie kontroly. Moja otázka prvá bola, či pôvodcovia ochorenia, treponémy sú odstránené z krvi úplne. Odpoveď bola, že áno. Tiež som sa pýtal, či neostávajú nejaké treponémy v malom alebo latentnom množstve v krvi, odpoveď bola, že nie. Dôvod, prečo sa chodí na pravidelné testy je, že po prekonaní a preliečení syfilisu ostávajú v krvi imunoglobulíny v krvi, ktoré si telo vytvorilo počas choroby a zanechalo to stopu (stigmu) na imunitnom systéme človeka v tele po prekonaní infekčnej chorby. Tieto hodnoty sledujú v krvi stále. Ostávajú v krvi dva druhy imunoglobulínov, igg M a igg G. igg M sa údajne vyplavia z krvi skôr, po pár mesiacoh, igg G po niekoľkých rokoch alebo nikdy. Igg M sa vyplavia úplne a ak u pacienta opäť tieto hodnoty stúpnu, je to znak pre lekárov, že sa pacient nakazil znovu (od niehoko). Toľko bola odpoveď z kliniky, čo ma nesmierne upokojilo. No potom ale nechápem, že ak sa hodnoty imunoglubolínov zvýšia, prečo posielajú ľudí späť na preliečenie? Je to preto, že tí sa opäť nakazia od cudzej osoby pohlavným stykom, alebo je to preto, že ak sa hodnota igg-čok po nejakom čase nezníži, tak automaticky späť do nemocnice na preliečenie? Na túto otázku odpoveď ešte nepoznám a nenašiel som ju nikde v knižkách a ani na internete. A tiež by ma zaujímalo, či človek preliečený na syfilis môže mať niekedy vôbec zdravé dieťa? Ďakujem za odpovede.

hugo1

Ladka, najidealnejsie by bolo keby si isla ku koznej a povedala jej ze chces si dat urobit vysetrenie na syfilis.neviem z ktoreho si mesta - ked chces napis mi mail odkial si tanasis@pobox.sk co sa tyka toho ze volaju aj rodicov je podla mna hlupost. si plnoleta tak rodicia co s tym maju. ja som sa skor bal toho ze budu zhanat moje byvale partnerky- ale ani to sa nestalo. na testoch bola len moja terajsia partnerka. samozrejme tej som to povedal. takze toho ze to budes mat napisane na cele a vsetkym to budes musiet oznamovat sa bat nemusis.