Problematická pleť - akne

njurrrr

ja aknecolor pouziwam na celu plet, w malej wrstve a nemam pocit ze by s ami tworilo wiac wyrazok ako ked pouziwam len make-up...ako je to teda mozne?? skor mi to pomaha...

majja

aknecolor je antimykoticka masticka, ktora obsahuje liecivo klotrimazol, z coho vyplyva celkom dolezita vec, ze aknecolor v ziadnom pripade nepouzivajte ako mejkap na celu tvar, ale iba presne na miesta vyrazok, lebo potom sa bude naozaj tvorit viac vyrazok a tvar sa podrazdi. na aknoznu plet by som jednoznacne odporucala pudrove mejkapy a pozor vsak na to aby sa vam pudrienky nezanasali, aby sa nimi nerozsirovala infekcia z jedneho miesta na druhe.
no a pred celkom HAK by som urcite skusila preliecit GIT - zaludok creva, lebo tam moze byt pes zakopany, napr 2mesacna kura pribiotikmi, extrakt z aloe vera pit tiez min doba 2 mesiace, no a poriadne plet cistit jemnymi odlicovacmi a hydratovat ju, prilisne ssenie drazdi plet a vytvara dalsie vyrazky. Zelam vela uspechu.
maja(som farmaceutka)

RNG

henika 18, skus kokosovy olej. Alebo este lepsie daj do lyzice kokosaku 8 kvapiek citrovitalu(4 kvapky GSE alebo 2 kvapky citricidalu)Dobre pomiesaj a natri na vlhku plet tenucko, najlepsie vecer, aby ti to cez noc vsiaklo cez kozu a liecilo.

RNG

glycerin nie je umelina, ale sucast roznych tukov(triglyceridy) ktore sa vytvaraju v rastlinach. V kozmetike je hromada naozajstnych umelin, ktore nie su vhodne na jedenie a predsa sa cez kozu dostanu do tela. Tie su nebezpecne, lebo nam zamoruju telo.
A zaroven nicia plet, hoci mnohe kremy su oznacene ako "vyzivne" tj mali by byt zlozene len z vyzivnych latok, tj minimum jedlych.

henika18

Čaute baby.Ja by som mala veľkú prozb, či by ste mi nevedeli niekto poradit. Už dlhé roky mam problemi s pletou.moja plet je tak sucha, ze sa mi na cele, nose a na licach supe koza. okrem toho mam dosť bledú pokošku, červené flaky na tvari a virazky. Už som skusila vsetko mozne na suchu plet DOLIVA-olivovi krem, VICHI, a červený GARNIER na suchu plet.NEPOMAHA! na vyrazky so mala vselijake CLEAN and CLEAR, GARNIER piling a podobne vecičky ako je aknecolor a rozne vodicky a kricie vecicky a NIC! Potom som skusila jeden virobok, ktorý poedavali jedni dileri Aloe vera. Ten virobok sa vola First. je to vraj virobok, ktorí je vhodni na vsetko, dokonca aj na rani, ale samozrejme ako inak iba na moju plet nie, takze znova neuspesne. kedze som uz mala dost toto leto som navstivila kožnú a dufala som,ze moje trapenie skonci no milila som sa!poriadne sa na mna ani nepozrela, predpisala mi nejake masticky, ktore som nakoniec ani nemohla pouzivat, lebo ma z toho zacala stipat a svrbiet tvar, kedze je aj strasne citliva a od vsetkeho ma stipe a hed sa mi spravia flaky. Ak by dol niekto este na svete, kto ma podobne probleni a vie co snimi co by som sa cudovala, keby sa nasiel este teky nestasnik ako ja, velmi by som bola vdacna keby ste my vedeli poradit.
vopred
ĎAKUJEM

