PCO, polycystické vaječníky!

Príspevok v téme: PCO, polycystické vaječníky!
linett9134

Mám 20 rokov. Prednedávnom mi lekár oznámil že mám PCO. Môžete mi niekto poradiť, že kvôli čomu sa mi to mohlo stať? Som vysoká štíhla a pohybu mam tiež dosť.
A ešte sa chcem spýtať, že či sa to dá nejak liečiť a zbaviť sa tohto syndrómu? Lebo môj lekár mi k tomu moc nepovedal, len niečo a aj to si toho moc nepamätám lebo som bola v šoku z toho ako mi povedal že budem mať problém s otehotnením a možno aj vôbec nebudem môcť mať dieťa. S priateľom by sme chceli v blízkej dobe riešiť bábo ale bojím sa že mu to nebudem môcť splniť. Môže sa to vekom zhoršovať a dospieť to k úplnej neplodnosti???
Prosím o pomoc :(

Hana1111

Mne lekar tiez v 18 oznamil pco a ze otehotniet budem moct len s medikamentmi a velmi ma to trapilo ..asi v 20 som .zacala studovat problematiku na internete ,clanky od lekarov., fora , atd... A zacala som sportovat a upravila stravu kedze pco sposobuje rezistenciu na inzulin a tym problem prehlbuje....zenam sa odporuca upravit vahu..... aj schudnut 5% vahy je pri pco velke plus aj pri uprave pravidelnosti cyklu....ja neuznavam antikoncepciu brala som urcenu na tento problem ale skor to pridalo dalsie problemi a problem pco to neriesi len zakryva priznaky....lekar mi poradil inofolik obsahuje kyselinu listovu a inozitol pokial si dobre pamatam uzivala som ho raz denne a uz po 3 mesiacoch som mala pravidelny cyklus 28-30 dni predtym 50 - 80 .,.. Potom sme sa s priatelom rozhodli ze aj ked je mala sanca otehotniet tak nebudeme sa tym trapit a skusime ak to ani po roku ,dvoch nepojde su moznosti asistovanej reprodukcie a adopcie...na nase prekvapenie sa to podarilo hned na druhy mesiac :) a teram mam cerstvych 24 a syn bude mat rok ......dievcata nebojte sa ze si nezalozite rodinu lekari casto pco oznamuju chladne ako roboti a vobec ich netrapi aku frustraciu u vas mozu sposobit ja som sa kvoli tomu nachvilu aj s terajsim priatelom rozisla lebo on chcel mat rodinu a ja som si myslela ze mu ju nebudem moct dat nastastie mi bol opora a sme spolu 6 rokov a dufame ze nas syncek nie je posledny a aj druhy krat vyhrame boj s PCO ....a este jedna vec co mi bola povedana od lekara : neodkladat materstvo cim skor sa rozhodnete pre deti tak je vacsia sanca pretoze naozaj vekom sance klesaju omnoho viac ako u zdravych zien

Majka 30

Skús brat olej z pupalky dvojročnej úpravy sa ti cyklus nebudeš mat az take bolesti ja som mávala hrozne, ja mam ties POC zmenila som stravu žiadne mliečne výrobky používam mandlove alebo sójové mlieko, kokosový olej na varenie, snažím sa otehotnieť uz asi rok a nič sa nedeje. Takze s tvojim cyklistom by som to nebrala az na takú ľahkú váhu keď som bola v tvojom veku kamošky mi rozprávali ako strašne chcú deti,samozrejme ja som nevedela ze mam POc viem o Tom iba 6 mesiacov ze to mam budem mat 30 a chcem mat deti tiež mi menzes chodil po 40-50 dňoch ale hrozne rozladena som bola. Xx

Majka 30

Skús brat olej z pupalky dvojročnej úpravy sa ti cyklus nebudeš mat az take bolesti ja som mávala hrozne, ja mam ties POC zmenila som stravu žiadne mliečne výrobky používam mandlove alebo sójové mlieko, kokosový olej na varenie, snažím sa otehotnieť uz asi rok a nič sa nedeje. Takze s tvojim cyklistom by som to nebrala az na takú ľahkú váhu keď som bola v tvojom veku kamošky mi rozprávali ako strašne chcú deti,samozrejme ja som nevedela ze mam POc viem o Tom iba 6 mesiacov ze to mam budem mat 30 a chcem mat deti tiež mi menzes chodil po 40-50 dňoch ale hrozne rozladena som bola. Xx

vitavi

Môžeš sa ich zbaviť, alebo aspoň zastaviť ich zväčšovanie, ak zastavíš príjem hustých tvrdých lepkavých tukov. /kyselina palmitová a stearová/

Sú súčasťou mäsových a mliečnych výrobkov i samotného mäsa, mlieka a vajec, tiež sa zbav stužených a rafinovaných tukov v koláčkoch, keksoch a pečive..

Jedz čistú sviežu stravu zo začiatku bez tuku, až po čase s malým množstvom panenského oleja a semienok. Dostatok vlákniny zo zelenín a obilnín ťa prečistí.

RNG

Custy su vlastne smetiska, kam telo zahadzuje rozne zamorenia, tj nie je to nakaza, co sa moze sirit. Ae ked si telo neodmoris, tak sa to casom len zhorsuje. Preto ti odporucam brat cistiace enzymy jod selen a DIM na znizenie estrogenickej cinnosti co je obvykle pricina pre cysty na pohlavnych organch.

Katka32

Dobrý večer. Mám 26 rokov a včera mi lekár pri preventívnej prehliadke oznámil,že mám ľavý vaječník polycystický. Už 5 rokov beriem antikoncepciu a doteraz som nemala žiadne problémy. Príznaky nemám žiadne kedže Hak mi ich vlastne potláča. Lekár mi iba predpísal Hak na pol roka a potom sa vraj uvidí. Chcela by som sa spýtať či sa mi to môže rozšíriť aj na druhý vaječník a či sa tomu dá nejako zabrániť. Lekára som sa v tom šoku ani nespýtala kedže mi povedal,že sa môže stať,že nikdy neotehotiem. Za každú odpoveď ďakujem.

joleen

Na menstruaciu môžeš skúsiť aj Mastodynon skus sa opýtať v lekárni či by ti mohli objednať vo forme tabletiek majú to inak vo forme kvapiek a mne vždy pomohla aj duphaston som bravala ale ja som brala mastodynon a celý rok som mala pravidelne m

joleen

Lucia a más aj štítnu vyšetrenù? Ináč aj ja mám PCO a tie bolesti sú ok ale u každej sa to prejavuje inak

RNG

Cysty su smetiska, kde sa ukladaju povacsine materialy,co telo nevie inac vylucit. Mozu byt hormonalne zavisle, takze casto treba upravit aj hormonalne hladiny, nie len cistit telo enzymami a absorbentami
Na hormonalne upracy su DIM Yam(diosgenin) progesteron a podobne.Na vistenie tela su entericky pokryte enzymi vo vyssich davkach. Na absorbcne cistenie su najma mikrovlakniny, zmes roznych(psylium, inulin arabinogalactany, glucomannan, a najma velmi jemnem, ako modidied citrus pectines, co su tak male molekuly, ze sa dostanu aj do krvneho obehu, tj cistia cele telo, nielen creva.

luciawww

Foryou dakujem :-) tiez som chuda (172 a 53kg) sportujem. A vobec neviem preco to mam. a mavas aj bolesti vajecnikov?