Nedá sa mi vobec spat už vyše týždna!

Príspevok v téme: Nedá sa mi vobec spat už vyše týždna!
zbludiladusa

z nicoho nic,nemozem spavat,ako mam aj problemy v rodine,v škole,ani v partnerskom vztahu sa neni čím pochvalit,ale to mam už strašne dlho,cize nebude to tým.ale už vyše tyzdna nespím,presne 10.noc
chce sa mi strasne spat,lebo som unavena,telo by chcelo spat,ale mysel neustale funguje,je bdelá!!!
tak som po týždni bola u Mudr,dala mi Frontin a sanval na spanie.po tych dvohc liekoch zaspím na 4 hodiny,aj to trhane.Alebo na 8 hodín,podla toho,aku si dám davku.
som zufala,nechcem ,odmietam žiť na liekoch,som strasne mlada!!! mam len po 20-ke
nechcem tie sproste lieky,lenže nič ine mi nepomaha,nechápem,co sa mi stalo.nič ,ziadnu traumu som nezazila,neviem si to nijako vysvetliť:(
jednoducho to prišlo.
skoro som zomrela,ked som nemohla spat celych 7 nocí !! nič :( ani na okamih :(len som hrozne bola ospala.
no bdela stále
nikdy predtým sa mi to nestalo,maximalne,že som jednu noc celu nespala,ale potom som to na druhu dospala.
prirodne preparaty mi nepomahaju,
čo sa to so mnou deje ?:(
teraz mam zavrate,brnenie v koncatinach,najma v lavej ruke.strašne sa bojím,ci to neznamena nejaku chorobu.!!! poradte prosím vas

sanyd

ahoj mozem sa opytat ? si citlivy clovek ? rozhadzu ta lahko veci ,aj ked napovrch sa snazis byt silna ,?? ja myslim ,take to silne empaticke citenie ..nie kazdy ho ma... a dalej ,mala som nieco podbne ako opisujes.bolo to strasne .... hambila som sa ist za dr .. tak som sama sa neak snazila z toho dostat .. toto sa mi stalo pred dvomarokmi ...raz som bola taka zufala vecer ..ze som manzelovi vypila pol flasky chlastu .. a to som nikdy nepila !! neznasala som alkohol ... po tom ako som sa opila ,som konecne zaspala... akoze bolo to rano narocne vstavat .. ale ja som napovrch silny clovek .. a vzdy sa vzchopim a idem ... aj ked ma moje vnutro snazi zrazat na zem .. /aspon tak to citim / asi nieco z dectva .. neustale ponizovanie atd ...... nebudem rozpisovat ..no a dalej.. cez densom uz bola kludnejsia ,vedela som ,ze vecer ked nebudem moc zaspazt si znova vypijem nieco ... vtedy moje myslienky ,ze mozem byt alkoholik isli bokom .. chcela som hlavne spat ...tak som na vecer zvolila pivo ... cierne a 12 ku ... kludne aj dve ... never tomu ,ze ti niekto povie ,ze sa stanes alkoholik ... ty si proste len pomahas ako vies .. samozrejme ,ze som na alkohole fungovala az mesiac ... ale poviem ti ,ze som sa vratila do svojho povodneho stavu ... a uz som to nebrala vazne ... co sa mi stalo ...podla mna ma clovek v sebe nieco zakorene o com ani nevieme a ono to zautoci ... a my nevieme co robit ... ale musis byt silna .. musis to oklamat .,alebo samu seba... by som povedala ..su to dva roky.. nie som alkoholik .. ale zacala som inak brat alkohol .. k obedu .. k veceru ...si vychutnam vinko ... jeden pohar .. som uplne uvolnena ... radujem sa zo zivota ... bola som v taliansku ... taliani ..si velmi vychutnavaju vinko k obedu . k veceri... maju na stole celu flasu ... a degustuju .. to len obmedzeny clovek moze povedat tu na sk ,ze ked si das k obedu alkhol tak je z teba alkoholik .--- poviem to tak .. ze mne alkohol velmi pomohol .-..a uplne inak beriem svoj zivot .. vychutnavam si vsetko .. ked mi niekto ponukne poharik vinka ,nepohrdnem... a hejtaci ,nezabudnite tu vypisovat ako sa so mna moze stat alkoholik .. som slusna zena ... slusne vyzerajuca .. staram sa o rodinu ... staram sa o seba ... myslim ze aj dobre vyzeram ..a nespustila by som sa na uroven tackajucej vracajucej zeny po meste ... mam svoju uroven :) pekny vecer ---

mjanik

akupunktúra by ti mala pomôcť-máš málo Jínu(tekutín,chladu) a veľa Jangu(tepla, energie).Jang pri zaspávani sa vnára do tela a je tam pohltení Jínom.Ak je málo Jínu,nemá čo Jang neutralizovať a preto sme čulí,nezaspíme.Dobrý akupunkturista by si mal stým poradiť!!!!

Cibi0012

Prosim vás mam len 13 rokov som ešte veľmi mladá na to aby som mala problémy so spánkom ... ale potrebujem poradiť ako mám zaspat nespím už više týždňa ... viac ako 3 hodiny som nespala... nič mi nezaberá prosim o radu

umelec

Ahoj prosím už v sa Ti to napravilo to spanie?viem že to Bolo už dávno v tvojom případě ,já to mám už 3roky přesně to co opisujes....prosím nápis.dik

spánok

zdravo jesť, športovať, piť vodu, zdravo spať a nič neprehánať. Hádam zdravo jesť v dnešnej dobe už netreba rozoberať, všetci vieme čo je zdravé jedlo :) Treba si nájsť nejaký šport alebo činnosť, ktorá ťa donúti hýbať sa a tak aj prirodzene unaviť, ale neprehánať to. Piť vela vody, ale hlavne čistú vodu. Maximálne tak čaj. A vynechať všetky ochutené vody, minerálky, kávy a pod. Naštudovať si princípy zdravého spánku a skontrolovať si podmienky, v ktorých ležíš. Ak nemáš chrbticu v správnej polohe počas spania, tak sa nečuduj nespavosti.

RNG

Stress je zabijak a preto kazdemu radim sa ho co najviac zbavit Vygoogli si to pod rng, stres, tam je viacero doplnkov a mechanickych rad na znizenie stresu. Stres pumpuje adrenalin a cortizol, ktore nicia ucinok melatoninu. Ak to trva prilis dlho, znicis si nadoblickove zlazy(adrenalne) za cim nasleduje velmi neprijemny unavovy syndrom.

Marsmeloun

no ved a čo je adrenalín a kortizol ? stresovy hormon ... takže dievča sa potrebuje ucit sa ukludniť a nie do seba pchať melatoním vo forme kapsul ci coho to ....nellyy... hm ? a je to nutné tolko pracovať ? stojí ti to za to ? ved samu seba nicis a také tempo sa anui neda dlho udržať .. a po dalsie co je to za život, ked stále len práca....ludia vobbec nepocuvaju svoje telo ... chce ti tou nespavosťou daco povedať a ludia telá nie a nie počúvať :( dnešný ludia sa všade ponáhľajú a zjavne aj do truhly :(