Zápal moc. mechúra - nakazil ma partner?

Príspevok v téme: Zápal moc. mechúra - nakazil ma partner?
Babuláčka

Caute, nemam so zapalom mocoveho mechura velke skusenosti, preto pisem sem. Je to trosku obsiahle, ale to len preto aby ste chapali situaciu...
Priatel bol na firemnom vecierku minuly vikend. Hned ako prisiel boli sme spolu, hovoril mi zazitky, celkovo, ze ako sa mali. Vraj boli dlho do noci vo welnese aj s kolegynami, kupali sa, saunovali...klasika.
Poobede sme mali sex. Pocas neho bolo vsetko v pohode, ziadne bolesti. O par hodin som vsak zacala pocitovat tlaky v podbrusku a na konci malej potreby ma zacal boliet mechur. Toto sa stupnovalo a co som v noci zazila neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi. Celu noc som mala striedavo horucky a zimnicu, nevedela som, ci mam kramy, lebo zo mna uz nesiel moc, ale cista krv! A ta bolest :( Neskutocne to bolelo. Hned rano som bezala na urologiu a ked ma doktor vysetril, este po mne zacal hucat, ze kolko s takym silnym zapalom chodim, ze uz mi to "sada" na oblicky....Povedala som mu, ze len vcera ma to "chytilo", z coho bol dost prekvapeny. Preliecila som sa a dnes som uz ok.
Stale ma vsak napada otazka, ci ma nemohol nejako nakazit partner. Ked sedel v malickom bazene plnom bab, kadeco mohlo byt vo vode...Neviem, vselico mi napada. Samozrejme priatela z nicoho neobvinujem, ale nechapem tomu, kde inde by som taky silny zapal dostala... :(

odpovedam

za malo :-) a samozrejme - k tomu mikrovlakninu - kupite rozne zmesi, pripadne psyllium, pripadne len kusok jablka, ktore obsahuje pektin.

A este na posilnenie imunity a urychlenie liecby (akejkolvek, ale aj preventivne) je super kolostrum. Uzivam ho uz skoro rok a vyrazne sa mi zlepsilo zdravie po 12-tyzdnovom brani antibiotik. Tie rozladia cele telo, takze kolostrum to vie aspon zmiernit, spolu s probiotikami. len treba davat odstup od brania ATB a ostatnych doplnkov vyzivy, aby ich ATB neznicili. Niektori lekari preto odporucaju probiotika az po dobrati ATB. ale s kolostrom by nemal byt problem.

Babuláčka

Maoam, ved ja som hned aj na ten "zdrb" od neho zabudla, lebo inak bol v pohode a hlavne mi fakt pomohol
Tiez budem vdacna za konkretny typ probiotik :)

odpovedam

Ja osobne kupujem Pearls, su tusim japonske. Vacsina lekarni ich nema bezne, ale daju sa do konkretnej lekarne objednat a nasledne vyzdvihnut, obycajne do 2 dni.

Maoam

odpovedam: daj sem daky nazov konkretnych takych probiotik, diky

Babulacka: tak vies, neber to osobne od toho lekara, zrejme mal bohatu skusenost so zenami, ktore sa liecili cajickovanim a prisli, ked bol zapal uz riadne rozsireny...a ma na ne zlost (a pravom)...je to z jeho strany skor znakom obavy

odpovedam

Este dodam, ze probiotika kupuj vylucne tepluvzdorne a entericky uzavrete, inak ich znicia zaludocne kyseliny. zapal mocovych ciest je zapal mocovych ciest. moze sa prenasat pohlavne, kedze mocova rura je blizko posvoveho vchodu, u chlapa ide o rovnaku ruru. nema vyznam riesit, ci je to u teba ziskane pohlavnym stykom, ci to vzniklo inak. to my nevieme :-)

Babuláčka

Dakujem odpovedam za rady! Urcite si nakupim aj probiotika, lebo posledne co mi treba je, aby som este aj nejaku mykozu chytila po ANTB ...Uz som sa rozpravala s viacerymi zenami od minuleho vikendu a hoci mali rozne "stupne" zapalu moc. mechura, ani jedna vraj necikala krv...budem dufat, ze sa to uz nikdy nezopakuje.
Neviete mi este povedat, ci je toto ochorenie zaradene pod pohlavnymi chorobami? Kdesi som totiz citala, ze je to aj choroba, ktora sa casto prejavuje prave po sexe

odpovedam

babulacka, tak sa len liec. na podporu si kup pyridoxin, urologicky caj. po liecbe ATB sa ti rozhadze crevna, dost mozne aj posvova mikroflora. takze potom si nasad probiotika s mikrovlakninou (bez nej nema vyznam probiotika brat) a kup si aj nejake vaginalne probiotika.

Babuláčka

Baby, ved ja som nechapala, ze co ten doktor po mne šteka...prisla som s tym takmer okamzite a on sa zacal rozculovat, ze najhorsie su tie, ktore behaju so zapalom cele dni, snazia sa kadejakymi blbostami liecit, nevyhladaju doktora a potom dopadnu ako ja. Povedal, ze este chvilu a uz by som mala aj oblicky chytene. A ked som mu povedala, ze problemy mam len od vcera, tak sa riadne cudoval. Pomohli mi az silne antibiotika. Vraj by som si henten zapal nevyliecila len cajmi.
Zbludiladusa, ked som zacala cikat krv, dost som sa zlakla. Chvilu som si myslela, ze som dostala menzes, lebo tej krvy bolo velmi vela :(
Odpovedam, Maoam, posielala som priatela tiez na vysetrenia, ale vravel, ze on absolutne ziadne problemy nema, nic nepocituje, takze to nepovazoval za dolezite. Mame teraz samozrejme pauzu v sexe, kym nebudem uplne fit. Tie ANTB mam predpisane skoro na mesiac, takze dovtedy mame pauzu urcite

odpovedam

hm... to po par hodinach sa ti spravil taky obrovsky zapal? ja som mala zapal mocoveho mechura a moja mudr. mi povedala, ze zapal tam moze byt dlhsie. prepuknutie neznamena, ze tam nebol zapal aj tyzdne. kebyze ta partner nakazi, znamena to, ze chory by mal byt aj on, nie? nespominas, ze by mal problemy aj on. hoci teraz uvazujem nad tym, ze v podstate si ho mohla nakazit aj ty. takze nech ide aj on na urologiu, inak si to do nekonecna budete vzajomne "prepoziciavat".