Rozvod

Príspevok v téme: Rozvod
petrusiik

Ahojte, chcem pocut vas nazor na vec ktora sa mi momentalne deje. Som rok a pol vydata, ale prestala som svojh manzela milovat a lubit. v nasom vztahu sa toho udialo vela a mne uz pretiekol pohar trpezlivosti :/ Ked som prisla s navrhom na rozvod, zacal sa menit, starra sa ale pre mna je uz neskoro. Nehovorim je to fajn clovek fajn kamarat ale uz ma nepritahuje. ako mam dalej zit ... som v koncoch

kafe

bez_mena, ja sa hlásim :) to čo popisuješ vo svojom príspevku, tak s tým som sa ešte nestretla. Doba je presne taká, akí sú ľudia a ľudia sú takí istí ako som ja, ty. Preto moja skúsenosť s ľuďmi je nenormálne odlišná od tej tvojej.
petrusiik, manželská poradňa. Nebuď padavka a aspoň sa pokús o niečo.

bez_mena

Čo je toto za dobu, keď jediným riešením je zobrať sa a odísť ( úžasné rady „najlepších priateliek“ , ktoré ešte vzťah poriadne nemali. Rozprávajú o živote vonku v superlatívoch, ale sama vie aká je duševne vychrtlá/sama, ale toto nepodotkne) . Čo je toto za dobu, keď zadané vo vzťahoch veselo rozdávajú čísla a dohadujú si stretnutia, čo je toto za dobu, keď vydaté veselo behajú po hoteloch, čo je toto za dobu keď „mamičky“ ktoré majú ročné deti, sa veselo natrásajú po víkendoch na diskotékach naliate v chlaste a manžel sa stará doma o dieťa/starý rodičia. Skutočne „super“ doba... Neustáli pôžitok bez zodpovednosti. Dobrý manžel je za k..... a ten čo jej vybije zuby a zmláti do bezvedomia toho bezmedzne miluje. Platí to aj na mužov. Samozrejme, že nie každý je taký, ale položme si otázku kto sa s tým nestretol, kto o takomto niečom nevie že sa to deje...Človek sa skutočne zamyslí ,že či vôbec s niekým chce žiť...Je to naozaj smutné...

soffa

pises ze si ho prestala milovat a lubit,dalej pises ze uz ta nepritahuje!tak co nelubis ho ci ta nepritahuje?to su 2 rozlicne veci.ak ho nelubit tak sa rozved tu nic nepomoze a ak ta nepritahuje mozno je za tym stereotyp,alebo neviem,mozno by pomohla niejaka poradna.inak to je dost kratko ze rozvod po roku a pol.chodili ste spolu pred svatbou dlho?no neviem,ja som s mojim 10 rokov a zatial vsetko ok..

kukucko

Tak podla mna, manzelstvo je spolocny vzajomny slub. A teda i rozvod by mal byt spolocne rozhodnutie bez natlaku.
Ak presvedcis svojho manzela o vhodnosti rozvodu pre oboch, tak sa rozved. Inak si pln svoj slub a zvykaj si ...

doubledog

skor to bude tym, ze v dnesnej dobe o manzelstvach rozhoduju najma samotne zeny.
a tak to aj vyzera.
kedysi o tom rozhodovali muzi a starsie zeny.

0vecka

Podla mna ak to nechces dalej tahat a mas este pohodovy vek tak do 27 +- tak chod prec a najdi si ineho...

inak zaujimave ze volakedy vyberali partnerov rodicia a ludia nemali az take problemy zotrvat v takom manzelstve. Divne ze teraz ked si tych partnerov ludia vyberaju samy tak to uz problem je. Ono je pravda ze socialne ale aj spolocenske postavenie rozvedenych ludi ftedy nebolo bohvieco ale co som sa docital tak ludia zvykli byt spokojny so svojim partnerom.

Podla mna maju dnes ludia vysoke ocakavania...ftedy o takom ze budu cele manzelstvo zamilovani az po usi ani nesnivali.

joro

Pozri žiješ s ním Ty a vieš čo spravil keď si s ním nerozumieš a si rozhodnutá rozísť sa tak sa rozíď je to tvoj život a keď máš trpieť celý život. Deti si rýchlo zvyknú a to že je chvílu iní môže byť dočasné aj nemusí ale nebudeš ani prvá ani posledná. Povaha človeka sa nedá zmeniť. Prvý krok je vždy ťažké spraviť Držím palce

Fleur-de-lis

môj názor (nesúdim, hovorím môj dojem, nie presvedčenie) je, že si ani len netušila čo je to láska a záväzok keď ste sa brali, a že si si vybrala veľmi nezodpovedne. Nebudí to dojem dospelej a vyspelej ženy. Skôr dievčatka, čo sa zaľúbilo, niečím jej partner vyhovoval, kto vie či si dala vôbec námahu naozaj ho spoznať, čo veľmi možné nebolo, v prípade ak ste mali sex skoro, a teraz keďže city/zaľúbenosť ochabli, zabudla na svoj sľub a chce sa riadiť len pocitmi ako to robia deti a nie vyspelí zodpovední ľudia.
Možno sa naozaj veľmi zmenil, ale to mi príde divné, že by som niekoho spoznala natoľko málo, že už po roku manželstva by ma takto prekvapujúco sklamal. Netvrdím, že sa to nemôže stať, ale podľa mňa to nie je veľmi pravdepodobné, ak si dá človek záležať na tom, aby sa partneri pred manželstvom dobre spoznali.

Tak možno treba popracovať na egoizme, zistiť čo láska naozaj je (začína často pocitom, ale má to byť rozhodnutie, inak si to nemala sľubovať...), dať tomu ešte teraz šancu, aby ste sa navzájom spoznali...

Nepíšeš čím ťa sklamal, takže ťažko zhodnotiť o čo ide. Ale ako som písala, vo mne to budí dojem nezodpovednosti a nevyspelosti z tvojej strany počas chodenia, keď už po roku manželstva sa ti znepáčil...

nada5

Ano,pokial nemate deti../ako ja )..nemas co rozmyslat. 1,5roka je normalne ,ze zistis ci to funguje alebo nie. Rob co citis..Ak mas kde ist aj byvat ..neni o com.