Skúsenosti, poznatky z liečenia PNPP, Pezinok ( KDZ )

metiu

... ale aby sme sa nevenovali len pacientom, ktorý podľa môjho názoru, len zneužívajú prístup kompetentných, uvediem ďalšiu perličku z mnohých. Ošetrujúci personál, v čele s pani primárkou tvrdili, že majú všetko pod kontrolou a vedia o všetkom čo sa na ich oddeleniach deje. Blbosť ! Nevedia, alebo nechcú vedieť. Príklad : pacient má možnosť, v priebehu týždňa, zúčastniť sa ( bez dozoru ) priamo v Pezinku, sedenia v klube anonymných alkoholikov a tým sa vyhnúť účasti, na nedeľnom sedení v liečebni. Môžete hádať, koľký sa v skutočnosti zúčastnia. ...

metiu

To je dobrééé :) :((, takže aj medzi pacientmi platí rovný a rovnejší. Mám podobnú skúsenosť, počas mojej návštevy, partnerka a jej "spolubojovníci", rozoberali istého pacienta ( v krátkej dobe opakovane liečený ), ktorý na komunite, s kľudom Angličana prehlásil, že on sa verejne s nikým o svojich problémoch baviť nebude a prešlo mu to. Nechápal som to, nakoľko pasivita a odmietanie pravidiel liečby, je tvrdo ohodnotené mínusovými bodmi, za ktoré hrozí oprávnený vyhadzov. Dotyčný sa svojho rozhodnutia držal a v pohode absolvoval dva mesiace liečby. Neviem, možno som trúba, ale k čomu slúži ten bodovací systém ?

fero bojler

ako vravím, všetko zlé. .... no nie všetko, pravdou je, že v prvých dňoch liečenia majú pacienti stiahnuté polky a väčšina spolupracuje, ale s pribúdajúcim časom na "systém" vyzrú a robia si čo chcú, hlavne počas osobného voľna. niektoré pravidlá ako by neexistovali. tak napr. bol som svedkom ako sa na oddelení objavil zakázaný makovník, sestrička ho zabavila. riešiť situáciu sa rozhodol jeden z "prominentných" pacientov ( súdne nariadenie liečby ) a do 1/2 hodiny, mala 1/3 oddelenia makové zuby ! a táto príhoda je z toho slabšieho súdku.

metiu

Takže naše skúsenosti sú +- rovnaké. Musím upresniť, že som takzvaný spoluzávislák, partnerka podľahla gamblignu. Do liečebni som ju viezol s nádejou, že nastal prielom a situácia sa postupom času obráti k lepšiemu. "Prebudenie" z mojej naivity ma čakalo, už pri samotnom príjme. Bol som určený partnerkou ako jediná osoba, ktorej môžu byť podané informácie bez výhrad a tak som čakal na základné info. ( ako liečenie prebieha, koľko bude trvať ... ). Ďalšou zarážajúcou skutočnosťou bolo, že nikto sa nezaujímal o doplnkové informácie, týkajúce sa pacienta a to napriek tomu, že v ostatných liečebniach, je to jedno z pravidiel pri príjme ( konzultácia liečebňa Predná Hora, Veľké Zálužie ) . ... reakcia nemenovanej lekárky ? Na chodbe máte leták a pa ! Keď si pani doktorka uvedomila, že svojim prístupom prestrelila, tak mi zvýraznila telefóne číslo na letáku :-)a upozornila ma na možnosť telefonického kontaktu. Tým celé kocúrkovo iba začalo. Skúste sa dovolať na uvedené čísla !

fero bojler

na 2-3 mesiace zašiváreň a únik pred problémami. s dobrým úmyslom liečiť sa, nastupuje možno 1/3 pacientov, ostatný sa podrobujú liečeniu z "donútenia" ( rodina, súdne rozhodnutie ... ). na základe pomerov ktoré vládnu na oddeleniach sa v skutočnosti lieči jeden pacient z desiatich a to číslo je zrejme prehnané. Ošetrujúci personál si odbije svoju šichtu a preč, nečakajte nič navyše. Nestrácajte čas snahou o osobné stretnutie s ošetrujúcim lekárom, väčšinou nemajú čas a ak si aj nájdu doslovne pár minút, obohatia vás informáciami, ktoré si naštudujete na internete. ...