Samovrazda

Príspevok v téme: Samovrazda
jqk

Uzkostne stavy a strata socialneho zazemia ma dohnali do stadia,kedy neustale myslim na samovrazdu.Mam dlhodobe poruchy spanku a neustale sa zobudzam skoro rano z depresivno apatickou naladou.Navstevujem psychiatra,psychologa,no aj po medikamentoznej terapii a roznych sedeniach sa moj stav nezlepsuje skor naopak.Prognoza mojho ochorenia nie je priazniva a zda sa,ze budem musiet dozivotne uzivat lieky,ktore mi nepomahaju.Moje okolie ma vnima ako cudaka,vratane rodicov.V poslednom case mam sustavne myslienky na samovrazdu a zvazujem sposoby,ako ju vykonat,nakolko nevidim vychodisko ci cokolovek aspon zmenit

carolitos

Katkaaa . .. ak máš takéto stavy nemusíš vôbec nič riešiť, stačí zavolať záchranku...snáď ešte žiješ...samovražda je technicky tak jednoduchá no zároveň psychicky strašne komplikovaná vec

lienka-33

blabla..netrep tu prosím ťa somariny..ako sa z toho može dostať sám? ved práve preto je na dne ,že sa sám cíti...
mam spolužiaka ktorý si siahol na život,lebo ho opustila snubenica,a doma to bolo otrasne(otca nemal a s mamou si nerozumel vobec ),nechcel sa vratiť domov bývať,tak TO urobil..zachránili ho..písali sme si vtedy strašne vela,je to slušný chalan,na ZS sa učil na vyznamenanie....Nas kontakt sa asi na 3r zrušil,lebo sme sa odstahovali ja aj on-skoro som odpadla ked som ho uvidela v susednom meste "ruka v ruke s niekým"- a nasla ho na FB-dnes je šťastne ženaty :)
Tiež by som ti poradila modliť sa-neviem či si veriaci...(otčenáš?..proste sa s Bohom pozhovaraj o všetkom čo mas na srdci..)
Neviem či pracuješ,ale skus si všimnuť to čo ti život dáva...najst si koníček..drží ti palčeky.

Katkaaa

Ahojte,prosím vás, poradíte mi niekto ohľadom hospitalizácie na psychiatrii.. Svojho psychiatra mám mimo svojho mesta a cítim sa zle,na samovraždu, kedy môžem ísť na príjem a potrebujem odporúčanie od psychiatra,alebo stačí od obvodného lekára, alebo stačí ak prídem bez? a ráno,či sa dá aj neskôr? ďakujem za odpoveď.

jajaa

jdjdkjf...snažím sa žiť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, hoci sama trpím depresiami a viem čo je to cítiť sa na dne (alebo rovno pod dnom :). Ale vždy sa dá, hoci pomalinky, škrabať sa hore. :) A prečo sa musíš pred rodinou pretvarovať? Ja to niekedy tiež robím, pretože ich nechcem veľmi zaťažovať a niekedy preto, lebo mám pocit, že by ma nepochopili...Ale môžem ti napísať, že párkrát ma veľmi prekvapila reakcia najbližšej rodiny práve vo chvíľach kedy som to nečakala...Skúsil si sa svojim už bližšie zveriť s tým čo sa odohráva v tvojom vnútri? Ak áno, aká bola ich reakcia?

jdjdkjf

jajaa...ty vzdy tak vsetko pekne napises,musis byt velmi dobry clovek...citim to na dialku...mna najviac trapi to pretvarovanie...ze ked sa citim fakt zle...a musim sa pretvarovat pred rodinou ze som v pohode...to ma zabija...

jajaa

Ja tiež verím, že všetko v živote má svoj význam, aj to zlé. Ibaže viem aj aké je to nachádzať sa práve vo veľmi ťažkom období a nevidieť koniec trápenia...aké je to vstávať každé ráno s bolesťou vo svojom vnútri a pýtať sa dokedy to ešte potrvá a kam to všetko vedie a či to vôbec niekam vedie...Vtedy je veľmi ťažké veriť, že ešte raz človek bude šťastný...ale treba ísť ďalej, snažiť sa napriek okolnostiam...aj keď je to hrozne ťažké.

čaaaj

chapem ta, uplne poznam take pocity a chut spravit to, ale uz chapem, ze v zivote si treba prejst vsetkym a vsetko ma svoj vyznam aj ked ho nevidime hned. ved kazdy clovek tu je z nejakeho dovodu, len zalezi od uhla pohladu :) mne sa z takych pocitov celkom podarilo dostat vdaka pomoci Bozej :)

jdjdkjf

akoze budem trosku od veci ale aj vam po krajoch na pocitaci skacu taky dvaja chlapici na stune? totalne ma to znervoznuje...tak to je sila

satmaker

ja som sa uz minuly rok pokusil o samovrazdu ale nevysla mi.Zobrali ma do pezinka a tam som bol tri mesiace a musim uzivat lieky ale stale mam tie myslienky to spravit znova

Katkaaa

Ahoj, myslim,ze ti rozumiem. Ja som tiez na tom velmi blbo. S rodicmi si nerozumiem,uz to nieje ako kedisi, nechce sa mi zit. Uz dlho.A neviem co s tym.