Prvá pomoc pri alergickej reakcii

Príspevok v téme: Prvá pomoc pri alergickej reakcii
kathrine1991

Ahojte,
minulý rok mi zistili alergiu na jarné kvety, paliny, roztoče a čo ja viem aké ešte buriny, vtedy som v takomto období strašne opuchla v tvári, začervenala sa mi pokožka a vyhodili tie malé svrbivé vyrážky. Doktorka mi predpísala rupafin, neviem či som vtedy nejedla aj airius a v čase ked som znovu veľmi opuchla (kedže sa zdržiavam väčšinu času mimo mesta, kde mám alergologičku) tak mi moja obvodná predpísala jeden liek, ktorý sa dáva pacientovi okamžite vo forme injekcie alebo musí užívať po dobu troch dní (1. deň 3 tbl, 2. deň 2 tbl, a posledný deň len jednu) ... samozrejme, že som nečakala že sa mi to vráti, kedže som celý život žila v dome, rastlinami som bola obklopená na dennej báze,cítila som sa zdravá po prejdení tohto obdobia, tak som to lieky vysadila, ale teraz ako žijem prevažne v paneláku s tým začínam mať problém, znovu som sa vyhodila len čo som prišla na víkend domov a cítim že je to jednoducho tá istá reakcia, lenže okrem dithiadenu tu doma nič nemáme, všetko mám u seba v BB... Viete mi poradiť, či bude dithiaden na potlačenie tejto alergickej reakcie stačiť? Užívať ho raz denne? Aké máte skúsenosti?