Mariyy

Ahojte tak ako aj mnohy z vas aj ja mam problematickú plet..S istotou vám možem povedat že kremy z reklam neobsahuju len male percento s daneho vytazku,ale iba same umele prisady ako glycerin,atd..Ako mnoho z vas aj ja mam skusenosti s mnohimi kremamy ktore som použivala.Od všetkych som sa vyhadzala ani jeden mi nerobil dobre na moju problematicku plet.Az kym som nespoznala jednu spriaznenu dušu,ona je vlastne maserka a čo to sa do kozmetiky vyzna.Nepoužívajte žiadne krémy z drogerii-same umele prisady.Vždy kupujte kremy v Lekarnach pretože jedine tie obsahuju 100% výťažky z daných produktov.
Po mojej skúsenosti s nimi vám možem poradiť výrobky SALOSS-krém na tvár BIO KAROTé-ktorý obsahuje 100%Bambucké maslo to znamená že Bio Karité - 100% Bambucké maslo - dokonale hydratuje a regeneruje veľmi suchú a namáhanú pokožku so sklonom k praskaniu (strie) - upokojuje a regeneruje pokožku postihnutú ekzémami a lupienkou - chráni pred nepriaznivými vplyvmi prostredia (mráz, vietor, slnko) a zvyšuje odolnosť kože voči infekciám a chorobám - má protizápalové účinky, urýchľuje a uľahčuje hojenie popálenín a drobných odrenín - je vhodné na regeneráciu pleti tváre a celého tela, celkovo zjemňuje a zvláčňuje - má prirodzený UV - faktor cca. 4
Výrobky firmy Saloos nesú certifikát CPK bio (certifikovaná prírodná bio kozmetika).sú vyrobené z najkvalitnejších rastlinných surovín prvotriednej kvality a surovín pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva, prípadne zo zberu bylín či plodov rastúcich vo voľnej prírode
neobsahujú suroviny z mŕtvych zvierat (zvierací kolagén, glycerín, vorvaňovinu, norkový tuk apod.
Velmi dobré sú tiež na pleť oleje,vyeriem aspon 2 z nich
Jobobový olej-Tento veľmi cenený masážny olej je vhodný na všetky typy pletí, a to i keď je pleť veľmi citlivá. Má regeneračné schopnosti. Dobre sa rozotiera, vstrebáva a reguluje vlhkosť pokožky.
Pravidelnou masážou sa všetky typy pleti stávajú opäť odolnými voči vonkajším vplyvom. Zabraňuje ďalšej tvorbe vrások a vďaka prirodzenému ochrannému faktoru 3 a 4 chráni pred slnečným žiarením. Ak vmasírujete niekoľko kvapiek jojobového oleja do vlhkých vlasov, získajú jemnosť, hebkosť a prirodzený lesk.
Konopový olej-Olej z konope siateho (Cannabis sativa) obsahuje viac než 75 % nenasýtených mastných kyselín, ktoré ľudská pokožka potrebuje k správnej funkcii. Pre pokožku sú najdôležitejšie kyseliny omega-6-linoleová, omega-6-gama-linoleová a omega-3-linoleová, ktoré sú pre ľudský organizmus esenciálne (nevie si ich sám vytvoriť a je treba ich prijímať z potravy alebo vstrebávaním pokožkou). Tieto kyseliny majú výborné regeneračné, zvláčňujúce, upokojujúce, protizápalové a premasťujúce schopnosti a tiež posilňujú odolnosť pokožky. Omega-3 blokuje tvorbu histamínu, a tým brzdí rozvoj alergickej reakcie. Konopný olej obsahuje omega-6 a omega-3 kyseliny v ideálnom pomere 3:1, a pomáha tak zmierniť alebo dokonca úplne vyliečiť kožné problémy, ako je suchosť pokožky, atopický ekzém alebo lupienka. Olej obsahuje i veľké množstvo vitamínov (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E), ktoré v spojení s nenasýtenými kyselinami majú blahodárne účinky.Viac nájdete aj na tejto stránke:-odkaz odstránený-
Ja dúfam že vám moje rady pomohli.

amenophis

Pre Gabču:

Ahoj, píšem neskutočne oneskorene, prepáč. To nie je konkrétne mydlo, ale napíšem Ti tie značky tureckých mydiel:
najlepšie bolo snáď toto DALAN KIMYA, mydlo sa volá Nancy, potom sú to HACI SAKIR-Banyo Sabunu, vlastne ten DALAN má viacero mydiel: Cindy, tuším Rubis,... Turecké mydlá nie je vôbec problém zohnať, len si pozri ich výrobcu, musí tam skrátka byť vyrobené v Turecku. Určite si tým neublížiš. Naozaj, ja teda na nich nemám zlého slova. A koľko stojí? Ja mám mydlo aj za smiešnych šesť korún, ale sú samozrejme aj drahšie, ale skutočne väčšina sú veľmi lacné. Prosím Ťa skús, a po čase daj vedieť... Pa, a držím päste, aby si videla výsledok - ale dobrý.

johanny

ja mam podobny problem, mam 22 r., na koznom sa liecim uz asi rok a stale dokola, antibiotika, lokalne antibiotika - zynerit, duac gel, bactroban, skinoren... spusta pripravkov, nezabera nic. a rada efaclar od la roche? vyhodila som za celu sadu 2 tisicky. nepomohlo. pred tyzdnom mi stara mama poradila kamilkovy caj nech si to potieram, aj nech pijem caje cistiace, no skusim ale aj tak pochybujem. zo zufalstva som musela aj zmenit uces, dlhe vlasy zostriaht na ofinku a do tvare hoci mi to k tvari vobec nepristane. skusim este hormonalnu antikoncepciu co to spravi, to uz asi ako posledna moznost. tvar sa mi navyse strasne masti, za dve hodiny po naneseni make-upu mam tvar ako natretu olejom. mam velke komplexy kôli tomu. ked tak ale citam vase prispevky aspon viem, ze niesom sama, kto sa takto trapi :((( ak este viete o niecom co by mohlo pomoct budem vdacna